1863 Królestwo Polskie - SIERADZ; list z Sieradza do Moskwy - co w tym czasie było dość rzadkim kierunkiem wysyłki, opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach jasnoniebieskim i jasnokarminowym; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 194 - Sieradz; po prawej okrągły stempel nadawczy typu IIIC z datą 25.11 (13.11 według kalendarza juliańskiego); na odwrocie datownik odbiorczy МОСКВА УТРО / 20 НОЯ 1863; list szedł równy tydzień, jest bardzo ładnie zadresowany po rosyjsku; pochodzi ze słynnej kolekcji W.Rachmanowa - jego sygnatura w prawym dolnym rogu, poza niewielkim naderwaniem koperty "stan znaczka jak i listu jest nienaganny" (z atestu), fotoatest Schmutz.

Lot # 36875

Auction 68
Current price: 16 500 PLN
Catalog: Fi.1a
Category: Polish Kingdom

Number of bids: 2 Bid history