1864 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym w odcieniach ciemnych na liście z Rawy do Piotrkowa, znaczek stemplowany kasownikiem numerowym Rawy nr 188, kasownik posiada 3 punkty w dziesięcio stopniowej skali rzadkości według Bojanowicza, pomimo tego stosunkowo niskiego stopnia rzadkości list z tego urzędu pocztowego nie występował w największej w historii kolekcji stempli numerowych na pierwszym polskim znaczku W.Rachmanowa, znaczek użyty podwójnie na szkodę poczty, pierwotnie z Warszawy, charakterystycznie lekko uszkodzony przy podwójnym użyciu ze stemplowaniem na zagiętym narożniku, bardzo rzadkie użycie pomiędzy małymi urzędami pocztowymi na terenie Polski, datownik Rawy z ręcznie wpisana datą nadania 27/7, data nadania 1864 z zapisu wewnątrz koperty, ciekawy i rzadki walor z kolekcji M.Miszczaka, która uzyskała Grand Prix na Światowej wystawie Filatelistycznej POLSKA 93 w Poznaniu, fotoatest Schmutz.

Lot # 36878

Auction 68
Current price: 18 900 PLN
Catalog: Fi.1b
Mi.1b
Category: Polish Kingdom

Number of bids: 4 Bid history