1918 Armia Polska we Włoszech, karta pocztowa z obozu Santa Maria Capua Vetere datowana 24/X, wysłana przez polskiego jeńca Jana Böhma do miejscowości Granica, stemple cenzury włoskiej; bardzo dobry stan zachowania.

4.VI.1917 rząd francuski podpisał dekret o utworzeniu na terenie Francji Armii Polskiej, do dekretu pozytywnie odniósł się rząd włoski; wyniku rozmów polsko-włoskich w połowie kwietnia 1918 jeńców polskiego pochodzenia skierowano do dwóch wydzielonych obozów w St. Maria Capua Vetera i La Mandrrie di Chivase. 28.X.1918 Włosi wyrazili zgodę na tworzenie jednostek wojskowych stanowiących część składową Armii Polskiej we Francji pod dowództwem gen.J.Hallera. Od 7.XI do połowy grudnia 1918 w Santa Maria sformowano 3 pułki piechoty: im. Jana Henryka Dąbrowskiego, Bartosza Głowackiego i Tadeusza Kościuszki.

Lot # 22010

Auction 65
Current price: 630 PLN
Catalog:
Category: WW1 military postage

Number of bids: 1 Bid history