The auctions ends in:

Lot # 14379
Close:
Start price: 36000
Current price: 37537
Number of bids: 3 (Bid history)
Catalog:
Fi.1bu
Category: Polish Kingdom

1860 Królestwo Polskie - OPOCZNO - PIERWSZY MIESIĄC, list do Kielc opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach ciemnoniebieskim i karminowym na cienkim (0,06 mm) papierze, z dużym prawdopodobieństwem prześwitującym; - charakterystyczny dla pierwszych nakładów druk bez uszkodzeń żadnej z klisz, czerwona tarcza bardzo wyraźna; znaczek unieważniono polskim kasownikiem numerowym 154 - Opoczno, bardzo wysoki współczynnik rzadkości - 8 punktów według M.A.Bojanowicza; obok okrągły stempel nadawczy rzadszego typu IIIA z ręcznie wpisaną datą 18/1; na odwrocie datownik odbiorczy typu IIIC z 21/1; zarówno koperta listu jak i sam znaczek zachowały się w bardzo dobrym stanie; klej nieco nierównomiernie rozłożony, na dole znaczka nieco grubsza warstwa przesiąka przez cienki papier; charakterystyczne dla wczesnego okresu obiegu bardzo czytelne odbicie cyfr kasownika; tak wczesne użycie pierwszego polskiego znaczka - pierwszy miesiąc, jest bardzo wysoko wyceniane we wszystkich katalogach; pochodzi z kolekcji W.Rachmanowa, jego sygnatura po prawej na dole, fotoatest Ceremuga A.I.E.P.
Photo