1861 Królestwo Polskie, LUBLIN - USZKODZONA CZERWONA KLISZA; list z Lublina do Warszawy opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminowym o ciemnych odcieniach; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 73 - Lublin; po prawej miejscownik nadawczy z 29/5 typu IIIC, na odwrocie datownik odbiorczy z Warszawy z 30/5 tego samego typu; klisza niebieska bez wiekszych usterek rysunku, klisza czerwona znaczne ubytki w całej dolnej części - takie niedodruki tła charakterystyczne są dla dolnego rzędu znaczków i występują tylko w niewielkiej części nakładu przed kolejnym retuszem kliszy; list z kolekcji W.Rachmanowa, jego sygnatura po lewej na dole; fotoatest Ceremuga A.I.E.P

Lot # 166

Auction 57
Current price: 13 000 PLN
Catalog: Fi.1b
Category: Polish Kingdom

Number of bids: 1 Bid history