1860 Królestwo Polskie - BŁASZKI, list do Warszawy opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach niebieskim (w zasadzie indigo) i karminowym o bardzo ciemnych odcieniach; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 193 - Błaszki o bardzo wysokim współczynniku rzadkości - 8 punktów według M.A.Bojanowicza; obok jednowierszowy ramkowy stempel nadawczy typu IIB; na odwrocie datownik odbiorczy z 27/11 typu IIIC - jego negatywowa odbitka z innego listu widoczna na froncie; kasowniki o tak wysokim stopniu rzadkości spotyka się częściej na luźnych znaczkach, na listach są bardzo rzadkie; dodatkowo znaczek ma uszkodzoną czerwoną kliszę tła po lewej stronie rysunku; list pochodzący ze słynnej korespondencji do Banku Polskiego (tak jak i najrzadsze polskie listy - 6 łutowy i parka narożna) zachował się w dobrym stanie; pochodzi z kolekcji W.Rachmanowa, jego sygnatura po prawej na dole, fotoatest Ceremuga A.I.E.P.

Lot # 158

Auction 57
Current price: 20 500 PLN
Catalog: Fi.1ba
Category: Polish Kingdom

Number of bids: 1 Bid history