1860 Królestwo Polskie - PŁOŃSK, list wysłany 27/11 do Warszawy, opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminoworóżowym o dość ciemnych odcieniach; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 260 - Płońsk, bardzo wysoki współczynnik rzadkości - 9 punktów według M.A.Bojanowicza; obok dwujęzyczny miejscownik nadawczy typu VIIIA z ręcznie wpisaną datą nadania; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawa z 9/1 typu IIIC i okrągły godzinnik 8/R; odbitki obu klisz bez widocznych uszkodzeń; kasowniki o tak wysokim stopniu rzadkości spotyka się niekiedy na luźnych znaczkach, na listach są unikalne; całość znaczek i koperta zachowane w dobrym stanie; walor z kolekcji W.Rachmanowa, jego sygnatura po prawej na dole, fotoatest Ceremuga A.I.E.P.

Lot # 14589

Auction 54
Current price: 27 500 PLN
Catalog: Fi.1bc
Category: Polish Kingdom

Number of bids: 13 Bid history