1919 walki polsko-ukraińskie, austriacki formularz poczty polowej datowany 3.IV, przesłany za pośrednictwem poczty polowej nr.12 do Warszawy, wyraźna odbitka datownika "POCZTA POLOWA W.P. 12" (data nieczytelna), stempelek formacyjny "DOWÓDZTWO I BATALIONU 36 p.p. W.P.", stempelek cenzury wojskowej CENZUROWANO; w adresie nadawcy podano: "poczt pol N-12/ gr(upa).pułk.Kulińskiego 36 pp 4K." - płk.Mieczysław Kuliński dowodził brygadą piechoty w Grupie Operacyjnej "Bug" w skład której wchodził 36 pułk piechoty; w tym czasie bronił on odcinka Skniłów-Skniłówek, jednego z najważniejszych w systemie obrony Lwowa; walor w dobrym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.

Lot # 7805

Auction 53
Current price: 360 PLN
Catalog:
Category: WW1 military postage

Number of bids: 1 Bid history