1914 Legion Puławski - widokówka (Kazimierz nad Wisłą) zwolniona od opłaty pocztowej, pisana po polsku, datowana "Puławy 2/15 Grudnia 1914" ze stemplem formacyjnym, stanowiącego zaplecze medyczne Legionu, 150-ego Szpitala Zapasowego (150- ), wysłana prawdopodobnie w kopercie; trochę słabszy stan zachowania ("piasek").

Jesienią 1914 zapadła decyzja o formowaniu Legionu Polskiego, jako miejsce organizacji i koncentracji wybrano Puławy, dokąd kierowano zgłaszających się ochotników, stąd potoczna nazwa Legion Puławski; z tego okresu znana jest tylko jedna kartka pocztowa ze stemplem "Sekcja Wojenna Legionu Polskiego", odrębne stemple formacyjne wprowadzono dopiero w 1915 roku.

Lot # 12421

Auction 49
Current price: 500 PLN
Catalog:
Category: WW1 military postage

Number of bids: 1 Bid history