1950 groszy - lokalny Rzeszów, znaczki z czarnym nadrukiem rzadkiego typu 36 z charakterystycznym brakiem litery "o", podręcznik Polskie Znaki Pocztowe t.II s.437 podaje: "W odróżnieniu od wszystkich pozostałych przedruków, wykonywanych ręcznie, w Rzeszowie sporządzono pismem maszynowym 2 matryce woskówki, z których przenoszono nadruki na znaczki przez powielenie [-] najwcześniejsza znana data użycia - 27.XI.1950 r."; frankatura wielokrotna - list wysłany 25.11 do Warszawy, dwa dni wcześniej niż podają Polskie Znaki Pocztowe!!! znaczki skasowane jednoobrączkowym datownikiem RZESZÓW 2 z wyróżnikiem "a"; całości ofrankowane znaczkami z nadrukami lokalnymi, nawet te najpopularniejsze, należą do bardzo rzadkich; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano Czesław Malingiewicz.

Lot # 18276

Auction 113
Current price: 4 000 PLN
Catalog: Fi.527I
Mi.665
Category: Communist Poland 1945-1952

Number of bids: 1 Bid history