1945 "goznak suchotłoczony" i "Czestochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka pionowa znaczków za 25 gr. i 3 zł./25 gr., górny znaczek z poz. 44 ma tzw. "suchy nadruk" (Fi.342); dolny z poz. 54 został przedrukowany (Fi. 349); parka bez i z nadrukiem "Częstochowa" skatalogowana jako 349+342 (Fi. 10.000,-), wydrukowano tylko dziesięć podobnych parek, dodatkowo wyróżniają ją powtarzalne błędy nadruku "cienkie s i przerwana skośna kreska cyfry 4", piękny stan zachowania, spotykana na wybitnych walorach sygnatura 'zok", gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Lot # 13805

Auction 103
Current price: 10 800 PLN
Catalog: Fi.349+342
Mi.390I+383
Category: Communist Poland 1945-1952

Number of bids: 1 Bid history