20894

180 PLN180 PLN
20900

1944 list z Krosna do Brzozowa, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym Krosna, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 177.

320 PLN270 PLN
20904

1944 list polecony z Warszawy do Portugalii, prowizoryczny kasownik i erka urzędu pocztowego Warszawa 23, zalepka cenzury brytyjskiej, brak jednego znaczka na froncie koperty.

120 PLN105 PLN
20915

1944 list polecony z Dorohuska do Kielc, prowizoryczny kasownik i erka urzędu pocztowego w Dorohusku, na odwrocie wycięty fragment koperty zapewne ze stemplem cenzury wojskowej.

200 PLN170 PLN
20917

1944 list polecony z Kraśnika do Lublina, poniemiecka erka, na odwrocie stempel odbiorczy i stempel cenzury wojskowej nr 8.

240 PLN200 PLN
20938

1944 R.T.R.P., list polecony z Chwalibogowa 1.4.45 do Wrześni, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Wiatrowski.

600 PLN600 PLN
20942

1944 R.T.R.P., list polecony z Nowej Wsi koło Wrześni 10.4.45 do Wrześni, na odwrocie stempel odbiorczy.

350 PLN411 PLN
20954

1945 list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczna erka urzędu pocztowego Warszawa 38, zalepka cenzury brytyjskiej.

150 PLN125 PLN
20955

1945 list polecony z Warszawy 26 do Czerwonego Krzyża w Genewie, znaczki unieważnione prowizorycznym kasownikiem, zalepka i stempel cenzury egipskiej, stempel tranzytowy z Turcji, stempel odbiorczy.

160 PLN160 PLN
20971

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, pasek znaczków w kolorze ciemnobrązowaworóżowym (pierwszy znaczek) i brązoworóżowym z poz. 27-29, jeden znaczek z błędem występującym w części nakładu w postaci uszkodzonego prostokąta i jeden znaczek z błędem występującym w części nakładu w postaci plamy nad 5 zł., gwarancja i opis Schmutz.

700 PLN700 PLN
20973

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązoworóżowym z poz. 12 z błędem "T z akcentem", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

240 PLN240 PLN
20976

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze ciemno czerwonawobrązowawym, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

180 PLN875 PLN
20980

1945 karnet - "WYZWOLENIE DZIESIĘCIU MIAST", seria podstawowa 10 znaczków z nadrukami skasowana 19.4 w Krakowie na ozdobnej karcie; "dobrze kasowane" znaczki tego wydania są rzadkie ze względu na krótki okres ważności obiegowej (3,5 miesiąca), na ogół spotyka się je z późniejszymi ostemplowaniami grzecznościowymi, niejednokrotnie antydatowanymi.

600 PLN600 PLN
21015

1945 wyzwolenie miast, list polecony z Wrześni do Chwalibogowa, stempel odbiorczy na froncie koperty.

900 PLN900 PLN
21031

1945 wyzwolenie miast, list polecony z Rzeszowa do Zarzecza, list prawidłowo opłacony, na odwrocie stempel odbiorczy stemplem prowizorycznym Zarzecza i stempel cenzury wojskowej nr 178.

800 PLN800 PLN
21061

1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowa parka znaczków za 3 zł./25 gr. z mocno przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał znaczka przesunięty z dziesiątego na dół dziewiątego rzędu, górny znaczek poz.34/84 ma nominał na dole, a dolny znaczek poz.44/94 nie ma nominału, ale jest z błędem "uszkodzona litera z w Kalisz", dodatkowo co ciekawe oba znaczki z abklatschem na odwrocie; przy takim przesunięciu 40-ci znaczków w arkuszu ma nominał na dole, a tylko w 10-ciu brak nominału, gwarancja Krawczyk, z opisem Schmutz.

600 PLN600 PLN
21119

1945 list z Łodzi 12.12.45 do Argentyny, stempel cenzury wojskowej nr 1030, na odwrocie stempel odbiorczy, piękna wielokrotna frankatura (siedmiokrotna!) znaczka za 5 zł.

360 PLN411 PLN
21120

1945 lotniczy list polecony z Warszawy do Stanów Zjednoczonych, prowizoryczny kasownik i erka urzędu pocztowego Warszawa 23, multifrankatura znaczka za 5 zł wydania łódzkiego, stempel cenzury wojskowej nr 1912.

350 PLN350 PLN
21122

1945 list lotniczy z Łodzi do Izraela, niemy kasownik Łodzi, gwarancja Walocha.

180 PLN200 PLN
21142

1945 zabytki Krakowa - Pomnik Grunwaldzki, próba znaczka za 50 gr w kolorze karminowym na papierze białym satynowanym na prawidłowo opłaconym liście poleconym wysłanym 2.XI z Bochni do Cikowic; próby nie były formalnie w obiegu lecz spotyka się je czasem na listach; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

350 PLN300 PLN
21208

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, rzadka wersja okolicznościowego karnetu - zaproszenia, wydanego przez Pocztę Polską z pełnym programem dnia obchodów i uruchomienia Urzędu Pocztowego Grunwaldu

140 PLN140 PLN
21210

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, karnet okolicznościowy.

30 PLN30 PLN
21271

1945 zabytki Gdańska, seria z odmianami papieru i ząbkowań.

220 PLN190 PLN
21288

1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

50 PLN35 PLN
21337

1946 list polecony z Radomska do Czechosłowacji, stempel cenzury wojskowej nr 1129, na odwrocie stemple odbiorcze.

50 PLN50 PLN
21350

1946 lotnicza kartka polecona z Krakowa do Palestyny, stempel urzędu cenzury nr 3152.

40 PLN36 PLN
21359

1946 list z Gryfogóry do Niemiec, znaczek unieważniono stemplem prowizorycznym "URZĄD / POCZTOWO TELEK / Gryfogóra", stempel urzędu cenzury nr 3049, brak klapy koperty i ogólnie słabszy stan.

80 PLN65 PLN
21371

1946 list polecony z Radomska do Czechosłowacji, stempel urzędu cenzury nr 3213, na odwrocie stempel odbiorczy.

50 PLN90 PLN
21409

1946 Święto Morza, znaczek na karcie pocztowej ostemplowany 23.VII w Warszawie stemplem okolicznościowym w kolorze niebieskim "SILNA POLSKA MORSKA TO GWARANCJA POKOJU" (Myślicki 46 042).

50 PLN50 PLN
21429

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, znaczek za 3+12 zł na specjalnej ilustrowanej karcie pocztowej ostemplowany 8.VIII (już po wycofaniu z obiegu) w Sopocie datownikiem okolicznościowym "I MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE"; na froncie znaczek z Fryderykiem Chopinem skasowany tym samym stemplem; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 47 040).

80 PLN80 PLN
21512

1947 Kultura polska (I), Maria Skłodowska 10 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 2.8 z Puław do Warszawy, prowizoryczny stempelek polecenia, kasownik odbiorczy na odwrocie; temat - SKŁODOWSKA-CURIE, NOBEL, CHEMIA.

25 PLN25 PLN
21615

1948 Zjazd Filatelistów w Toruniu, karta maksimum ostemplowana 5.9 (Myślicki 48 110).

40 PLN40 PLN
21662

1948 walka z gruźlicą, znaczek z przywieszką na liście z Kobyłki.

50 PLN50 PLN
21717

1949 karnet - "VIII KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

40 PLN40 PLN
21723

1949 5 rocznica Manifestu Lipcowego, seria na kopercie listu poleconego wysłanego 26.10 z Krakowa do Bakewell w Wielkiej Brytanii.

40 PLN36 PLN
21796

1950 "groszy - lokalny", Gdynia, Bierut, znaczek za 5 zł. z wyjątkowo ładnie odbitym czerwonym stempelkiem typu 27B (z Wielkiej Wsi na Helu, który już bez litery G był nadużyty w Gdyni), gwarancja Krawczyk.

40 PLN40 PLN
21883

1950 groszy, list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Krynica - Kraków nr 212 opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze niebieskim.

120 PLN120 PLN
21903

1950 groszy, list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Bytów - Tczew nr 637 opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w kolorze fioletowym.

80 PLN80 PLN
21925

1950 Bolesław Bierut, 15 zł nieząbkowany (z dwóch stron wąskie marginesy) - odmiana niekatalogowana !!! - frankatura mieszana ze znaczkiem z nadrukiem "groszy", karta pocztowa (okupacyjny formularz kartkowy) wysłana 21.XI miejscowo w Warszawie, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

120 PLN120 PLN
21938

1950 groszy, list z Wrocławia do Krakowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czarnym.

20 PLN20 PLN