9045

1915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie.

50 PLN55 PLN
9054

200 PLN200 PLN
9055

50 PLN50 PLN
9056

50 PLN50 PLN
9060

15 PLN20 PLN
9071

1915 Warszawa, ręczny nadruk nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. - typ II, w kolorze czarnym na niewprowadzonym do obiegu znaczku za 5 gr. - Herb Miasta w kolorze szarozielonym, bardzo rzadkie, obecnie opisywany jako grzecznościowy, ale kiedyś i dotąd w Niemczech, jako pełnoprawna próba (Mi.150 euro), sygnatura Rachmanow, podwójna gwarancja Rembieliński, z opisem Krawczyk.

600 PLN600 PLN
9110

120 PLN80 PLN
9111

120 PLN80 PLN
9113

120 PLN90 PLN
9125

500 PLN450 PLN
9134

1917 Przedbórz, rekonstrukcja kompletnego sektora obu znaczków I wydania, każdy w innym typie - od pierwszego do ósmego (Fi.4000.-), wszystkie marginesowe, w ładnym stanie, z pełną oryginalną gumą, gwarancje i opis typów Jungjohann BPP,.

3 600 PLN3 600 PLN
9141

250 PLN250 PLN
9184

1918 Warszawa, "10 FEN." - fioletowy stempelek z orzełkiem opłaty doręczeniowej VI wydania na karcie pocztowej wysłanej 7.10 z Torunia do Warszawy, jednowierszowy w ramce stempelek cenzury poznańskiej; walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).

130 PLN100 PLN
9222

1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 20 fen. w kolorze jasnoniebieskim z rzadkim lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł /POCZTA" typu III w kolorze fioletowym, ładny stan; sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski, gwarancja Perzyński.

40 PLN35 PLN
9229

240 PLN240 PLN
9231

240 PLN240 PLN
9302

1918 wydanie PP/GGW, książka L.Schmutza i K.Sztaby "Znaczki wydania Poczta Polska / Gen.-Gouv. Warschau z 1918 i 1919 roku", najnowsza monografia tego wydania, obowiązkowa pozycja dla każdego zaawansowanego zbieracza tego wydania i Polski międzywojennej, 160 stron, liczne kolorowe ilustracje.

80 PLN105 PLN
9368

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 10 fen. w kolorze różowoczerwonym z nadrukiem drugą formą, gwarancja i opis Berbeka.

300 PLN300 PLN
9370

1918 wydanie PP/GGW, wieloblok z nadrukiem pierwszej formy, numer HAN na marginesie, usterki, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

280 PLN280 PLN
9375

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem drugiej formy, górny prawy znaczek z błędem "Poczto", gwarancja i oznaczenie.

100 PLN100 PLN
9392

1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze niebieskim z nadrukiem pierwszej formy z błędem "kropka między o i c", znaczek z rzadkiego druku pokojowego, mini fotoatest.

1 000 PLN800 PLN
9412

1918 wydanie PP/GGW, pasek znaczków z nadrukiem pierwszej formy, środkowy znaczek z błędem "brak trzeciej kreski", gwarancja i oznaczenie.

100 PLN115 PLN
9499

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z perforacją ZL 11½, gwarancja Schmutz.

300 PLN270 PLN
9507

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Ryblewski.

30 PLN30 PLN
9536

120 PLN100 PLN
9554

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

25 PLN25 PLN
9561

90 PLN90 PLN
9562

30 PLN30 PLN
9569

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/80 hal. z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym (Fi.450.-), bardzo ładny stan, gwarancja Kwaśniewski, z opisem Schmutz.

320 PLN288 PLN
9575

25 PLN25 PLN
9593

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym z poz. 42, Fischer 2.100,- zł, mini fotoataest.

800 PLN720 PLN
9618

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 75, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

500 PLN500 PLN
9621

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 39, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

700 PLN720 PLN
9662

140 PLN140 PLN
9713

1919 wydanie krakowskie, znaczek w nadrukiem formy pierwszej z poz. 29-30, prawy znaczek z błędem "uszkodzone A", gwarancja Mikulski.

240 PLN216 PLN
9719

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 50, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

90 PLN81 PLN
9745

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 66, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

2 200 PLN1 800 PLN
9768

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", bardzo ładny stan z jedną podlepką, gwarancja i opis Schmutz.

300 PLN270 PLN
9789

1919 wydanie krakowskie, dwa znaczki za 2 kr. w kolorach szarawoniebieskim i jasnoszarawoniebieskim z litograficznym nadrukiem formą IV, po jednym śladzie podlepki, gwarancja Sutcliffe, firmowa Saliker i Mikstein.

90 PLN90 PLN
9805

1919 wydanie krakowskie, seria kasowanych znaczków gazetowych w bardzo ładnym stanie z dwoma dodatkowymi znaczkami - niebieskozielonym za 4 hal. i niebieskim za 6 hal., wszystkie ładnie kasowane w Krakowie, gwarancje z opisem formy - IIC i pozycji Sutcliffe (2), Mikstein (3), Rachmanow (2) i Schmutz (3).

900 PLN900 PLN