39246

1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; znaczek na widokówce (400 rocznica śmierci Kopernika) ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie.

50 PLN50 PLN
39295

1942 list z obozu koncentracyjnego w Oranienburg Grudziądza na obozowym listowniku, stempel cenzury obozowej.

280 PLN280 PLN
39297

1942 Dachau - niemiecki obóz koncentracyjny, list na obozowym listowniku wysłana 22.9.42 z obozu do Korczyny koło Krosna, z tyłu stempel cenzora z parafką, niezły stan zachowania.

200 PLN200 PLN
39298

1942 Dachau - niemiecki obóz koncentracyjny, list na obozowym listowniku wysłana 4.8.42 z obozu do Korczyny koło Krosna, stempel cenzora z parafką, również wewnątrz korespondencji, listownik wewnątrz uszkodzony.

200 PLN200 PLN
39299

1942 Auschwitz, list z obozu koncentracyjnego na kopercie obozowej obozu koncentracyjnego Auschwitz 11.2.42 do Nakła, stempel cenzora, ładny stan zachowania.

240 PLN240 PLN
39302

1943 Dachau - niemiecki obóz koncentracyjny, list na obozowym listowniku wysłana 7.7.43 z obozu do Korczyny koło Krosna, z tyłu stempel cenzora z parafką, dobry stan zachowania.

220 PLN220 PLN
39323

1944 Majdanek, kartka nadana z obozu koncentracyjnego na kartce obozowej z wydrukowanymi podziękowaniami za paczkę wysłana 15.2.44 do Lublina, stempel Polskiego Czerwonego Krzyża i cenzora na odwrocie, bardzo dobry stan zachowania.

700 PLN700 PLN
39333

1953 korespondencja Polaków wywiezionych w ramach jednej z czterech wielkich sowieckich deportacji ludności polskiej w głąb ZSRR, Kisłowodsk na Kaukazie, ręcznie malowana karta z życzeniami wielkanocnymi datowana 26.III, przesłana w liście do Polski; z eksponatu prof.St.Barańskiego.

200 PLN200 PLN
39338

1968 karnet - "ODSŁONIĘCIE POMNIKA WALKI I MĘCZEŃSTWA STUTTHOF".

40 PLN40 PLN
39370

1941 Pocztylion pierwszego wydania w niekatalogowanym kolorze jasnoceglastym na papierze x1 (nakład 837 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

600 PLN600 PLN
39371

1941 Pocztylion pierwszego wydania w kolorze ciemnoceglastym na papierze x1 (nakład 837 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

200 PLN180 PLN
39467

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria znaczków, każdy na osobnej kartce, skasowana 13.VI kasownikiem okolicznościowym "ROKITNA 1915" na dużych wycinkach, gwarancja.

150 PLN150 PLN
39504

1943 gen. W.Sikorski - wydanie żałobne, gwarancja Ryblewski.

20 PLN20 PLN
39510

1943 kartka z grafika obozową.

90 PLN90 PLN
39529

1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja.

400 PLN400 PLN
39532

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok z bardzo dobrym stanie, gwarancja.

500 PLN510 PLN
39618

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blo czysty, gwarancja.

180 PLN180 PLN
39623

500 PLN500 PLN
39632

1945 święto 3 Maja, gwarancja Ryblewski.

15 PLN15 PLN
39636

1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę jeńców z 5.2.1943, gwarancja Schmutz.

60 PLN60 PLN
39642

1942 Budynek obozowy, ciekawe i niebezpieczne fałszerstwo znaczków za 10 f. na żółtobrunatnym gładkim cienkim papierze, dwuznaczkowy arkusik, ciekawy materiał badawczy.

150 PLN150 PLN
39643

1942 budynek obozowy, znaczek w kolorze szarym na papierze z2, drobne pęknięcia papieru na marginesach, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

80 PLN80 PLN
39657

1942 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 100x147 mm przedstawiające orkiestrę obozową, na bębnie widoczny napis "Wojtek jazz"; na odwrocie stempelek cenzury z numerem 12; minimalnie słabszy stan zachowania.

150 PLN150 PLN
39658

1942 doskonała grafika obozowa, podpis "WSTEINAUER 1942", na odwrocie stempel obozowy.

800 PLN800 PLN
39659

1942 doskonała grafika obozowa, podpis "WSTEINAUER 1942 / MURNAU MARZEC 1942".

800 PLN800 PLN
39662

1943 góry, podlepka, gwarancja Schmutz.

80 PLN80 PLN
39666

1943 menażka, znaczek w kolorze jasno niebieskozielonym na papierze x1, gwarancja Schmutz.

60 PLN60 PLN
39694

1944 kościół w Miechowie, próbna odbitka w kolorze czarnym z dwóch matryc; jednej dla druku tła w kolorze pomarańczowym i czerwonego krzyża, druga dla druku podstawowego obrazka znaczka w kolorze niebieskim, próba wykonana na papierze białym gładkim średnim, bardzo rzadkie znane nieliczne odbitki, gwarancja Schmutz.

4 000 PLN4 000 PLN
39726

1945 Orzeł Biały, jednostronnie cięty znaczek za 5 mk. na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Krawczyk.

100 PLN100 PLN
39740

1943 (?) oryginalny dokument ze zbiórki pieniężnej przeprowadzonej na rzecz Funduszu Społecznego - instytucji obozowej powołanej z inicjatywy jeńców do zbierania środków materialnych na cele dobroczynne, głównie na pomoc dla wdów i sierot po zabitych żołnierzach; niecodzienny, bardzo rzadki historyczny dokument, obrazujący życie codzienne jeńców polskich; na karcie albumowej.

250 PLN250 PLN
39741

1943 "KALENDARZYK NA ROK 1943" - wydany przez Niemców dla polskich jeńców wojennych, propagandowe i agitacyjne wydawnictwo niemieckie, tu na karcie albumowej pokazano dwie kartki z tego "dzieła", zwraca uwagę zwłaszcza tekst "WOJNA SERCE EUROPY", stempelek cenzora obozowego nr.1.

60 PLN60 PLN
39747

1944 wydanie obiegowe - różne rysunki, seria czysta gumowana ze śladami podlepek (Fi.440.-), gwarancja Krawczyk,.

400 PLN400 PLN
39803

360 PLN360 PLN
39807

400 PLN400 PLN
39862

1939 kartka z Wilna do Łodzi pisana w języku hebrajskim, kartka zwrócona do nadawcy.

120 PLN120 PLN
39884

1939 Oflag IVA (Hohenstein) - pokwitowanie zdania broni, wystawione 16.X, nietypowy dokument; obóz funkcjonował tylko przez 5 miesięcy (do lutego 1940 roku)!!!

80 PLN80 PLN
40003

180 PLN180 PLN
40047

1945 Dachau, znaczki wydania "orzeł polski" w różnych odmianach.

80 PLN80 PLN
40056

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, marginesowa seria kasowana z odmianą znaczka za 12 pf.+ 1 mk. na białym papierze (jako zwykłe Fi.320.-).

280 PLN280 PLN
40060

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria plus znaczki z nadrukiem "szanuj cztery wolności".

100 PLN100 PLN