The auction will end on 11.10.2021

17574

1792 kompletny składany list z Tarnowa, ręczne adnotacje o pobranych opłatach pocztowych.

100 PLN170 PLN
17575

1793 kompletny składany list z Krakowa do Austrii, ręczna adnotacja o opłacie pocztowej.

180 PLN180 PLN
17576

1815 kompletny składany list ze Lwowa do Steyer w Austrii, ręczna adnotacja o pobranej opłacie.

50 PLN165 PLN
17579

1820 kompletny składany list ze Lwowa do Tczewa, w środku doklejony druk kościelny.

80 PLN80 PLN
17580

1822 kompletny list z pełną treścią z Tyńca datowany 30.I wysłany do Mogilan, a stamtąd dosłany do Wadowic, przesyłkę w miejscu nadania, najpewniej w mandatariacie tynieckim, oznaczono okrągłym stemplem z godłem państwowym; przesyłki w Mogilanach nie ostemplowano ponieważ w tym czasie urząd ów nie posiadał jeszcze rekwizytów pocztowych (wprowadzono je w 1829 roku); wewnątrz listu liczne adnotacje; unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

600 PLN730 PLN
17582

1823 list ze stacji pocztowej w miejscowości Knichinicze leżącej na Trakcie Bukowieńskim wysłany do Lwowa, datowany 8.VIII; owalny stempel nadawczy KNIEHENICZ, na odwrocie zalepka z sucho tłoczoną zalepką; stację zamknięto w 1833 roku; rzadki walor z kolekcji S.Rosińskiego.

240 PLN350 PLN
17592

1830 obwoluta listu ze Lwowa do Tarnowa, stempel Lwowa typ I i odbiorczy z Tarnowa na odwrocie.

60 PLN60 PLN
17595

1833 kompletny składany list ze Lwowa do Cieżkowic, stempel Lwowa typ I.

60 PLN60 PLN
17598

1835 obwoluta listu ze Lwowa do Tarnowa, stempel Lwowa typ I.

80 PLN80 PLN
17599

250 PLN500 PLN
17601

1836 składany list z Jasła do Lwowa.

80 PLN80 PLN
17602

1836 składany list ze Lwowa do Wiednia, stempel Lwowa typ I.

60 PLN60 PLN
17606

1838 kompletny prywatny list datowany "Kornalowice 15go Sierpnia 838" wysłany z Sambora do Karlsbadu, czytelnie odciśnięty jednowierszowy datownik "Sambór", wpisana wysokość opłaty pocztowej "14", a na odwrocie jednowierszowy stempelek nadejścia "24 August 38"; prywatne listy spotykane są o wiele rzadziej niż przesyłki urzędowe; walor w dobrym stanie zachowania (w naturze prezentuje się korzystniej niż na skanie).

200 PLN200 PLN
17608

1838 składany list ze Lwowa do Stanisławowa, stempel Lwowa typ I.

60 PLN60 PLN
17616

1840 kompletny składany list z Halicza do Lwowa, stempel z Halicza typ II.

80 PLN80 PLN
17617

1840 kompletny składany list ze Lwowa do Przeworska, stempel nadawczy i odbiorczy typ I.

120 PLN120 PLN
17619

1841 kompletny składany list z Krakowa do Austrii, stempel Krakowa typ I.

40 PLN40 PLN
17620

1841 kompletny składany list z Grodek koło Lwowa do Wiednia, stempel Gródka typ I, stemple odbiorcze na odwrocie.

80 PLN80 PLN
17646

1853 kompletny składany list z Gombina do Płocka, stempel z Gąbina typu IIB i odbiorczy dwujęzyczny z Płocka.

240 PLN370 PLN
17669

1823 składany list z Marienwerder (Kwidzyn) do Schwetz (Świecie).

60 PLN60 PLN
17683

1855 kompletny składany list z Gdańska do Niemiec.

30 PLN30 PLN
17689

1859 kompletny składany list z Krynicy do Starego Sącza.

40 PLN40 PLN
17777

1899 kartka z Łańcuta do Grodziska.

15 PLN15 PLN
17869

1860 obwoluta dwułutowego listu z Łodzi do Warszawy opłacony dwoma pierwszymi polskimi znaczkami w barwach o odcieniach jasnych, znaczki unieważniono kasownikiem numerowym Łodzi z liczbą 182 w czterech okręgach, dwujęzyczny kasownik z datą nadania 20/2 (dwudziesty luty), na odwrocie kasownik odbiorczy i godzinnik z Warszawy. górny znaczek użyty dwukrotnie na szkodę poczty, zagięcia i złamania, dobra prezencja, list pochodzi z kolekcji W.Rachmanowa - jego stempelek w dolnym prawym rogu, fotoatest Schmutz.

24 000 PLN24 000 PLN
17876

1860 pierwszy polski znaczek w barwach niebieskiej i karminowej o odcieniach ciemnych na liście z Warszawy do Rosji, bardzo ładny stan zachowania.

5 000 PLN4 000 PLN
17877

1860 parka pierwszych polskich znaczków w barwach niebieskiej i karminowej o odcieniach ciemnych na wycinku listu dwułutowego z Warszawy, dobra prezencja i doskonały materiał do rekonstrukcji arkusza pierwszego polskiego znaczka.

9 000 PLN13 000 PLN
17881

1861 kompletny składany list z Warszawy do Wiednia, austriacki stempelek kraju pochodzenia listu POLOGNE, stempel tranzytowy z Granicy, stemple odbiorcze na odwrocie.

240 PLN240 PLN
17912

1870 około list z Suwałk do Warszawy opłacony rosyjskim znaczkami po 5 kopiejek, miejscownik Suwałk z datą nadania 25/11, na odwrocie stempel odbiorczy i godzinnik z Warszawy, list z kolekcji najpierw Faberge, a następnie M.Bojanowicza z jego sygnaturą na odwrocie.

1 300 PLN1 300 PLN
17972

1916 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", podwójna karta pocztowa wysłana 6.6 z Warszawy do Berlina, pieczęć formacyjna; część na odpowiedź niewykorzystana.

100 PLN100 PLN
17988

1917 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 21.3 z miejscowości Rypin do Berlina, stempelek cenzury poznańskiej.

40 PLN40 PLN
17991

1917 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 8.3.18 z Mińska Mazowieckiego do Otwocka, stempelek nadawcy "Okręgowe Towarzystwo ROLNICZE w Mińsku Mazowieckim"; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
18010

1918 okupacja austro-węgierska, widokówka wysłana 22.III za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Krakowa, stempel formacyjny stacji repatriacyjnej "K.u.k. Heimkehr-Station", parafka cenzura; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN45 PLN
18031

30 PLN30 PLN
18032

40 PLN36 PLN
18034

1914 rosyjski stempel kamuflażowy stosowany w początkowym okresie wojny w celu utajnienia miejsca nadania, widokówka wysłana 18.VIII z Żytomierza do miejscowości Villahti w Finlandii; znaczek unieważniony stemplem kamuflażowym Żytomierz typ 512.03 według Lewina; kasownik pośredni Helsingfors; stemple maskujące stosowano w okresie zaledwie 3 miesięcy (VIII-X), przesyłki należą do bardzo rzadkich.

500 PLN450 PLN
18049

250 PLN250 PLN
18073

1916 list z Lublina do Komitetu Ratunkowego dla internowanych Polaków w Wiedniu, stempel i adnotacja lubelskiej cenzury wojskowej.

120 PLN120 PLN
18077

1916 Legiony Polskie - list wysłany 19.VIII za pośrednictwem poczty polowej 118 do Wiednia, czytelna odbitka efektownej pieczęci formacyjnej z orłem: "5 PUŁK PIECH. I BRYG. PIŁSUDSKIEGO KOMENDA KOMPANII KARABINÓW MASZYN." (Berek P43); wśród przesyłek legionowych, koperty należą do najrzadziej spotykanych walorów; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN400 PLN
18078

1916 Legion Ukraiński - ozdobny formularz wysłany 18.XII za pośrednictwem poczty polowej 182; ładna i czytelna odbitka stempla formacyjnego: "K.u.k Ukrainische Legion/ Asbildungsgruppe", tekst pisany ołówkiem (adres wytarty); minimalne przebarwienia, w rzeczywistości karta prezentuje się znacznie korzystniej.

320 PLN320 PLN
18082

1916 Legiony Polskie - patriotyczna widokówka, dochód ze sprzedaży której przeznaczono na FUNDUSZ WDÓW I SIEROT PO LEGIONISTACH POLSKICH wydana nakładem Wiedeńskiej Delegacyi Samarytanina polskiego, wysłana 25.IX z Kalwarii Zebrzydowskiej do por.Władysława Niemczynowskiego zastępcy komendanta Domu Rekonwalescentów w Kamieńsku; stempelek cenzury w Bielsku; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

200 PLN200 PLN