23568

1919 wydanie krakowskie, całostka z silnie przesuniętym nadrukiem typ 134.

250 PLN250 PLN
23624

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 20 mk "Siewca" na telegram wysłany 24/2/23 z miejscowości Posada Olchowska do Białej; walor w doskonałym stanie zachowania.

100 PLN105 PLN
23626

1921 kartka z Warszawy 22.IV.21 do Wiednia.

20 PLN20 PLN
23634

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 5/6 z miejscowości Posada Olchowska do Tarnowa; walor w dobrym stanie zachowania (całostka pionowo zgięta).

120 PLN120 PLN
23654

1928 kartka - cześć nadawcza z sygnaturą IV-1928.

30 PLN30 PLN
23669

25 PLN25 PLN
23708

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa Poczta Główna, wysłana 5.VIII.38 z Wejherowa do miejscowości Fordon; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie delikatne podlepki).

40 PLN40 PLN
23756

100 PLN100 PLN
23776

1945 całostka z hasłem propagandowym 3 z obiegu pocztowego z Orzegowa, stempel cenzury wojskowej nr 1979.

120 PLN120 PLN
23777

1945 całostka z hasłem propagandowym 2 z obiegu pocztowego z Poznania, stempel cenzury wojskowej nr 867.

120 PLN120 PLN
23778

1945 całostka z hasłem propagandowym 3 z obiegu pocztowego z Radomia, stempel cenzury wojskowej nr 1737, dziury po archiwizacji.

120 PLN120 PLN
23781

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego z poddrukiem "MIEJSCE NA ZNACZEK" i napisem ŁÓDŹ, nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 3 - DEMOKRACJA TO NASZA SIŁA, karta czysta w bardzo dobrym stanie zachowania.

250 PLN225 PLN
23782

1945 całostka z hasłem propagandowym 2 z obiegu pocztowego z Torunia, stempel cenzury wojskowej nr 843.

140 PLN140 PLN
23789

1945 całostka z hasłem propagandowym 7b z obiegu pocztowego z Chełmna, stempel cenzury wojskowej nr 1512.

90 PLN90 PLN
23848

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 11 - Stanisław Moniuszko, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie.

25 PLN25 PLN
23864

1949 Bolesław Bierut, zestaw 29 różnych kart z kombinacjami sygnatur i haseł propagandowych.

150 PLN150 PLN
23871

50 PLN50 PLN
23895

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z hasłem propagandowym 16b.

35 PLN35 PLN
23901

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 8, papier x, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

30 PLN30 PLN
23910

1949 wydanie prowizoryczne, kartka z ilustracją nr 6 z obiegu pocztowego z karminowym nadrukiem typ 15 i z hasłem propagandowym 16c.

60 PLN60 PLN
23934

1953 komplet 6 kopert ze znakiem opłaty Elektrownia w Jaworznie z różnymi hasłami propagandowymi, 3 koperty na papierze białym, na odwrocie tylko napis NADAWCA i dwie linie; 3 koperty na papierze szarawobiałym na odwrocie napis NADAWCA i trzy linie z podpisami; bardzo dobry/dobry stan zachowania.

200 PLN180 PLN
23972

1961 koperty czyste, rocznik - 3 sztuki.

40 PLN36 PLN
23989

1965 koperta VII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im.Fryderyka Chopina, sygnatura I.67, czysta, bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN72 PLN
23994

1967 koperta Most Poniatowskiego w Warszawie, sygnatura I.70, czysta, słabszy stan zachowania.

40 PLN36 PLN
24012

1973 koperta Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73", sygnatura X.73, dodatkowo powtarzalna w części nakładu usterka "kółeczko na cyfrą 4 nominału", czysta, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN54 PLN
24017

1977 koperta o sygnaturze (XII 76 6.000.000) z prywatnym dodrukiem - "VII Ogólnopolskie spotkanie członków klubu PZF DRUH" skasowano pamiątkowo 9.X; temat - HARCERSTWO.

20 PLN18 PLN
24018

1977 Orzeł z Sali Audiencyjnej Zamku Królewskiego w Warszawie, zestaw 3 kopert o sygnaturach: XII.76 6.000.000; XII.77 1.000.000; II kw.1979 1.800.000 o długości 19,6 mm; widoczne duże różnice kolorów znaku opłaty; z prywatnymi dodrukami: "Wystawa Filatelistyczna Wrzesień 1979 40 rocznica Obrony Warszawy", "16.IV. Dzień Sapera Włodawa 1979", "Jubileusz XXXV-lecia 2 Warszawskiej Brygady Saperów Kazuń 1979".

50 PLN45 PLN
24030

1983 karta nakładu z 1984 roku z prywatnym dodrukiem - "65 lat przemysłu lotniczego, samolot R-XIII-D Lublin"; temat - LOTNICTWO.

20 PLN18 PLN
24031

1983 karta nakładu z 1984 roku z prywatnym dodrukiem - "Wystawa Filatelistyczna 1986.10.09 Kultura i Sztuka - Tomaszów Lubelski"; temat - ARCHITEKTURA.

20 PLN18 PLN
24033

1984 karta z prywatnym dodrukiem - "AEROKOSMOS'84 Wystawa Filatelistyczna Dęblin Świdnik Zamość/ Challenge 1934 Warszawa"; temat - LOTNICTWO.

20 PLN18 PLN
24034

1984 karta z prywatnym dodrukiem - "Sesja popularno naukowa z okazji 330 rocznicy Konfederacji Tyszowieckiej 1985.11.30"; temat - ARCHITEKTURA.

20 PLN18 PLN
24050

1999-2001 zestaw kartek pocztowych beznominałowych wydanych na podstawie umowy z Urzędem Pocztowym w Zielonej Górze, 4 normalne kartki i po jednej odmianie, w tym 3 bez druku wszystkich kolorach.

30 PLN27 PLN
24079

1931 ZSRR, list lotniczy wysłany 8.VIII z Leningradu do Lipawy, znaczki skasowane okolicznościowym datownikiem lotu Leningrad-Berlin, przesyłka przez Rygę - kasownik przejściowy z 8.8 na odwrocie - dotarła do miejsca przeznaczenia 9.8 - kasownik odbiorczy LIEPAJA, skąd przesyłkę dosłano do Rygi; co ciekawe jako adres nadawcy podano; "Calaise-France Harbour Office s/s Everanna"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN180 PLN
24100

1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, karta przesłana balonem "Legionowo", który zajął w zawodach II miejsce (Fi.250.-).

200 PLN200 PLN
24109

1939 seria znaczków do opłacania przesyłek podczas XXVII Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon Bennetta we Lwowie, które miały zostać rozegrane 3.9.1939 roku, czyste w bardzo dobrym stanie zachowania.

150 PLN135 PLN
24127

1959 znaczek do opłacania przesyłek przesłanych lotem balonu "Katowice" na południe, egzemplarz narożny, bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN27 PLN
24131

1960 Zawody balonowe o puchar M.T.P., komplet 4 kopert z dodatkowymi nalepkami przesłanych 16.6 balonami: "Poznań", "Katowice", "Warszawa", "Syrena".

40 PLN31 PLN
24134

1961 Zawody balonowe z okazji XXX M.T.P., komplet 4 kopert z nalepkami przesłanych 27.6 balonami: "Warszawa", "Poznań", "Katowice", "Syrena".

40 PLN31 PLN
24138

1962 Zawody balonowe o puchar M.T.P., komplet 4 dekoracyjnych kart z dodatkowymi nalepkami przesłanych 24.6 balonami: "Katowice", "Syrena", "Warszawa", "Poznań".

40 PLN31 PLN
24142

1963 Zawody balonowe z okazji XXXII M.T.P., komplet 4 kopert z nalepkami przesłanych 22.6 balonami: "Katowice", "Poznań", "Polonez", "Syrena".

30 PLN15 PLN