results
Num# Description Start price Buy price
235681919 wydanie krakowskie, całostka z silnie przesuniętym nadrukiem typ 134.

250 PLN

250 PLN

236241920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 20 mk "Siewca" na telegram wysłany 24/2/23 z miejscowości Posada Olchowska do Białej; walor w doskonałym stanie zachowania.

100 PLN

105 PLN

236261921 kartka z Warszawy 22.IV.21 do Wiednia.

20 PLN

20 PLN

236341923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 5/6 z miejscowości Posada Olchowska do Tarnowa; walor w dobrym stanie zachowania (całostka pionowo zgięta).

120 PLN

120 PLN

236541928 kartka - cześć nadawcza z sygnaturą IV-1928.

30 PLN

30 PLN

236691931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 15, sygnatura XI-1931, linie drukowane rotograwiurą.

25 PLN

25 PLN

237081937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa Poczta Główna, wysłana 5.VIII.38 z Wejherowa do miejscowości Fordon; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie delikatne podlepki).

40 PLN

40 PLN

237561939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 24 - Wejście I Brygady L.P. do Czeremoszna po odwrocie z nad Styru - lipiec 1916, wysłana 22.VIII z Małogoszczy do Zagórza k.Dąbrowy-Górniczej; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN

100 PLN

237761945 całostka z hasłem propagandowym 3 z obiegu pocztowego z Orzegowa, stempel cenzury wojskowej nr 1979.

120 PLN

120 PLN

237771945 całostka z hasłem propagandowym 2 z obiegu pocztowego z Poznania, stempel cenzury wojskowej nr 867.

120 PLN

120 PLN

237781945 całostka z hasłem propagandowym 3 z obiegu pocztowego z Radomia, stempel cenzury wojskowej nr 1737, dziury po archiwizacji.

120 PLN

120 PLN

237811945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego z poddrukiem "MIEJSCE NA ZNACZEK" i napisem ŁÓDŹ, nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 3 - DEMOKRACJA TO NASZA SIŁA, karta czysta w bardzo dobrym stanie zachowania.

250 PLN

225 PLN

237821945 całostka z hasłem propagandowym 2 z obiegu pocztowego z Torunia, stempel cenzury wojskowej nr 843.

140 PLN

140 PLN

237891945 całostka z hasłem propagandowym 7b z obiegu pocztowego z Chełmna, stempel cenzury wojskowej nr 1512.

90 PLN

90 PLN

238481948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 11 - Stanisław Moniuszko, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie.

25 PLN

25 PLN

238641949 Bolesław Bierut, zestaw 29 różnych kart z kombinacjami sygnatur i haseł propagandowych.

150 PLN

150 PLN

238711949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu łódzkiego b, wysłana miejscowo w Warszawie; słabszy stan zachowania.

50 PLN

50 PLN

238951949 wydanie prowizoryczne, całostka z hasłem propagandowym 16b.

35 PLN

35 PLN

239011949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 8, papier x, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

30 PLN

30 PLN

239101949 wydanie prowizoryczne, kartka z ilustracją nr 6 z obiegu pocztowego z karminowym nadrukiem typ 15 i z hasłem propagandowym 16c.

60 PLN

60 PLN

239341953 komplet 6 kopert ze znakiem opłaty Elektrownia w Jaworznie z różnymi hasłami propagandowymi, 3 koperty na papierze białym, na odwrocie tylko napis NADAWCA i dwie linie; 3 koperty na papierze szarawobiałym na odwrocie napis NADAWCA i trzy linie z podpisami; bardzo dobry/dobry stan zachowania.

200 PLN

180 PLN

239721961 koperty czyste, rocznik - 3 sztuki.

40 PLN

36 PLN

239891965 koperta VII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im.Fryderyka Chopina, sygnatura I.67, czysta, bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN

72 PLN

239941967 koperta Most Poniatowskiego w Warszawie, sygnatura I.70, czysta, słabszy stan zachowania.

40 PLN

36 PLN

240121973 koperta Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73", sygnatura X.73, dodatkowo powtarzalna w części nakładu usterka "kółeczko na cyfrą 4 nominału", czysta, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN

54 PLN

240171977 koperta o sygnaturze (XII 76 6.000.000) z prywatnym dodrukiem - "VII Ogólnopolskie spotkanie członków klubu PZF DRUH" skasowano pamiątkowo 9.X; temat - HARCERSTWO.

20 PLN

18 PLN

240181977 Orzeł z Sali Audiencyjnej Zamku Królewskiego w Warszawie, zestaw 3 kopert o sygnaturach: XII.76 6.000.000; XII.77 1.000.000; II kw.1979 1.800.000 o długości 19,6 mm; widoczne duże różnice kolorów znaku opłaty; z prywatnymi dodrukami: "Wystawa Filatelistyczna Wrzesień 1979 40 rocznica Obrony Warszawy", "16.IV. Dzień Sapera Włodawa 1979", "Jubileusz XXXV-lecia 2 Warszawskiej Brygady Saperów Kazuń 1979".

50 PLN

45 PLN

240301983 karta nakładu z 1984 roku z prywatnym dodrukiem - "65 lat przemysłu lotniczego, samolot R-XIII-D Lublin"; temat - LOTNICTWO.

20 PLN

18 PLN

240311983 karta nakładu z 1984 roku z prywatnym dodrukiem - "Wystawa Filatelistyczna 1986.10.09 Kultura i Sztuka - Tomaszów Lubelski"; temat - ARCHITEKTURA.

20 PLN

18 PLN

240331984 karta z prywatnym dodrukiem - "AEROKOSMOS'84 Wystawa Filatelistyczna Dęblin Świdnik Zamość/ Challenge 1934 Warszawa"; temat - LOTNICTWO.

20 PLN

18 PLN

240341984 karta z prywatnym dodrukiem - "Sesja popularno naukowa z okazji 330 rocznicy Konfederacji Tyszowieckiej 1985.11.30"; temat - ARCHITEKTURA.

20 PLN

18 PLN

240501999-2001 zestaw kartek pocztowych beznominałowych wydanych na podstawie umowy z Urzędem Pocztowym w Zielonej Górze, 4 normalne kartki i po jednej odmianie, w tym 3 bez druku wszystkich kolorach.

30 PLN

27 PLN

240791931 ZSRR, list lotniczy wysłany 8.VIII z Leningradu do Lipawy, znaczki skasowane okolicznościowym datownikiem lotu Leningrad-Berlin, przesyłka przez Rygę - kasownik przejściowy z 8.8 na odwrocie - dotarła do miejsca przeznaczenia 9.8 - kasownik odbiorczy LIEPAJA, skąd przesyłkę dosłano do Rygi; co ciekawe jako adres nadawcy podano; "Calaise-France Harbour Office s/s Everanna"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN

180 PLN

241001938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, karta przesłana balonem "Legionowo", który zajął w zawodach II miejsce (Fi.250.-).

200 PLN

200 PLN

241091939 seria znaczków do opłacania przesyłek podczas XXVII Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon Bennetta we Lwowie, które miały zostać rozegrane 3.9.1939 roku, czyste w bardzo dobrym stanie zachowania.

150 PLN

135 PLN

241271959 znaczek do opłacania przesyłek przesłanych lotem balonu "Katowice" na południe, egzemplarz narożny, bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN

27 PLN

241311960 Zawody balonowe o puchar M.T.P., komplet 4 kopert z dodatkowymi nalepkami przesłanych 16.6 balonami: "Poznań", "Katowice", "Warszawa", "Syrena".

40 PLN

31 PLN

241341961 Zawody balonowe z okazji XXX M.T.P., komplet 4 kopert z nalepkami przesłanych 27.6 balonami: "Warszawa", "Poznań", "Katowice", "Syrena".

40 PLN

31 PLN

241381962 Zawody balonowe o puchar M.T.P., komplet 4 dekoracyjnych kart z dodatkowymi nalepkami przesłanych 24.6 balonami: "Katowice", "Syrena", "Warszawa", "Poznań".

40 PLN

31 PLN

241421963 Zawody balonowe z okazji XXXII M.T.P., komplet 4 kopert z nalepkami przesłanych 22.6 balonami: "Katowice", "Poznań", "Polonez", "Syrena".

30 PLN

15 PLN