48123

1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 24 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I, piękny stan, gwarancja.

40 PLN40 PLN
48141

1944 Wodzowie, znaczek z ząbkowany liniowo 11 1/2 z częściowym abklaczem na odwrocie, fotoatest Wiatrowski.

550 PLN550 PLN
48144

1944 ŁUKÓW, Wodzowie - T.Kościuszko, znaczek za 50 gr. na wycinku, unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu 237/1 - przedwojenna pieczęć urzędowa z godłem państwa w Łukowie, gwarancja J.Z.Piekut.

1 000 PLN1 000 PLN
48145

1944 Wodzowie - T.Kościuszko, kasowany znaczek za 50 gr. w kolorze zielonym na wycinku, z występującym tylko w części nakładu na poz.21 najrozleglejszym błędem w arkuszu "dwie plamy nad rysunkiem i zniekształcone litery CTA w POCZTA i LA w POLSKA", unieważniony kasownikiem prowizorycznym w Rzeszowie, gwarancja Krawczyk.

600 PLN600 PLN
48151

1944 KRASNYSTAW c, Wodzowie - H.Dąbrowski, znaczek za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu 146/1 - datownik przedwojenny, gwarancja z opisem kasownika Schmutz.

400 PLN400 PLN
48166

1944 Goznak, znaczek z podwójna perforacją poziomą, gwarancja.

50 PLN365 PLN
48195

1945 Goznak, znaczek z drukiem z poślizgiem sprawiającym wrażenie druku podwójnego, gwarancja Więcław.

75 PLN75 PLN
48204

1945 kartka z Frysztaku Krośnieńskiego do Tarnowa, dopłata w podwójnej wysokości znaczkiem dopłaty, stempel cenzury wojskowej nr 1293.

80 PLN85 PLN
48213

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze ciemmno brązowaworóżowym z poz 12 z błędem "akcent nad T w POCZTA", gwarancja i opis Schmutz.

220 PLN220 PLN
48217

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze czerwonawobrązowym, gwarancja i opis Schmutz.

190 PLN190 PLN
48222

1945 wyzwolenie miast, znaczek z obiegu pocztowego, gwarancja.

90 PLN90 PLN
48233

1945 miejscowy list polecony z Lublina 15.2.45, stempel cenzury wojskowej nr 166.

400 PLN410 PLN
48328

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 24 "brak haczyka w cyfrze 1".

40 PLN40 PLN
48338

1945 "Bydgoszcz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.39 "ż zamiast z", lekka prześwitka pod opisem, gwarancja i opis.

10 PLN10 PLN
48396

1945 wydanie łódzkie - pomnik T.Kościuszki, kasowana parka znaczków za 3 zł. ze znacznie przesuniętą perforacją pionową i lekko poziomą, rzadkie w takiej formie, gwarancja Krawczyk.

60 PLN60 PLN
48439

1945 zabytki Krakowa, znaczek z abklaczem.

25 PLN20 PLN
48516

1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł/25 gr brązowoczerwony typ 2 - frankatura pojedyncza, znaczek podstawowy z błędem na poz.70 "kreska na pierwszym piórze prawego skrzydła dwa razy przerwana", list wysłany 8.11 z Łodzi do Warszawy, kasownik prowizoryczny z wyróżnikiem "a"; gwarancja.

100 PLN70 PLN
48532

1945 Zabytki Gdańska, 2 zł - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 10.1.1946 z Łodzi do Krakowa, ładna prowizoryczna erka, kasownik odbiorczy na odwrocie.

45 PLN30 PLN
48543

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny.

25 PLN25 PLN
48544

25 PLN25 PLN
48553

1945 115. rocznica Powstania Listopadowego.

10 PLN10 PLN
48587

1946 kartka ze Szklarskiej Poręby 25.1.46 do Warszawy, prowizoryczny kasownik.

50 PLN50 PLN
48621

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek z błędem "wcięcie w cyfrze 7 z prawej strony".

20 PLN20 PLN
48631

1946 wydanie lotnicze, arkusz znaczków za 5 zł z oznaczeniem walca "W.I."; arkusz zgięty poziomo (Fi.+500.-).

200 PLN200 PLN
48654

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.1180.-).

900 PLN790 PLN
48657

1946 1 rocznica zwycięstwa, piękny narożny znaczek za 3 zł., blok legitymacyjny W.II.

25 PLN30 PLN
48676

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. w kolorze oliwkowym, blok legitymacyjny N.1.W.III.

30 PLN30 PLN
48684

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. w kolorze brązowym, blok legitymacyjny N.2.W.III.

30 PLN30 PLN
48694

1946 Komisja Edukacji Narodowej, arkusze w gabinetowym stanie.

1 800 PLN1 800 PLN
48757

1947 Kultura Polska, prawy znaczek z błędem "ukośna kreska między A i 1".

35 PLN35 PLN
48762

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

20 PLN20 PLN
48796

1947 Kultura Polska (II) - Brat Albert, cięty znaczek za 2 zł z błędem "kropka nad lewą stroną ramki", gwarancja Krawczyk.

30 PLN30 PLN
48801

1947 Kultura Polska (II) - Teatr, W.Bogusławski, H.Modrzejewska, S.Jaracz, PODWÓJNY DRUK; narożny czworoblok znaczków za 5 zł. o wyraźnie przesuniętym w pionie podwójnym druku; na marginesie liczby rozrachunkowe i znajdujące się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu oznaczenie walca N.2.W.II - wszystko podwójne co dodatkowo podkreśla charakter błędu, na marginesie opis Prof.S.Miksteina z datą druku tego arkusza 24/6, który kiedyś kwalifikowano jako próbę (druk z tego walca zrealizowano w dniach 25-30.6.47, piękny stan, podwójna gwarancja Schmutz.

21 000 PLN18 900 PLN
48938

1948 Bolesław Bierut, parka z silnym abklaczem.

200 PLN160 PLN
48949

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

20 PLN25 PLN
48974

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczki stemplowane z bloku.

160 PLN160 PLN
49026

1949 kartka z Sopotu 20.6.49 z wirnikiem propagandowym.

10 PLN10 PLN
49038

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 26, Św.Katarzyna - w Polskich Znakach Pocztowych opisano wyłącznie użycie stempelka Centralnej Składnicy Zaopatrzenia w tej miejscowości, użycie stempelka typu 26 nieznane!!! list ekspresowy wysłany 11-1.51 przez nadawcę z urzędu pocztowego z niewielkiej miejscowości Św.Katarzyna do Warszawy; na odwrocie kasowniki przejściowy Katowice i odbiorczy Warszawa; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN400 PLN
49060

1950 groszy, front listu poleconego z Żegiestowa Zdrój do Warszawy opłaconego znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czarnym.

20 PLN20 PLN
49063

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 26, list polecony wysłany 2.1.51 z niewielkiej miejscowości Dobroszyce koło Oleśnicy Śląskiej do Wrocławia, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano Roszkowski; gwarancja Krawczyk.

150 PLN150 PLN