30976

1928 list firmowy z Łodzi do Berlina.

50 PLN50 PLN
30979

1928 list polecony z Lublina 18.VIII.28 do Niemiec, na odwrocie rzadkie nalepki po 10 gr na rzecz LOPP, piękna i rzadka całość z oryginalnego obiegu pocztowego.

300 PLN300 PLN
30981

1928 list firmowy z Tarnowa do Berlina.

30 PLN40 PLN
30994

1928 wydanie obiegowe - Ignacy Mościcki, znaczek na papierze prążkowanym pionowo.

150 PLN150 PLN
30995

1928 wydanie obiegowe - Ignacy Mościcki, znaczek na papierze prążkowanym poziomo, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

300 PLN300 PLN
31031

1930-1933 roczniki znaczków czystych (Fi.991.-; Mi.327 euro).

900 PLN900 PLN
31034

1930 100. rocznica Powstania Listopadowego, parka gumowana znaczków ciętych, na froncie prawego znaczka ślad po podklejeniu, rzadkie, gwarancja.

1 400 PLN1 120 PLN
31041

1931 polecony list zleceniowy ze Lwowa do Poznania.

25 PLN25 PLN
31051

1932 kartka z Otwocka do Lublina, kasownik "CAŁOROCZNA STACJA KLIMATYCZNA OTWOCK".

20 PLN20 PLN
31094

1933 Krzyż Niepodległości, kasowany znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Krawczyk.

30 PLN30 PLN
31101

1934 list sądowy z Rudy Śląskiej do Niemiec.

50 PLN50 PLN
31108

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, gwarancja.

450 PLN450 PLN
31109

1934 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, grzecznościowo ostemplowana koperta z odmianami koloru datownika okolicznościowego.

130 PLN130 PLN
31124

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.150.-), gwarancja.

90 PLN90 PLN
31126

1934 wydanie przedrukowe, podstawowa seria.

160 PLN160 PLN
31168

1935 sypanie kopca marszałka J.Piłsudskiego w Krakowie, seria.

25 PLN25 PLN
31170

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, czworobloki znaczków ostemplowane okolicznościowo 6.VI na widokówce z portretem Marszałka (Myślicki 35 006).

100 PLN100 PLN
31172

1935-37 wydanie obiegowe - różne widoki i Prezydent I.Mościcki, seria czysta z oboma typami wielkości rysunku i uzupełnienie dodatkowe widoki.

250 PLN250 PLN
31185

1936 POŚR.POCZT.I TELEGR.No9 ST.KUŹNICE KOLEJ LINOWA ZAKOPANE-KASPROWY - pośrednictwo pocztowe, widokówka datowana 2.III wysłana z pośrednictwa pocztowego na stacji kolejki linowej Kuźnice, niebieski stempel pośrednictwa, znaczek unieważniony datownikiem okolicznościowym "KUŹNICE-MYŚLENICKIE TURNIE KOLEJ LINOWA" Zakopane 1; według Myślickiego stopień rzadkości kasownika - C, w jego katalogu nawet nie reprodukowany!!! rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 36 001).

1 600 PLN1 600 PLN
31200

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Benetta, seria czysta, gwarancja Kalinowski.

80 PLN80 PLN
31226

1937 list z Warszawy 12 do Szwecji.

10 PLN30 PLN
31240

1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet pięknie kasowanych bloków, wszystkie kasownikiem obiegowym w Legionowie.

180 PLN180 PLN
31242

1937 kartka z Bydgoszczy 31.VII.37 z kasownikiem okolicznościowym Tygodnia Bydgoszczy.

25 PLN25 PLN
31262

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, komplet znaczków z bloków.

180 PLN180 PLN
31264

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok z podlepkami na marginesach, znaczek w idealnym stanie.

75 PLN65 PLN
31280

1938 "KRAJOWA WYSTAWA LOTNICZA WE LWOWIE 29.V.-L.O.P.P.-29.VI" stempel okolicznościowy i datownik "LWÓW KRAJOWA WYSTAWA LOTNICZA" z wyróżnikiem "a" odciśnięte w kolorze niebieskim na karcie reklamowej (bez tekstu na odwrocie) przesłanej 18.VI miejscowo we Lwowie - oba stemple o stopniu rzadkości C (Myślicki 38 011 + 38 014).

100 PLN100 PLN
31298

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

65 PLN65 PLN
31299

1938 20. rocznica wymarszu Legionów, blok na wycinku z listu.

25 PLN25 PLN
31315

1939 list na kopercie gimnazjum powiatowego im. marszałka J. Piłsudskiego w Busku Zdroju 10.V.39.

70 PLN70 PLN
31317

1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem 16.10.39 z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan.

50 PLN50 PLN
31318

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta.

50 PLN50 PLN
31320

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków ostemplowana okolicznościowo na specjalnej kopercie ekspresowego listu poleconego wysłanego 11.II z Zakopanego do Katowic; na odwrocie kasownik odbiorczy z 12.II i adnotacja o niemożności doręczenia przesyłki jako ekspresowej, w związku z czym przekreślono nalepkę Expres; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 ).

120 PLN120 PLN
31326

1939 20 rocznica wymarszu Legionów, blok, lekko ścięty lewy dolny róg.

50 PLN40 PLN
31336

1939 polecony list urzędowy z Łodzi do Poznania, stempel nadawcy "Dowództwo Okręgu Korpusu Nr. 1V. / SZTAB".

80 PLN250 PLN
31368

1921 wydanie z dopłata na Śląsk, seria ząbkowana.

80 PLN60 PLN
31383

1921 różne rysunki, prawidłowo opłacony ekspresowy list polecony dekoracyjnie ofrankowany znaczkami ciętymi, wysłany 10.10 z Wilna do Dyrekcji Poczt i Telegrafów w Lublinie, fioletowa odbitka stempelka polecenia, na odwrocie datownik odbiorczy z 12.X; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

1 800 PLN1 800 PLN
31416

1921 znaczek dopłaty, druk obustronny znaczka za 20 mk.

60 PLN60 PLN
31418

1921 zawiadomienie o nadejściu "listu rek(omendowanego). ameryk(ańskiego)", nadane 27.XII jako przesyłka polecona z poczty polowej nr.23 przydzielonej do Dowództwa Wojsk Litwy Środkowej w Wilnie, wysłane do Dowództwa 23 pułku ułanów Grodzieńskich, ponieważ jednak adresat został detaszowany do Warszawy, przesyłkę po opatrzeniu stosownymi adnotacjami: "Zwrot" i "Kursa w Warszawie" wraz ze stempelkiem "Szw(adron). Gosp(odarczy). 23 p. ułanów Grodzieńskich" zwrócono na pocztę polową, skąd 24.I.1922 przesyłkę dosłano do Warszawy; bardzo rzadka całość z praktycznie niedostępnego (być może nie zachowanego) wewnętrznego obiegu pocztowego instytucji wojskowych Litwy Środkowej; bardzo dobry stan zachowania.

400 PLN300 PLN
31425

350 PLN350 PLN
31438

1919 Odessa, znaczek za 20 fen. z czarnym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

750 PLN750 PLN