The auction will end on 02.03.2020

35019

2013 bloczki beznominałowe wykonane przez PWPW dla członków PZF na promocje kolekcjonerstwa.

120 PLN150 PLN
35057

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek dopłaty za 25 h. z nadrukiem formą IID poz.6, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

150 PLN150 PLN
35069

1919 lokalne prowizoria dopłat, BIELSKO 1 (typ 11) - nadruk typograficzny czarny, znaczki z nadrukiem PORTO ostemplowane 8.VIII na formularzu austro-węgierskiej poczty polowej; gwarancja Krawczyk.

50 PLN55 PLN
35078

1921 wydanie prowizoryczne, parka znaczków z odbitymi, co ciekawe na obu znaczkach, spacjami drukarskimi przed napisem dopłata. Rzadkie w takim układzie.

75 PLN67 PLN
35079

1921 wydanie prowizoryczne, znaczek z spacją po "dopłata".

30 PLN27 PLN
35084

1921 parka bez perforacji pionowej na marginesie.

65 PLN65 PLN
35098

1924 kompletna seria znaczków dopłaty w dwóch odmianach.

390 PLN390 PLN
35119

1934 seria znaczków dopłaty.

25 PLN25 PLN
35172

1920 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "nadłamane 8 w środku".

90 PLN90 PLN
35281

1923 czworoblok znaczków na przesyłki lotnicze.

10 PLN10 PLN
35282

10 PLN10 PLN
35283

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, parka z abklaczem.

20 PLN20 PLN
35284

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek bez nadruku.

80 PLN80 PLN
35285

1923 parka znaczków wydania przedrukowego.

10 PLN10 PLN
35286

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z nadrukiem przesuniętym.

60 PLN60 PLN
35314

1924 widoki Gdańska i okolic, luzak z serii.

25 PLN25 PLN
35344

1928/1934 PRZESTAWIONE NAPISY "Wohnort" i "Absender" (Mi.200 euro) - wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karta na kartonie piaskowym, ilustracja Danzig, Technische Hochschule; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienie).

500 PLN500 PLN
35370

1934 ilustrowana karta prywatna i formularz wykonane na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; czyste; dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE.
UWAGA - zamieniono ilustracje w katalogu Fischer 2010.

600 PLN500 PLN
35400

1938 wydanie z dopłatą na rzecz Pomocy Zimowej - statki, seria na kopercie listu poleconego do Krakowa ostemplowana okolicznościowo 29.4.1939 stemplem propagującym Pomoc Zimową, na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN150 PLN
35480

1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłkowy z przekazem pocztowym z pobrania.

600 PLN500 PLN
35772

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 7 - Hugo Kołłątaj.

200 PLN180 PLN
35776

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z jedną z rzadkich ilustracją nr 64 - Polski Czerwony Krzyż organizuje ...; zaokrąglone rogi, na odwrocie niewielkie punktowe przebarwienia.

160 PLN144 PLN
35819

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem krakowskim, gwarancja Pelczar.

110 PLN99 PLN
35820

90 PLN81 PLN
35821

90 PLN90 PLN
35822

90 PLN81 PLN
35825

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego.

90 PLN81 PLN
35826

100 PLN90 PLN
35827

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego i nadrukiem groszy typ 23.

180 PLN162 PLN
35829

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu łódzkiego b, wysłana 14.IV z Płońska do Warszawy; doskonały stan zachowania.

60 PLN60 PLN
35859

1951 Bolesław Bierut, 30 gr, z hasłem propagandowym 20a, sygnatura VI.50.

20 PLN20 PLN
35923

1960 Zabytkowe budowle miast polskich, Nieborów, karta o sygnaturze X.-60, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN45 PLN
35924

1960 Zabytkowe budowle miast polskich, Warszawa, karta o sygnaturze VI.-60, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN45 PLN
36041

1915 XIII lot z oblężonego Przemyśla, karta datowana 26.II, WPISANY KOLEJNY NUMER PRZESYŁKI "19849", stempelki: ZENSURIERT, "Fliegerpost Przemyśl JANNER 1915", "IX.54." (w owalu) i "Zur Beförderung geeignet."; karta w słabszym stanie (podklejana na odwrocie).

200 PLN140 PLN
36045

1927 ZNACZEK SKŁADKOWY LOPP za 50 gr doklejony na widokówce wysłanej 4.IX.33 z Krynicy do Zakopanego, oba znaczki unieważniono kasownikiem okolicznościowym "SZCZAWY ALKALICZNO-ŻELAZISTE SEZON CAŁOROCZNY" Krynica Zdrój (Myślicki 28 004 - rzadki, w katalogu nie reprodukowany!!!); znaczki LOPP są bardzo rzadko spotykane na korespondencji nieinspirowanej filatelistycznie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

500 PLN500 PLN
36050

1929 list lotniczy wysłany 22.V z Powszechnej Wystawy Krajowej w Poznaniu, dodatkowo nalepka wystawowa skasowana stemplem okolicznościowym.

250 PLN175 PLN
36072

1934 list z lotu inauguracyjnego na trasie Warszawa - Poznań - Berlin, wysłany z Warszawy do Holandii.

170 PLN120 PLN
36080

1936 III lot balonu "Kraków" z okazji Dni Krakowa, dekoracyjna karta pocztowa z dodatkową nalepką LOPP (Fi.V8) adresowana do Krotoszyna, dodatkowe zielone stempelki POCZTA BALONOWA i przedstawiający sylwetkę balonu; na odwrocie datownik odbiorczy Alwernia; efektowna całość w doskonałym stanie zachowania.

200 PLN140 PLN
36081

1936 lot balonowy z okazji Zjazdu Górskiego, widokówka (Skole Paraszka-Królowa Bieszczad) adresowana do Skolego przesłana 16.VII balonem "SANOK" do miejscowości Czarna k.Ustrzyk (kasownik odbiorczy na froncie), znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "SANOK 1 POCZTA BALONOWA" w kolorze czarnym, dodatkowo czarny stempelek "BALON SANOK"; dobry stan zachowania (na karcie dodatkowe notatki niedotyczące przesyłki).

100 PLN70 PLN
36085

1936 Warszawa - Lwów - Ateny, list (druki) wysłany 3.X lotem z Warszawy do Aten, znaczki unieważnione stemplem okolicznościowym "PIERWSZY LOT DO ATEN WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY"; na odwrocie wirnik odbiorczy Ateny 4 OKT; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN84 PLN