25017

1944 Caritas, kartka z zawiadomieniem z biblioteki.

200 PLN200 PLN
25022

1944 grafika obozowa, wzór ilustracji do karty wielkanocnej, według projektu Bolesława Malisza, wykonał Wacław Bulzacki.

500 PLN500 PLN
25026

600 PLN600 PLN
25027

1944 WARSZAWA W OGNIU - WCZESNA DATA, rzadki kasownik propagandowy urzędu Poczty Polowej AK przy ul.Szpitalnej, znaczek GG z kasownikiem typu 10 (Gryżewski), z 05.8. - najwcześniejszej znanej dotąd daty użycia kasownika tej poczty (stosowany do 14.8), bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.6000.-), gwarancja Krawczyk, Petriuk BPP.

500 PLN500 PLN
25028

1944 BOHATERSKIE WALKI STOLICY - rzadki kasownik propagandowy urzędu Poczty Polowej AK przy ul.Szpitalnej, znaczek GG na wycinku z kasownikiem powstańczym typu 11 (Gryżewski), z 07.8. t.j. z dnia jego wprowadzenia (w użyciu do 14.8.), bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.6000.-), piękny stan, gwarancja Krawczyk.

600 PLN720 PLN
25135

1945-46 Hellbrun Austria - Ratujcie Dzieci Polskie, wąsko cięta seria znaczków - reprodukcje malarstwa polskiego, z dopłata na PCK.

40 PLN40 PLN
25146

1945 Helmstedt - II wydanie, cięty znaczek za 1 Mk. w kolorze fioletowolila, gwarancja.

200 PLN200 PLN
25161

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa, sygnatura L.Z.6.45.25000(1008); ostemplowana grzecznościowo 18.Sep w Urzędzie Pocztowym Obozu Wojskowego w Niemczech w RÜMPEL; przesyłki z obiegu katalog wycenia wysoko (Fi.800.-); walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN100 PLN
25163

1945 Hellbrunn, bloki z przeznaczeniem na fundusz ratowania dzieci.

60 PLN60 PLN
25180

1945Lubeka, wycinek listu poczty obozowej z Lubeki7.6.40, stempelek poczt harcerskiej.

220 PLN220 PLN
25181

1945 list z obozu internowanych w Dauchau - Allach pod Monachium do Czerwonego Krzyża.

500 PLN450 PLN
25185

1946 Freiman - rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, pamiątkowy ośmioblok - odmiana ze znaczkiem za 70 pf. w kolorze pomarańczowym, lekko popękane marginesy - to w tym wydaniu typowe.

400 PLN340 PLN
25188

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria.

15 PLN15 PLN
25195

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, stemplowane bloki.

450 PLN450 PLN
25205

1944 Zamość, znaczek bez gumy z nadrukiem lokalnym, gwarancja Schmutz.

30 PLN75 PLN
25224

1944 miejscowa kartka polecona opłacona serią Wodzów.

450 PLN450 PLN
25250

1944 Goznak, kompletny arkusz znaczka za 25 gr. drukowany z drugiego walca, na znaczku z poz. 100 błąd katalogowany "kropka przy A", arkusz w pięknym stanie zagięty w połowie.

480 PLN480 PLN
25271

1944 PKWN, znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry.

25 PLN25 PLN
25279

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, marginesowa seria w pięknym stanie plus dwie odmiany ząbkowane liniowo bez marginesów, wszystkie w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein, Schmutz.

5 600 PLN5 040 PLN
25282

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, znaczek za 50 gr./1 zł. - odmiana ząbkowana liniowo, widoczne na skanie skośne zgięcie, gwarancja Ryblewski, Mikstein.

200 PLN200 PLN
25298

1945 K.R.N., list z Lublina 2.1.45 do Tarnobrzegu, koperta przenicowana z poniemieckiej koperty, gwarancja Walocha.

1 000 PLN810 PLN
25299

1945 seria stemplowana grzecznościowo na kopercie.

60 PLN60 PLN
25300

1945 P.K.W.N., parka znaczek za 2 zł./25 gr. lewy z błędem na znaczku podstawowym z II walca poz.96 "kropka pod P w POCZTA", gwarancja i opis Krawczyk.

30 PLN30 PLN
25304

1945 R.T.R.P. znaczek za 3 zł/25 gr z błędem na poz.30 zarówno na znaczku podstawowym (w prawej 2 szczerba z prawej strony) jak i nadruku (litera P przerwana u dołu) + P.K.W.N. znaczek za 2 zł/25 gr z błędem na poz.9 "lewa kreska cieńsza" na oryginalnym miejscowym liście poleconym II klasy nadanym 7.V.45 w Lublinie, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 1027; z kolekcji B.Grodzińskiego; gwarancja.

2 000 PLN1 800 PLN
25329

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz.97 z błędem "litera z w oznaczeniu wartości ścięta od góry".

60 PLN60 PLN
25330

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z III walca na poz.12 "szczerba w tarczy", gwarancja i opis.

80 PLN65 PLN
25386

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz.20 z usterkę nadruku "zalana 5", jednak na innej pozycji w arkuszu niż błąd B 7 oraz abklacz.

25 PLN20 PLN
25389

1945 miejscowa kartka polecona o charakterze filatelistycznym z Łodzi 13.III.45, stempel cenzury wojskowej nr 860.

150 PLN150 PLN
25416

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 60 z błędem "zalane e", stan jak na skanie, gwarancja i opis Walocha.

20 PLN20 PLN
25417

1945 wyzwolenie miast, znaczek z bardzo jasnym tzw. bladym nadrukiem. Wyraźnie brakuje literi "i".

50 PLN40 PLN
25445

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 14 z usterką "uszkodzone i", gwarancja i oznaczenie pozycji bez opisu usterki Walocha.

25 PLN25 PLN
25459

1945 wyzwolenie miast, wycinek listu poleconego z prowizorycznym kasownikiem Starachowic, gwarancja.

250 PLN250 PLN
25460

1945 "Bydgoszcz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z III walca na poz.59 "kropka nad Gr", gwarancja i opis.

30 PLN30 PLN
25464

1945 "Bydgoszcz" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy czwoboblok znaczków za 3 zł./25 gr., lewy górny znaczek z błędem na poz.19 "cienkie y", a prawy dolny z bardzo rzadkim błędem na znaczku podstawowym (końcowa faza druku III walcem) z poz.30 "duże wcięcie w cyfrze 2", gwarancja i opis Krawczyk

250 PLN215 PLN
25475

1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.38/88 "l uszkodzone z lewej", gwarancja i opis.

20 PLN20 PLN
25503

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z lekkim nadrukiem i dwoma błędami na poz.16 - nadruku jak B10 "cyfra e zamknięta jak o", a na znaczku podstawowym z III walca "duża kropka między L i S", gwarancja i opis.

40 PLN40 PLN
25546

1945 polecona kartka z I Wystawy Targów Przemysłu w Lublinie, brak jednego znaczka.

10 PLN10 PLN
25548

1945 zabytki Krakowa, seria znaczków na poleconej karcie pocztowej wysłanej z Bydgoszczy do Starachowic, znaki opłaty skasowane rzadkim datownikiem okolicznościowym "XXI REGATY WIOŚLARSKIE I KAJAKOWEW BYDGOSZCZY O MISTRZOSTWO POLSKI BRDYUJŚCIE" (Myślicki 45 008); dobry stan zachowania.

60 PLN190 PLN
25552

1945 zabytki Krakowa, próba w kolorze karminowym na papierze z1, gwarancja i oznaczenie Walocha.

30 PLN30 PLN
25561

1945 list polecony z Warszawy 17.IX.45 do Gorlic, na odwrocie stempel odbiorczy.

200 PLN200 PLN