10036

1943 Góry, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnozielonym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Schmutz.

120 PLN120 PLN
10041

1943 Menażka, marginesowy znaczek w kolorze niebieskozielonym na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Schmutz.

90 PLN90 PLN
10054

1944 Kraty, znaczek za 50 f. w kolorze jasnoniebieskim (część z nakładu 186 szt.), na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Schmutz.

180 PLN180 PLN
10067

1944 rocznica Powstania Listopadowego, gwarancja Schmutz.

200 PLN200 PLN
10077

1944 kury, znaczek dopłatny w kolorze niebieskim, gwarancja Schmutz.

120 PLN120 PLN
10086

1945 Orzeł Biały, gwarancja Schmutz.

50 PLN50 PLN
10096

1943 gołąbek, całostka (68 x 96 mm) grzecznościowo stemplowana, gwarancja na odwrocie Schmutz.

40 PLN40 PLN
10101

1943 karta świąteczna z ilustracją powrót żołnierza (tło cieniowane), czysta, trzy grzecznościowe czerwone odbitki stempelka KOLEGIUM SĘDZIÓW OSLA, walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

100 PLN121 PLN
10147

1944 Rok Olimpijski, całostka z drobnymi plamkami na froncie.

200 PLN165 PLN
10155

1944 Herby miast - Wilno, całostka z obiegu, gwarancja Schmutz.

20 PLN20 PLN
10161

1944 kartka z ilustracją świąteczną z obiegu.

50 PLN50 PLN
10162

1944 karta świąteczna z ilustracją w kolorze niebieskim - silnie nasycona miejscowo barwą czarną, wysłana 24.XII; dobry stan zachowania; gwarancja.

150 PLN150 PLN
10173

1945 Władysław Warneńczyk, znaczek nie wprowadzony do obiegu, gwarancja Schmutz.

1 100 PLN1 100 PLN
10182

1944 Świetlica, kasowany znaczek za 5 f. w kolorze czarnym, gwarancja Schmutz.

400 PLN400 PLN
10190

1944 syrenka, gwarancja i oznaczenie.

70 PLN70 PLN
10209

1944 I wydanie definitywne, seria znaczów czystych pochodząca z ruin; jasnobrązowy - z widocznymi delikatnymi przebarwieniami wynikającymi z przesiąkania wody przez cegły, gwarancja Schmutz; czerwony, zielony i niebieski - lekkie miejscowe przebarwienia i zmatowiena gumy, gwarancja Krawczyk, Falkowski; szarobrązowy - bez gumy, gwarancja.

2 200 PLN2 200 PLN
10218

1944 przesyłka do żołnierza AK - podchorążego Bohdana Trzecieckiego - osadzonego po zakończeniu Powstania w stalagu 344 Lamsdorf (Łambinowice), część "na odpowiedź" wysłana 11.12 z miejscowości Kowal znajdującej się na terenach anektowanych przez Niemcy, datownik KOWALL ÜBER LESLAU (WARTHELAND), stempelek cenzora obozowego nr.2, słabszy stan zachowania (brak klapy).

150 PLN120 PLN
10322

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Syrena, dwie odmiany znaczka za 20 f., jedna ze środkiem czarnym, druga ze środkiem szarym.

90 PLN90 PLN
10336

200 PLN200 PLN
10384

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria.

15 PLN15 PLN
10392

1946 poczty osiedli polskich we Włoszech, znaczek wydania lotniczego.

70 PLN70 PLN
10405

2012 "Rozrzuceni po czterech kontynentach 1942-1950: Tułacze losy uchodźców polskich z ZSRR oparte na dokumentacji historyczno-pocztowej" autorstwa Przemysława Drzewieckiego, 112 bogato ilustrowanych stron, pięknie wydana pozycja, godna polecenia nie tylko dla zainteresowanych filatelistów.

70 PLN70 PLN
10444

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, znaczek na formularzu okupacyjnym datowanym 17.IV, wysłany z Podkowy Leśnej do Katowic, znaczek skasowany jednowierszowym stempelkiem "Podkowa Leśna", obok odciśnięty 18.IV.45 okupacyjny datownik Brwinów z wyróżnikiem "a" i usuniętym napisem "DISTR. WARSCHAU", stempelek cenzury wojskowej nr.224; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; na karcie albumowej z kolekcji B.Grodzińskiego; gwarancja.

400 PLN320 PLN
10449

1944 Goznak, fragmenty arkusza z IX walca pozycji 31-40, 41-50, 81-90 i 91-100, liczne usterki opisane w literaturze, materiał badawczy.

90 PLN90 PLN
10466

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem na miejscowym liście poleconym z Łańcuta 4.3.45.

280 PLN230 PLN
10471

1944 R.T.R.P., znaczek z błędem "uszkodzona druga cyfra 4".

15 PLN15 PLN
10490

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązowaworóżowym z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

700 PLN700 PLN
10491

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązoworóżowym z usterką "wcięcie w górnej ramce", gwarancja i opis Walocha.

150 PLN150 PLN
10495

110 PLN80 PLN
10510

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z błędem na znaczku podstawowym z II formy poz.51 "kreseczka z lewej strony tarczy", gwarancja Schmutz.

350 PLN320 PLN
10603

1945 wydanie łódzkie, znaczek z przesuniętą perforacją.

70 PLN70 PLN
10623

1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze jasnobrązowym na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Walocha.

30 PLN24 PLN
10643

1945 zabytki Krakowa, czworoblok prób w kolorze ultramaryny na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Walocha.

90 PLN90 PLN
10658

360 PLN300 PLN
10666

1945 Liga Morska, parka rozdzielona pustopolem.

60 PLN60 PLN
10667

1945 Liga Morska, znaczek na papierze x2 szarożółtym.

20 PLN20 PLN
10672

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, czworoblok.

150 PLN150 PLN
10685

1945 karnet - "535 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM" z autografem Tadeusza Kapelińskiego, który 28.VI.1945 był ministrem Poczt i Telegrafów, następnie kierownikiem resortu Poczt i Telegrafów w tymże, znaczek z lewej strony minimalnie uszkodzony.

100 PLN100 PLN
10700

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, cięty czworoblok, gwarancja Schmutz.

1 250 PLN1 000 PLN
10704

1945 wydanie przedrukowe, parka wzorcowych odbitek kontrolnych na szarym papierze, gwarancja.

600 PLN600 PLN