2387

1941 nalepka propagandowa Polskiego Czerwonego Krzyża.

20 PLN20 PLN
2388

20 PLN20 PLN
2396

1942 Polskie Sił Zbrojne w ZSSR, tzw."STAN", czarna odbitka z unieważnionej przez przecięcie matrycy próbnej, kolorowy fotoatest Krawczyk.

300 PLN300 PLN
2407

1942 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, nalepki dla wojsk morskich, lotniczych i desantowych, wydanie z czarnym na znak żałoby po gen.Sikorskim marginesem.

60 PLN60 PLN
2414

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania - I nakład, egzemplarz z prawego górnego narożnika z numerem arkusza na marginesie, gwarancja Mikulski.

100 PLN100 PLN
2415

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania - I nakład w kolorze czerwonym na fioletowawym papierze z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, SM(Mikstein), WR (Rachmanow).

60 PLN60 PLN
2429

30 PLN30 PLN
2435

1943 nalepki poczty polowej 1 Korpusu, cięta seria czysta, piękny stan.

120 PLN120 PLN
2458

1945 pasek makulaturowych znaczków niemieckiej poczty polowej na półwyspie helskim, tak zwanego "U-bota", znaczki pochodzą z arkuszy lekko uszkodzonych i odnalezionych po wojnie w bunkrze poniemieckim.

300 PLN250 PLN
2459

1945 kartka z francuskiej poczty polowej.

80 PLN80 PLN
2460

1946 Poczta Polowa II Korpusu, karnet pamiątkowy znaczków Poczty Polowej 2 Korpusu, skasowanych 18.5 w rocznicę zdobycia klasztoru na Monte Cassino rzadkim datownikiem poczty polowej 117 - w typie znanym tylko z dwóch urzędów.

200 PLN200 PLN
2471

320 PLN320 PLN
2504

1939 I wydanie przedrukowe, 24 gr - frankatura wielokrotna, list z okresu obowiązywania podwyższonej taryfy wysłany 5.III.1940 z Warszawy do Radomska, ponieważ właściwa opłata wynosiła 50 gr, a list opłacono 48 gr, poczta naliczyła dopłatę w podwójnej wysokości brakującej kwoty - czyli 4 gr, oznaczono to stempelkiem "Nachgebühr" (dopłata); znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym - polskim przedwojennym wirnikiem; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

150 PLN150 PLN
2516

1939 współkursor, całostka niemiecka wysłana z Warszawy 15.12.39 na Węgry mająca moc obiegową na terenie Generalnego Gubernatortswa do końca listopada 1939..

250 PLN290 PLN
2570

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN135 PLN
2575

50 PLN50 PLN
2576

2 000 PLN2 000 PLN
2583

300 PLN270 PLN
2588

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi nominałami.

80 PLN80 PLN
2596

1940 widoki zabytkowych budowli, cięta próba z odbitkami dwóch znaczków za 24 i 80 gr, gwarancja Schmutz i Kronenberg, fotoatest Kronenberg

1 500 PLN1 500 PLN
2598

1940 czysty blankiet Międzynarodowego Przekazu Pocztowego, wymiary 147 x 105 mm, sygnatura DPO 217(7.40); doskonały stan zachowania.

200 PLN200 PLN
2616

1941 widoki zabytkowych budowli, druk na pomarszczonym papierze.

45 PLN50 PLN
2650

180 PLN180 PLN
2686

1943 portret Hitlera, 80gr + 80gr + 6gr - frankatura trójkolorowa, ekspresowy list polecony przesłany 18.12 miejscowo w Krakowie; kasownik odbiorczy na odwrocie; dołączono oryginalny dowód nadania listu; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN150 PLN
2689

1943 polecony list pobraniowy wysłany 12.I z Warszawy do Sochaczewa; na odwrocie kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN100 PLN
2690

1943 list z Warszawy 27.4.43 do Portugalii, liczne cenzury.

40 PLN50 PLN
2716

160 PLN144 PLN
2719

120 PLN100 PLN
2720

150 PLN150 PLN
2722

1944 kartka nadana z agencji pocztowej w Czarnocinie Piotrowskim przez Miechów do Skierniewic.

80 PLN80 PLN
2753

1941 Sachsenhausen, listownik wysłany 19.9 z podobozu Klinker należącego do firmy Deutsche Erd- und Steinwerke (DEST) w którym pracowało ok. 2500 więźniów; stempelek cenzora z literą A; całość w idealnym stanie zachowania.

200 PLN200 PLN
2754

1941 deportacje sowieckie ludności polskiej - III deportacja na przełomie czerwca i lipca 1940, dotknęła ona głównie uchodźców z zachodnich i centralnych ziem polskich; list polecony wysłany 18.3 z miejscowości Seligdar Ugolny w Jakucji do Dąbrowy Górniczej; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; idealny stan zachowania.

400 PLN400 PLN
2760

1943 roboty przymusowe w niemieckich gospodarstwach rolnych, karta pocztowa wysłana 16.1 z miejscowości Rossow do Warszawy, doskonały stan zachowania.

60 PLN60 PLN
2787

1945 roboty przymusowe w Niemczech, karta pocztowa wysłana 1.2 z zakładów naprawy taboru kolejowego we Frankfurcie nad Menem do obozu pracy w Cottbus, dobry stan zachowania.

120 PLN120 PLN
2819

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ultramaryny na papierze x3 (nakład 210 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

350 PLN350 PLN
2821

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze szaroniebieskim na papierze żeberkowanym y4 (nakład 207 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

450 PLN450 PLN
2823

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze zielononiebieskim na papierze u (nakład 147 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

450 PLN450 PLN
2861

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze fioletowoczarnym na papierze x2 o nakładzie 1170 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

250 PLN250 PLN
2864

1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze ciemnoczerwonym na papierze x1 (nakład 972 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

200 PLN200 PLN
2923

1943 Hetmani, znaczek ze Stefanem Czarneckim ostemplowany 29.VIII kasownikiem okolicznościowym "DNI KSIĄŻKI" na pocztówce ozdobionej grafiką, której autorem jest Marian Stępień, przedstawiającej kościół św.Anny w Warszawie, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Krawczyk.

80 PLN80 PLN