18041

1794 Insurekcja Kościuszkowska, BILET SKARBOWY Na Cztery Złote Polskie seria (I); stan dobry.

200 PLN200 PLN
18047

1820 kompletny list ze Strykowa do Niemiec, poniżej pieczęcie z środka listu.

200 PLN880 PLN
18048

1823 kompletny list z Warszawy, stempel Warszawy typu IA.

40 PLN36 PLN
18056

1830 około, obwoluta listu z Warszawy do Łowicza, stempel warszawski typu IIIC 19 mm i stempel "Interes Rządowy".

60 PLN54 PLN
18064

1840 około, obwoluta listu z Warszawy do Łowicza, stempel warszawski typu IIIC 25 mm i stempel "Interes Rządowy".

60 PLN54 PLN
18065

1840 około, obwoluta listu z Warszawy do Łowicza, stempel warszawski typu IIIC 25 mm i stempel "INTERES RZĄDOWY / OD RZĄDU GUBER. WARSZ /...".

80 PLN72 PLN
18066

1840 kompletny list z Sanoka do Lwowa.

40 PLN40 PLN
18073

1841 kompletny list z Wrocławia do Drezna.

30 PLN30 PLN
18105

1858 list wysłany 6.8 z Miłosławia do Meiningen, dwuobrączkowy datownik nadawczy MILOSLAW, liczne adnotacje pocztowe dotyczące wagi przesyłki i opłaty pocztowej; na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy i kasowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN40 PLN
18108

1864 obwoluta listu z Koniecpola do Łodzi, stempel "Interes Rządowy".

50 PLN50 PLN
18110

1867 list z pełną treścią wysłany 11.V z Wrześni (Wreschen) do Czeszewa, dwuobrączkowy stempel nadawczy z datą roczną, na froncie stempelek doręczyciela MÜLLER, na odwrocie stempelek nadejścia; całość w doskonałym stanie zachowania.

35 PLN35 PLN
18117

1856 I wydanie Austrii - 9 kr. - frankatura pojedyncza, kompletny list wysłany 1.V z Tarnowa do miejscowości Steuer (Steyr); znaczek bardzo ładnie cięty, unieważniony kasownikiem z ozdobnikiem; na odwrocie stemple: przejściowy i odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
18148

1878 VI wydanie Austrii - 10 kr. "feiner druck" - frankatura pojedyncza, list wysłany 3.III z ekspedycji na dworcu w Krakowie (KRAKAU BAHNHOF) do Warszawy; na froncie okrągły godzinnik poczty warszawskiej "11./H", na odwrocie kasownik odbiorczy 20.II; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN135 PLN
18153

1882 VI wydanie Austrii - 2 kr. "feiner druck" - frankatura pojedyncza, kompletny list wysłany 29.VI z Jordanowa do miejscowości Kenty; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN120 PLN
18181

1892 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i ukraińskim, wysłana 14.IV z Kołomyi do Królewca, adnotacja "p.Krakau"; treść pisana po hebrajsku.

40 PLN40 PLN
18196

1900 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy - 34 h. o ząbkowaniu ZL 12 1/2 na dowodzie doręczenia wysłanym 16.VI z Tarnowa (Fi.120,-).

80 PLN80 PLN
18201

1904 list wysłany 2.VI z Tarnowa do Bostonu; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN80 PLN
18246

1849 obszar I Rzeczypospolitej - BRZEŚĆ, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1849 roku, o wymiarach 138x107mm, ze znakiem wodnym Wz.I w położeniu lustrzanym, wysłana z Brześcia do wsi w guberni, znak opłaty kreślony, obok stempel nadawczy / 22 .1849 i ręczna adnotacja o dacie otrzymania według kalendarza juliańskiego "14 1850 "; w 1795 roku Brześć przypadł Austrii, w 1809 Książę Józef Poniatowski odzyskał go dla Księstwa Warszawskiego, po 1815 ziemia brzeska weszła w skład Królestwa Kongresowego, ale samo miasto pozostało przy Rosji, użyta w Królestwie (Fi.8000.-); koperta zachowała się w bardzo dobrym stanie.

3 200 PLN3 200 PLN
18248

1851 Królestwo Polskie, rosyjska koperta za 30+1 kop. wydania z 1848 roku, o wymiarach 145x115mm, ze znakiem wodnym Wz.I, wprowadzona do obiegu na terenie Królestwa Polskiego w dniu 1(13) lutego 1851 roku; mimo upływu 160 lat odnaleziono dotąd tylko jedną kopertę z obiegu na terenie Królestwa; bardzo wysoka wycena w katalogach (Fi.200.000.-), pięknie odciśnięty znak opłaty, na awersie koperty minimalnie naruszony papier, poza tym bardzo dobry stan zachowania, cena wywoławcza na poziomie 4% wyceny nieosiągalnej w handlu koperty z obiegu.

8 000 PLN8 000 PLN
18251

1858 Królestwo Polskie, pierwszy znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1857 roku, na papierze ze znakiem wodnym "cyfra 1"; unieważniony czytelnie polskim kasownikiem numerowym 55 - Biała, w urzędzie pocztowym na trakcie Brześć Litewski - Siedlce, krótko po 27 marca 1858 roku - kiedy to wprowadzono obowiązek unieważniania znaczków kasownikiem numerowym; to pierwszy znaczek będący w obiegu na ziemiach Królestwa, znajdował się kolejno w kolekcjach F.Mertensa, J.Mazepy, a ostatnio w zbiorze "Wisła" G.D.Mehrtensa; kolorowy fotoatest firmowy.

12 000 PLN12 000 PLN
18261

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych kasowany rzadkim polskim kasownikiem numerowym nr 231 z Łubienia (Bojanowicz 6 punktów), znaczek z uszkodzeniami lewej ramki, gwarancja Schmutz.

1 600 PLN1 650 PLN
18263

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych na wycinku listu z Warszawy, znaczek w pięknym stanie o niezwykle czystym rysunku i doskonałej perforacji, gwarancja.

1 000 PLN1 000 PLN
18265

1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop., w kolorach zielonkawoniebieskim i jasnokarminoworóżowym; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 162 - Radomsk; bardzo ładny egzemplarz, żywe barwy, ładnie centrowany i czytelnie skasowany; gwarancja Schmutz.

1 500 PLN1 500 PLN
18268

1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop., w kolorach niebieskim i karminowym o ciemnych odcieniach; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, rzadkiego typu IV - sześć kwadratów, gwarancja Krawczyk.

1 200 PLN1 200 PLN
18272

1862 obwoluta listu wysłanego 23.12.62 z Warszawy do Petersburga opłaconego pierwszym polskim znaczkiem o odcieniach ciemnych w kolorze niebieskim i karminowym, unieważnionym kasownikiem głównego urzędu pocztowego w Warszawie; obok datownik warszawski w języku rosyjskim z datą nadania 23/12, na odwrocie stempel odbiorczy, znaczek w bardzo dobrym stanie, koperta uszkodzona przez wycięcie z frontu odbiorcy listu (firmy Grünzburg), gwarancja Kalinowski.

4 500 PLN4 500 PLN
18274

1864 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 3 kop. rzadkiego na ziemiach polskich wydania na przesyłki zagraniczne z 1864 roku, na papierze bez znaku wodnego, z ząbkowaniem 12,5; unieważniony rosyjskim sześciokątnym kasownikiem ambulansowym nr 11, używanym na budowanej z St.Petersburga w kierunku Warszawy linii kolejowej tzw. ; ukończono ją w grudniu 1862, a numerem 11 kasowano w latach 1861-62 znaczki na listach nadawanych w kierunku Warszawy; w 1863 roku używano już na niej okrągłych datowników ambulansowych różnych typów i użycie w 1864 roku lub później kasownika sześciokątnego jest absolutnie nietypowe; na polskich znaczkach numer jeden kasownik ambulansowy z numerem 11 nie jest znany; znaczek jest czysto skasowany, poza wyblakłym tłem w bardzo dobrym stanie zachowania, kolorowy fotoatest firmowy.

1 600 PLN1 600 PLN
18276

1864 Królestwo Polskie, koperta do korespondencji krajowej, do Rosji i Finlandii, ze znakiem opłaty w lewym górnym rogu na papierze satynowanym z tłoczonymi kwadracikami, wysłana 7.5. według kalendarza juliańskiego z Warszawy do Sankt Petersburga; znak opłaty unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, obok datownik grażdanką; na odwrocie kompletna pieczęć lakowa i datownik odbiorczy z 9.5; Z.Mikulski w swoim artykule dotyczącym kopert Królestwa Polskiego "Filatelista" 3/2000 pisze: "... całostka ta jest o wiele rzadsza od listów ofrankowanych pierwszym polskim znaczkiem."; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

6 000 PLN6 000 PLN
18291

1865 Królestwo Polskie, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1861 roku, o wymiarach 138x107 mm, ze znakiem wodnym Wz.II w położeniu lustrzanym, wysłana z Siedlec do Lublina; znak opłaty unieważniono słabo czytelnym polskim kasownikiem numerowymi 60 - Siedlce; na froncie datownik nadawczy typu IIIC z dnia 19.3. - możliwe, że z okresu przejściowego po wycofaniu ze sprzedaży polskiego znaczka numer jeden; na odwrocie datownik odbiorczy Lublina z 20.3. tego samego typu i sygnatura M.A.Bojanowicza; gwarancja.

1 500 PLN1 550 PLN
18297

1868 kompletny list z Warszawy do Brna, na odwrocie stempel odbiorczy.

40 PLN40 PLN
18306

1872 obwoluta listu z Włocławka do Warszawy.

100 PLN220 PLN
18309

1873 Królestwo Polskie, list wysłany 24.XI z Hrubieszowa do Warszawy, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniony kasownikiem "" z ozdobnikiem, kasownik odbiorczy urzędu warszawskiego; list zgięty poziomo (również znaczek) i naklejony na tekturkę, dobry stan zachowania.

120 PLN180 PLN
18316

1979 książka "The Kingdom of Poland" autorstwa M.A. Bojanowicza wielkiego kolekcjonera i znawcy tego tematu, podstawowa praca w tym zakresie, bogato ilustrowana w języku angielskim.

500 PLN500 PLN
18317

100 PLN130 PLN
18322

1915 cięta seria znaczków obiegowych z podobizną cesarza Franciszka Józefa z nadrukiem austro - węgierskiej poczty polowej, gwarancja Krawczyk.

2 500 PLN2 500 PLN
18358

1917 list firmowy z Warszawy 4.9.17 do Torunia, stempel cenzury wojskowej.

20 PLN18 PLN
18363

1917 kartka z poczty polowej z Kielc do Lublina, stempel cenzury wojskowej w Kielcach.

50 PLN50 PLN
18364

1917 okupacja niemiecka Belgii, list ofrankowany znaczkiem II wydania, wysłany za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej nr.33, przez Brukselę 4.VII do Roeselare, dekoracyjny stempelek cenzury; na odwrocie pieczęć urzędowa Niemieckiego Tymczasowego Zarządu Banków belgijskich w Gandawie.

50 PLN45 PLN
18397

1918 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", czysta karta pocztowa dofrankowana znaczkiem za 2 1/2 fen. w związku z podwyższeniem taryfy.

20 PLN18 PLN
18399

1918 cięte znaczki wydania nie wprowadzonego do obiegu z podobizną cesarza Karola, fotoatest Krawczyk.

550 PLN550 PLN
18428

1915 Legiony Polskie - formularz poczty polowej z biura oficera werbunkowego w Dąbrowie do Departamentu Wojskowego NKN w Piotrkowie, wysłany 25.XII za pośrednictwem urzędu etapowego, pieczęć formacyjna z orłem "OFICER WERBUNKOWY LEGIONÓW POLSKICH w Dąbrowej" (Berek P349), również na odwrocie; stempelek cenzury w dąbrowskiej; bardzo dobry stan zachowania.

140 PLN140 PLN