13934

1935 "SPRAWA URZĘDOWA WOLNA OD OPŁATY POCZTOWEJ" - stempelek zwalniający od opłaty pocztowej na liście z 2 Pułku Piechoty Legionów, wysłanym 7.III z Sandomierza do miejscowości Dublany koło Lwowa, kasownik odbiorczy z 8.III, na odwrocie adnotacja "Adr. w Dublanach nieznany" z parafką, przesyłka zwrócona do nadawcy.

100 PLN100 PLN
13951

1936 zawody balonowe o puchar Gordon - bennetta, czworoblok.

50 PLN50 PLN
13954

1936 zawody balonowe o puchar Gordon - Bennetta, seria, gwarancja i Kalinowski.

50 PLN50 PLN
13956

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Benetta, seria kasowana na wycinkach.

20 PLN20 PLN
13959

1936 zawody balonowe o puchar Gordon - Bennetta, znaczek z błędem "krótsze pionowe kreski cyfry VII", gwarancja Petriuk.

80 PLN80 PLN
13963

1936 próbna odbitka maszynowa z Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych, uszkodzone dwa dolne ząbki, gwarancja Petriuk.

25 PLN25 PLN
13966

1936 kartka z Domaczewa do Białej Podlaskiej.

10 PLN10 PLN
13969

1937 "BYDGOSZCZ WITA ARMIĘ" Bydgoszcz 1, kasownik okolicznościowy na kopercie dekoracyjnie ale prawidłowo opłaconego listu poleconego wysłanego 15.IX do Lwowa, stempelek polecenia z wyróżnikiem "d"; datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (Myślicki 37 032).

100 PLN110 PLN
13970

1937 widokówka nadana w ambulansie pocztowym 8.II.37 na trasie Kraków - Warszawa nr 122 z wyróżnikiem a.

60 PLN60 PLN
13972

1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym 9.VI.37 na trasie Bielsko - Warszawa nr 112 z wyróżnikiem a.

40 PLN50 PLN
13974

1937 list z Kut 22.VIII.37 do Warszawy.

10 PLN10 PLN
13980

1937 różne widoki, seria.

10 PLN25 PLN
13984

1937 Edward Śmigły - Rydz, 25 gr (linie poziome) - frankatura pojedyncza, list wysłany 7.XII z Berezy Kartuskiej do Brześcia nad Bugiem.

25 PLN25 PLN
13990

1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, seria znaczków z bloków na liście poleconym wysłanym 1.VIII.1938 z Wisły do Greenford w Anglii (opłata niezgodna z taryfą), dodatkowo odciśnięty kasownik okolicznościowy "UZDROWISKO U ŹRÓDEŁ WISŁY"; na odwrocie adnotacja "Kontrola dewizowa przeprowadzona" z podpisem i kasownik odbiorczy z 3.AUG; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania (Myślicki 36 038).

150 PLN190 PLN
13993

1937 list do Komisji Kwalifikacyjnej POW zwolniony z opłaty pocztowej nadany w ambulansie pocztowym 19.XI.37 na trasie Wilno - Warszawa nr 117 z wyróżnikiem b.

60 PLN96 PLN
13994

1937 frankatura mechaniczna z Lwowa na kopercie firmowej grupy francuskich towarzystw naftowych "Małopolska" z reklamą oleju samochodowego Galkar.

60 PLN60 PLN
14005

1938 znaczek za 5 gr. z przedrukiem Port Gdańsk użyty na terenie Polski!!! ostemplowany 28.V na specjalnej ilustrowanej kopercie w urzędzie Gdynia 1 kasownikiem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA ZBIORÓW GDYŃSKIEGO TOWARZYSTWA FILATELISTÓW", dodatkowo odciśnięta pieczęć Gdyńskiego Towarzystwa Filatelistów, na odwrocie wycięty fragment górnej klapy (Myślicki 39 011).

50 PLN50 PLN
14008

1938 WILEŃSZCZYZNA - KOLONIA WILEŃSKA - widokówka wysłana 29.XI z miejscowości Kolonia Wileńska do Wilna, znaczek unieważniony idealnie odciśniętym datownikiem z wyróżnikiem "a"; doskonały stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

50 PLN50 PLN
14010

1938 WILEŃSZCZYZNA - BRASŁAW - list polecony wysłany 11.III z miejscowości Brasław do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "*b*"; kasownik odbiorczy na odwrocie; delikatne ślady archiwizacji, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

60 PLN60 PLN
14014

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym 16.IV.38 na trasie Brześć - Chełm nr 455 z wyróżnikiem a.

80 PLN120 PLN
14024

1938 WILEŃSZCZYZNA - BUDSŁAW - list polecony wysłany 9.IX z małej miejscowości Budsław (powiat wilejski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*a*"; kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

150 PLN150 PLN
14026

1938 150 rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, frankatura wielokrotna, list ekspresowy II klasy (cięższy), wysłany 21.IV z Poznania do Merano we Włoszech, na odwrocie kasowniki tranzytowe i odbiorcze; całość o ładnie udokumentowanym obieg pocztowy w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN100 PLN
14036

1938 FDC - "20. rocznica odzyskania niepodległości", koperta polecona przesłana do Lwowa, kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN150 PLN
14040

1938 seria historyczna, 55 gr - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 5.VI.1939 z Bielska do Warszawy, kasowniki odbiorcze.

10 PLN10 PLN
14041

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok.

90 PLN90 PLN
14043

1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, 5+5 gr. + 25+10 gr. - frankatura mieszana, list wysłany 7.II.1939 z Łodzi do Manchesteru, znaczki unieważnione wirnikiem propagandowym "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ"; prawidłowo użyte na całościach znaczki tego wydania, a zwłaszcza wyższe wartości są rzadko spotykane (Myślicki 38 102).

150 PLN150 PLN
14046

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, widokówka przedstawiająca balon "Gwiazda Polski" i załogę: kapitana Zbigniewa Burzyńskiego i dr Konstantego Jodko-Narkiewicza.

70 PLN75 PLN
14050

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, widokówka przedstawiająca balon "Gwiazda Polski" i podpisy załogi: kapitana Zbigniewa Burzyńskiego i dr Konstantego Jodko-Narkiewicza.

70 PLN70 PLN
14065

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo.

70 PLN70 PLN
14071

1939 kartka nadana 7.I.39 w ambulansie na trasie Gdynia - Bydgoszcz nr 230.

60 PLN60 PLN
14074

1939 list z Łodzi z bardzo rzadkim wirnikiem okolicznościowym "ZĄCZENI i SILNI JEDNOŚCIĄ WYJDZIEMY GODNI NASZEJ SŁAWNEJ PRZESZŁOŚCI J.PIŁSUDSKI" z wyróżnikiem *b*, Myślicki 35108.

75 PLN75 PLN
14083

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków ostemplowana okolicznościowo na dekoracyjnej kopercie Polskiego Związku Narciarskiego.

120 PLN100 PLN
14087

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku.

20 PLN20 PLN
14094

70 PLN70 PLN
14096

1939 karta polecona ekspres z Krakowa do Rabki, zwrot do Warszawy, tematyczny wirnik krakowski (Myślicki 35105), na odwrocie blok 8 ze stemplem POLSKA NA SZLAKU J.PIŁSUDSKIEGO (Myślicki39022) i datowniki odbiorcze Rabki i Warszawy, wyjątkowo ciekawa całość.

200 PLN200 PLN
14098

1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym 18.VII.39 na trasie Lwów - Warszawa nr 120.

40 PLN40 PLN
14099

1939 WILEŃSZCZYZNA - NOWE ŚWIĘCIANY - karta pocztowa wysłana 24.V z miejscowości Nowe Święciany do Anina, kasownik odbiorczy z wyróżnikiem "c"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

70 PLN70 PLN
14141

1921 różne rysunki, 3 mk + 5 mk - frankatura dwukolorowa, prawidłowo opłacona karta pocztowa wysłana 4.X z Wilejki do Wilna do redakcji "Głosu Wileńskiego" w sprawie prenumeraty tygodnika, kasownik odbiorczy Wilno 1 7.X na froncie; przesyłki wewnętrzne z obszaru Litwy Środkowej, a szczególnie wysyłane spoza Wilna, należą do wyjątkowo rzadkich, większość zachowanej korespondencji ekspediowana była za granicę (w tym do Polski); ładna całość o niefilatelistycznym obiegu w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Falkowski.

2 000 PLN2 000 PLN
14157

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 1 mk. w kolorze oliwkowozielonym na białym papierze (nakład 200 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

200 PLN180 PLN
14161

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze granatowym na białym papierze prążkowanym poziomo (część z nakładu 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

250 PLN225 PLN