4973

1921 wydanie prowizoryczne, seria znaczków dopłaty.

30 PLN39 PLN
4982

1921 seria znaczków dopłaty.

15 PLN25 PLN
4987

1923 seria znaczków dopłaty.

8 PLN30 PLN
4988

1924 seria znaczków dopłaty.

80 PLN85 PLN
4993

1934 seria znaczków dopłaty.

60 PLN65 PLN
4995

1934 seria wydania prowizorycznego.

15 PLN135 PLN
4996

1934 wydanie prowizoryczne, lewy znaczek z usterką "połączone litery D i O".

30 PLN30 PLN
5010

1939 WILEŃSZCZYZNA - WOJSTOM - list polecony na koszt adresata, wysłany 2.V z Wilna do miejscowości Wojstom (powiat wilejski), list niepodjęty - adnotacja "adresat wyjechał do wojska" i 17.V odesłany do Wilna; znaczki dopłaty skasowane datownikiem z wyróżnikiem "a", następnie dopłatę unieważniono; bardzo ładnie udokumentowany obieg pocztowy; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne.

200 PLN200 PLN
5016

1950 "groszy - lokalny", Gracze, trąbka pocztowa, nienotowany dotąd znaczek dopłaty za 3 zł. z czarnym stempelkiem rzadkiego typu 29, gwarancja Krawczyk.

150 PLN135 PLN
5018

1950 "groszy - lokalny", Gubin, trąbka pocztowa, nienotowany dotąd znaczek dopłaty za 25 zł. z podwójnym zielonym stempelkiem typu 40, gwarancja Krawczyk.

150 PLN135 PLN
5058

1921 wydanie przedrukowe, znaczek za 60/75 pf. w czworobloku.

60 PLN50 PLN
5094

1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Marienkirche.

150 PLN150 PLN
5096

1925/28 herb Gdańska na tarczy w owalu, większy format, 20+20 Pf karta podwójna.

400 PLN360 PLN
5104

1934 Sławni Gdańszczanie, komplet 3 czystych kart z żółtozielonym znakiem opłaty, ilustracje przedstawiają: Chodowieckiego, Heweliusza i Schopenhauera.

900 PLN800 PLN
5116

1937 herb Gdańska w owalu, P w Postkarte innego kroju, 10 Pf, znak opłaty w kolorze niebieskozielonym, karton kremowy.

120 PLN120 PLN
5129

220 PLN220 PLN
5146

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 115.

40 PLN40 PLN
5147

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 77.

40 PLN40 PLN
5151

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 121 - brak rombu.

40 PLN40 PLN
5156

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 15.

40 PLN40 PLN
5158

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 25.

40 PLN40 PLN
5160

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 14.

40 PLN40 PLN
5161

1919 wydanie krakowskie, kartka nadrukiem typ 98, niewielkie zagniecenia.

150 PLN135 PLN
5168

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 136.

40 PLN40 PLN
5170

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy wydania 1916 z nadrukiem typ 20 z odbitą spacją drukarską pomiędzy 15, a h w nominale (występuje sporadycznie przy tym typie), przekaz zagięty w połowie.

150 PLN185 PLN
5171

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4.

40 PLN50 PLN
5172

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8.

40 PLN40 PLN
5173

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 - śladowy romb.

40 PLN50 PLN
5178

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 7.

40 PLN40 PLN
5181

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 11.

40 PLN40 PLN
5199

1921-1922 karta do obrotu krajowego, 8 mk, długość napisu 96 mm; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
5219

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 31 - Toruń, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

320 PLN285 PLN
5243

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 10 - Gdynia okręt szkolny "Dar Pomorza", ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia).

60 PLN71 PLN
5249

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym R.

25 PLN25 PLN
5267

1939 kartka wysłana z Skoczowa 20.IV.39, całostka z ilustracją 61 - o tematyce PCK.

90 PLN90 PLN
5274

45 PLN45 PLN
5280

15 PLN15 PLN
5281

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 4.

40 PLN40 PLN
5283

180 PLN180 PLN
5289

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 11.

40 PLN80 PLN