25755

1938 list urzędowy z Wydziału Śledczego w Wieluniu do Krotoszyna.

15 PLN15 PLN
25762

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 45, gwarancja Schmutz.

70 PLN70 PLN
25772

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 20, gwarancja Schmutz.

50 PLN50 PLN
25784

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 30 h. z nadrukiem formą IIA poz.39, lekki ślad po podlepce, poza tym w ładnym stanie, sygnatura Philatelia Kraków, gwarancja i opis Schmutz.

5 000 PLN5 000 PLN
25787

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 80, gwarancja i oznaczenie.

300 PLN300 PLN
25792

1920 kartka ze Lwowa 1.XII.20 niewłaściwie opłacona, dopłatę uiścił odbiorca w Krakowie.

25 PLN25 PLN
25805

1921 seria znaczków dopłatnych.

10 PLN100 PLN
25809

1923 seria znaczków dopłatnych.

10 PLN35 PLN
25810

1923 wydanie obiegowe - orzeł z tarczą, arkusz znaczka za 100 mk, materiał badawczy.

100 PLN100 PLN
25811

1924 kartka z Jarosławia 3.III.24 opłacona przez odbiorcę w Rzeszowie znaczkami dopłaty.

50 PLN50 PLN
25831

1938 ozdobne cyfry, seria.

35 PLN35 PLN
25832

1938 ozdobne cyfry, czysta seria znaczków dopłaty.

30 PLN30 PLN
25847

1950 "groszy - lokalny", Gdynia, trąbka pocztowa, znaczek dopłaty za 1 zł. z czerwonym stempelkiem typu 27B (z Wielkiej Wsi na Helu, który już bez litery G był nadużyty w Gdyni), gwarancja Krawczyk.

50 PLN45 PLN
25850

1950 "grosze" - ładnie frankowany zagraniczny list polecony, wysłany 1952 z Zurychu do Warszawy, niedostatecznie opłacony, doklejone znaczki dopłaty z nadrukiem typu 2; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
25859

1808 Wielka Armia Napoleońska na ziemiach polskich 3 Dywizja 4 Korpus generała Legrand, list z okresu Księstwa Warszawskiego wysłany 15.VII z obozu Mewe (Gniew) na granicach Gdańska - miejsca operowania Legii Północnej, czysto odbity kasownik nadawczy - No 5 GRANDE ARMEE, na froncie odręczna adnotacja o wysokości porta, pełna treść, piękny stan zachowania, wspaniały walor zarówno do zbiorów poczt wojskowych jak i do zbioru Wolnego Miasta Gdańska, z kolekcji S.Rosińskiego.

2 000 PLN1 800 PLN
25862

1920 wydanie przedrukowe, seria czysta na podlepkach, w ładnym stanie.

80 PLN80 PLN
25868

1920-43 zestaw serii obiegowych i lotniczych na podlepkach.

150 PLN150 PLN
25871

1920 seria wydania prowizorycznego z dwoma odmianami znaczka za 25 fen.

20 PLN20 PLN
25874

1920 wydanie prowizoryczne, seria z poddrukiem bladoszarym i łukami skierowanymi na dół.

15 PLN15 PLN
25880

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek bez poddruku.

10 PLN15 PLN
25889

10 PLN10 PLN
25896

1920 14.VI wydanie przedrukowe, 10 Pf karta, czysta.

25 PLN25 PLN
25898

1920 14.VI wydanie przedrukowe, 15 Pf karta, czysta.

25 PLN25 PLN
25899

1920 14.VI wydanie przedrukowe, 15+15 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta.

80 PLN72 PLN
25903

1920 XI wydanie przedrukowe, 30/ 7 1/2+30/ 7 1/2 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta, słabszy stan zachowania.

60 PLN54 PLN
25904

1920 XI wydanie przedrukowe, 30/10 Pf karta podstawowa z usterką przerwa w pionowej kresce dzielącej, czysta, słabszy stan zachowania (przebarwienia).

35 PLN31 PLN
25908

1920 wydanie przedrukowe, przekaz pocztowy zgięty w miejscach oddzielania poszczególnych odcinków.

80 PLN72 PLN
25909

1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, seria nacinana.

240 PLN240 PLN
25910

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - "Koga", seria nacinana na podlepkach.

70 PLN70 PLN
25913

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - "Koga", seria ząbkowana na podlepkach.

30 PLN30 PLN
25922

1921 wydanie obiegowe - herb Gdańska, seria.

120 PLN120 PLN
25930

1921 seria wydania tygodnia walki z gruźlicą.

20 PLN20 PLN
25931

1921 list firmowy do Niemiec.

15 PLN15 PLN
25936

1921 II wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, karta 30 Pf, karton piaskowy, kreska rozdzielająca stronę adresową umieszczona jest pod "ka" w napisie "Postkarte", zalane "e" w "Postkarte", czysta.

60 PLN54 PLN
25939

1921 II wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, karta 40 Pf, czysta.

40 PLN40 PLN
25940

1921 VI wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 20 Pf przerwa w kropkowanej linii adresowej (nad grubą linią), czysta.

80 PLN72 PLN
25941

1921 VI wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 20+20 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta, minimalnie słabszy stan zachowania (na odwrocie kilka delikatnych przebarwień).

150 PLN135 PLN
25944

1921 VI wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 40+40 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, przerwa w kropkowanej linii adresowej (nad grubą linią), czysta.

160 PLN144 PLN
25945

1921 VI wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 80 Pf, przerwa w każdej z czterech kropkowanych linii adresowych, czysta.

70 PLN63 PLN
25947

1921-23 zestaw serii dopłaty na podlepkach.

40 PLN40 PLN