12076

1990 wydanie przedrukowe - głowy wawelskie, czworoblok znaczka za 350 zł./15 zł. z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

100 PLN100 PLN
12079

1990 wydanie przedrukowe, czworoblok z odwróconym nadrukiem.

70 PLN70 PLN
12084

1991 Motyle z kolekcji Instytutu Zoologii PAN w Warszawie, arkusz czysty.

30 PLN30 PLN
12102

1994 Sanktuaria Maryjne I i II - Leśna Podlaska i Święta Lipka, arkusze czyste.

80 PLN80 PLN
12103

1995 150 lat kolei na ziemiach polskich, arkusze czyste.

50 PLN45 PLN
12136

1919 znaczki z lokalnym nadrukiem Porta z Krakowa.

60 PLN65 PLN
12137

60 PLN65 PLN
12160

1924 orzeł z tarczą, inflacyjna seria czysta, w tak dobrym stanie bardzo rzadka.

160 PLN160 PLN
12161

1924 orzeł z tarczą w nowej walucie, niedostatecznie opłacony miejscowy list, wysłany 27.VIII.1935 z więzienia w Kielcach, stempelek T i znaczek dopłaty za 10 gr.; dodatkowo cenzura więzienna.

35 PLN35 PLN
12164

1931 polecony wezwanie z Sądu powiatowego w Nowym Targu 26.VI.26 do Zakopanego, wezwanie zwrócono ze względu na zły adres, stempel Urzędownie opłatę pocztową uiści adresat".

35 PLN35 PLN
12171

1938 Orłowa, list z Mymbupk 15.IX.38 do Orłowej, w Orłowej pobrano dopłatę polskim znaczkiem z prowizorycznym nadrukiem T, niestety opłata właściwa dla druku, a nie zwykłego listu stąd tylko kartka z opisem i poświadczeniem prawdziwości nadruku T Schmutz, rzadkie.

200 PLN260 PLN
12175

1939 WILEŃSZCZYZNA - GŁĘBOKIE - list polecony na koszt adresata wysłany 23.III z Wilna do Głębokiego (powiat dziśnieński), list niepodjęty i 26.IV odesłany do Wilna; znaczki dopłaty skasowane datownikiem z wyróżnikiem "b", a następnie unieważnione; bardzo ładnie udokumentowany obieg pocztowy; ślady archiwizacji, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

150 PLN150 PLN
12176

1939 WILEŃSZCZYZNA - SZARKOWSZCZYZNA - list polecony na koszt adresata wysłany 18.IV z Wilna do miejscowości Szarkowszczyzna (powiat dziśnieński), list niepodjęty i 25.V odesłany do Wilna; znaczki dopłaty skasowane datownikiem z wyróżnikiem "a", a następnie unieważnione; całość o ładnym obiegu pocztowym; ślady archiwizacji; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

150 PLN150 PLN
12178

1950 "groszy - lokalny", Trzebicz, trąbka pocztowa, nienotowany dotąd znaczek dopłaty za 15 zł. z czarnym stempelkiem typu 42, gwarancja Krawczyk.

150 PLN135 PLN
12179

1950 "groszy - lokalny", Cibórz, trąbka pocztowa, znaczek dopłaty za 3 zł. z fioletowym stempelkiem typu 39, gwarancja Krawczyk.

50 PLN45 PLN
12192

1804 list z Gdańska, wysłany 31.I przez nadawcę podpisującego się "Jac: Kruszyński" z zamówieniem do znanej firmy winiarskiej Schroder & Schyler w Bordeaux; niekatalogowany !!! stempelek tranzytowy PAR WESEL (pruska twierdza na Renie - enklawa, przez którą przekazywano korespondencję do Francji), katalogowane wzory stempli granicznych tego urzędu "WESEL (PAR)" są wyceniane w tysiącach euro !!! na liście wpisana wysokość opłaty "18", bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego; temat - WINO.

300 PLN300 PLN
12217

1921 wydanie lotnicze, znaczek za 2 mk. z "abklatschem"

30 PLN40 PLN
12230

1923 wydanie obiegowe, herb Gdańska, znaczek za 10.000 Mk. bez poddruku (Mi.40 euro), gwarancja Schmutz.

80 PLN80 PLN
12243

1924 wydanie obiegowe, poprawiana guma.

25 PLN25 PLN
12264

1939 całostka Wolnego Miasta Gdańska z nadrukiem Deutsches Reich, o nominale 6Rpf/10Pf (Mi.45 euro); bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
12265

1941 list z Gdańska z wirnikiem propagandowym.

50 PLN50 PLN
12267

1918 całostka wydania PP/GGW.

30 PLN30 PLN
12268

1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy 31.I.19 do Szwajcarii, stempel cenzury przy MSZ.

60 PLN101 PLN
12274

1919 wydanie krakowskie, całostka Jasiennicy koło Brzozowa z nadrukiem typ 73.

100 PLN100 PLN
12275

1919 wydanie krakowskie, całostka wysłana z Poronina z nadrukiem typ 121 - brak rombu.

100 PLN100 PLN
12276

1919 wydanie krakowskie, całostka wysłana z Bobowej z nadrukiem typ 49.

100 PLN260 PLN
12281

1919 wydanie krakowskie, całostka na odpowiedź wysłana z Dębicy z nadrukiem typ 97.

100 PLN100 PLN
12295

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 14, sygnatura VIII-1931, nieostre narożniki.

50 PLN50 PLN
12306

30 PLN30 PLN
12333

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją 3.

20 PLN20 PLN
12334

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją 8.

20 PLN20 PLN
12336

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją 21, praktycznie niewidoczne naddarcie (4mm) w górnym prawym rogu.

15 PLN15 PLN
12440

1974 karty pocztowe czyste, rocznik - 29 sztuk.

57 PLN57 PLN
12443

1976 karty pocztowe czyste, rocznik - 14 sztuk.

32 PLN32 PLN
12449

1980 karty pocztowe czyste, rocznik - 35 sztuk.

66 PLN66 PLN
12451

1981 karty pocztowe czyste, rocznik - 27 sztuk.

40 PLN40 PLN
12454

1982 karty pocztowe czyste, rocznik - 15 sztuk.

22 PLN22 PLN
12489

1938 kartka z lotu balonowego zawodów o puchar płk. Wańkowicza w Mościcach, balon Katowice.

200 PLN175 PLN
12518

1964 XVIII lot szybowca "Bocian" z okazji otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio, dekoracyjna karta z dodatkowym znaczkiem poczty szybowcowej, przewieziona na trasie Leszno - TOKIO k.Wyrzyska!

20 PLN20 PLN
12521

1966 III lot poczty śmigłowcowej z okazji 1000-lecia Państwa Polskiego, przesyłka, z dodatkową nalepką, kasownik okolicznościowy z napisem w języku esperanto.

20 PLN18 PLN