6924

1943 odbitka z unieważnionej matrycy.

30 PLN30 PLN
6941

60 PLN60 PLN
6947

1944 znaczek z hetmanem Janem Zamoyskim ostemplowany 24.XII na karcie ozdobionej rzadką świąteczną grafiką, na odwrocie karty napis POCZTÓWKA; niewielkie przebarwienia; gwarancja.

110 PLN110 PLN
6949

1944 karta ozdobiona okolicznościową grafiką przedstawiającym zarys profilu marszałka Józefa Piłsudskiego z orłem strzeleckim i szablami, znaczek ostemplowany 6.VIII datownikiem w kolorze czerwonym z okazji rocznicy wymarszu Legionów Polskich z Oleandrów; datowniki w czerwonym kolorze odbijano wyjątkowo rzadko; gwarancja.

180 PLN180 PLN
6958

1944 Prezydent Władysław Raczkiewicz, próba znaczka za 25 f. w kolorze czarnym, gwarancja Krawczyk.

400 PLN360 PLN
6959

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, znaczki za 70 f. o jasnym i ciemnym odcieniu, gwarancja

20 PLN20 PLN
6963

1944 Święto Morza, czarna próba autorska Janusza Łonickiego, jego inicjały po lewej, podpisana przez projektanta ołówkiem, gwarancja Schmutz.

900 PLN900 PLN
6965

1944 Rok Olimpijski, znaczek kasowany okolicznościowo, gwarancja.

20 PLN20 PLN
6967

1944 Rok Olimpijski, znaczek kasowany okolicznościowo, gwarancja Krawczyk.

20 PLN20 PLN
6968

1944 Rok Olimpijski, znaczek czysty, gwarancja.

20 PLN30 PLN
6969

1944 Rok Olimpijski, czarna odbitka z unieważnionej oryginalnej matrycy znaczka, gwarancja Krawczyk.

60 PLN70 PLN
6975

1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, znaczek za 100 f. czysty, gwarancja.

15 PLN15 PLN
6977

1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, znaczek skasowany 10.X na ozdobionej grafiką autorstwa Janusza Łonickiego artystycznej karcie okolicznościowej; przebarwienia, słabszy stan zachowania; gwarancja.

80 PLN80 PLN
7000

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, gwarancja Falkowski.

150 PLN150 PLN
7013

1942 druty, niebieski znaczek za 1o f. na żeberkowanym papierze białym gładkim średnim (podstawowa odmiana Fi.800.-), gwarancja Schmutz.

700 PLN700 PLN
7014

1942 druty, bardzo rzadka, o nakładzie 26-7 sztuk, odmiana znaczka za 10 f, w kolorze jasnoniebieskim, na białym gładkim sztywnym papierze (Fi.1600.-), gwarancja z opisem Schmutz.

1 200 PLN1 080 PLN
7028

1943 Tryptyk, znak opłaty z karty świątecznej odbitka autorstwa projektanta Tadeusza Klużniaka wykonana z oryginalnej ale retuszowanej kliszy, bezpośrednio po wyzwoleniu obozu na cienkim papierze dostarczonym przez Brytyjczyków, fotoatest Krawczyk.

400 PLN400 PLN
7033

1944 powstanie listopadowe, czworoblok znaczka za 2 mk., na papierze białym gładkim grubym, bardzo wysoko wyceniany, gwarancja Schmutz.

700 PLN700 PLN
7050

1944 "Dosiego Roku 1945" wzór ilustracji do karty noworocznej, prawdopodobnie autorstwa Zygmunta Miszczyka.

300 PLN300 PLN
7051

1944 rocznica śmierci gen. Władysława Sikorskiego, bloki w obozie sprzedawano przeważnie z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz.

500 PLN450 PLN
7084

1944 list powstańczy, stemple poczty harcerskiej Powstania Warszawskiego (typ 20), cenzura typ 5 No 14, gwarancja Schmutz.

800 PLN800 PLN
7086

1944 karta pocztowa Cp78 wysłana z Tamki na Krakowskie Przedmieście, stempel Śródmieście Północ nr 29 z 20 SIERP 1944, na odwrocie stempel cenzury (typ 5) nr 16, Adnotacje "niedoręczony" i "zwrot" oraz numery 3959 i 6471, gwarancja.

750 PLN810 PLN
7095

1994 okolicznościowa całość przygotowana z okazji obchodów 50 rocznicy Powstania Warszawskiego.

25 PLN25 PLN
7102

1941 Getto w Łodzi, karta pocztowa napisana 12.XII adresowana do Berleburga, wysłana, ale zatrzymana przez cenzurę żydowską w getcie ze względu na niedozwoloną treść (stempelek INHALT UNZULASSIG); doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

450 PLN450 PLN
7112

1948 Judaica - FDC "5 rocznica powstania w getcie warszawskim".

50 PLN50 PLN
7117

1939 Internowanie na Węgrzech - obóz Kisbodak - Gyujtotabor, formularz o sygnaturze (57 63/1939) wysłany 30.XII z obozu do miejscowości Biskupice nad Bugiem; stempelek cenzury obozowej, pieczęć formacyjna.

60 PLN60 PLN
7131

1940 Internowanie na Węgrzech - obóz Galanta - Nemesnebojsza, formularz o sygnaturze (1342/1940) wysłany 14.X z obozu do Budapesztu; parafka cenzora węgierskiego.

60 PLN60 PLN
7151

1940 Internowanie na Węgrzech - obóz Vamosmikola, formularz o sygnaturze (7263/1939) wysłany 16.I z obozu do Krakowa, pieczęć formacyjna z godłem, stempelek cenzury węgierskiej.

60 PLN60 PLN
7167

1941 Oflag VIIIB - karta wysłana 18.III z obozu do Warszawy; niemy datownik nadawczy z wyróżnikiem "a", stempelek cenzury obozowej; całość w doskonałym stanie zachowania.

80 PLN72 PLN
7202

1944 Stalag IIA - pomocniczy adres paczki wysłanej do obozu przez Szwedzki Czerwony Krzyż ze Sztokholmu, liczne stemple, cenzury, karta pionowo zagięta; niespotykany walor; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego.

300 PLN270 PLN
7232

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, "Libertas" - karta pocztowa z napisem LUBEKA z prawej strony znaku opłaty, czysta w doskonałym stanie zachowania.

300 PLN270 PLN
7236

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, "Libertas" - karta pocztowa z niebieskim znakiem opłaty na niemieckim formularzu kartowym z napisem "Postkarte" w kolorze brunatnym i oznaczeniem nakładu: liść i numer 1203; niewielki nakład!

500 PLN450 PLN
7248

1946 obóz jeniecki dla żołnierzy niemieckich w Wielkiej Brytanii, karta pisana po polsku, wysłana 17.X z obozu do Łagiewnik, jeńcem najpewniej był Polak lub Ślązak, przymusowo wcielony do Wehrmachtu; słabszy stan zachowania; niezwykła całość dokumentująca dramatyczne polskie losy w czasie II wojny.

120 PLN108 PLN
7256

1947 wydanie Wydziału Opieki nad żołnierzami przy Dowództwie WP na Środkowym Wschodzie.

50 PLN50 PLN
7257

90 PLN90 PLN
7261

1944 Wodzowie, narożny znaczek z silnie przesuniętym ząbkowaniem, gwarancja.

120 PLN120 PLN
7262

1944 Wodzowie, 25 gr. (Traugutt) - frankatura wielokrotna, list ofrankowany 2 znaczkami, wysłany 13.IX z Zamościa do miejscowości Hyżne; znaczki unieważnione przedwojennym datownikiem z wyróżnikiem "*d*" (charakterystyczny brak drugiej cyfry 4 w dacie rocznej); wszelkie frankatury znaczkami za 25 gr., a wielokrotne w szczególności należą do najrzadziej spotykanych; dobry stan zachowania; gwarancja Falkowski.

3 500 PLN3 500 PLN
7268

1944 Wodzowie, oryginalnie kasowana seria, 50 gr. z międzypolem, kasowniki Rzeszów 1, Siedlce, Przemyśl 1, gwarancja i opis Schmutz, Krawczyk, Schmutz.

600 PLN600 PLN
7269

1944 Wodzowie, gwarancja Schmutz.

220 PLN220 PLN
7270

1944 Wodzowie, seria znaczków ciętych z bardzo rzadką odmianą w kolorze intensywno czerwonym (nakład dwa arkusze, z tego część jednego z arkuszy znaczka za 25 gr. we wspomnianym intensywnym odcieniu), gwarancja Krawczyk, Falkowski, i każdy znaczek z oznaczeniem jako cięty Schmutz.

12 000 PLN11 000 PLN