680

300 PLN270 PLN
684

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 4 z błędem "cienkie Z", gwarancja z opisem Schmutz.

1 500 PLN1 500 PLN
685

1919 wydanie krakowskie, znaczek błędem "dwukropek", znaczków z tym błędem mogło być trochę ponad 50 sztuk, a zważywszy, że większość zużyto w obiegu pocztowym jest to niezwykle rzadki znaczek, gwarancja i opis Miszczak, Mikstein.

3 500 PLN3 500 PLN
686

1919 wydanie krakowskie, znaczek błędem "uszkodzone A", znaczków z tym błędem mogło być trochę ponad 50 sztuk, a zważywszy, że większość zużyto w obiegu pocztowym jest to niezwykle rzadki znaczek, gwarancja i opis Schmutz.

3 500 PLN3 500 PLN
687

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Mikulski.

25 PLN25 PLN
690

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 30 hal. z nadrukiem formą IIB poz.66 w bardzo ładnym stanie, gwarancja i opis Mikstein - stara i nowa, Mikulski.

2 800 PLN3 222 PLN
691

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.33, gwarancja i opis Mikstein.

100 PLN90 PLN
692

70 PLN70 PLN
693

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.74, gwarancja i opis Mikstein, Schmutz.

90 PLN90 PLN
700

25 PLN25 PLN
703

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 14 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

50 PLN55 PLN
704

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.30 "uszkodzone A", gwarancja Mikstein, Gryżewski, z opisem Schmutz.

120 PLN120 PLN
710

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 32, gwarancja.

260 PLN270 PLN
714

1919 wydanie krakowskie, parka z nadrukiem formą VIB, górny znaczek z poz. 19 z błędem "wcięcie w S", gwarancja i opis Schmutz.

300 PLN411 PLN
715

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Mikstein, bez opisu Schmutz.

60 PLN60 PLN
720

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze różowawoczerwonym z nadrukiem typ 5, gwarancja i opis Schmutz.

400 PLN400 PLN
725

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC poz. 27, gwarancja i opis Schmutz.

40 PLN36 PLN
727

1919 wydanie poznańskie, seria znaczków na liście poleconym z Poznania 16.8.19 do Winiar, na odwrocie stempel odbiorczy, znaczki gwarancja Schmutz.

60 PLN60 PLN
740

1919 wydanie poznańskie, parka z nadrukiem z poz. 27-28, prawy znaczek z błędem "uszkodzone prawe 5", gwarancja i opis Schmutz.

60 PLN60 PLN
768

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/25 fen. z błędem "duża kropka", gwarancja Schmutz.

60 PLN60 PLN
795

1919 wydanie gnieźnieńskie, zagraniczny ekspresowy list polecony wysłany 2.X z Gniezna do Niemiec, ciekawa frankatura mieszana: oba znaczki z przedrukiem, polskie wydania definitywne i znaczek niemiecki ! zwraca uwagę silnie przesunięty w dół nadruk znaczka za 5/2 fen., kasownik odbiorczy Düsseldorf 6.X, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Becker, Mikulski.

1 000 PLN1 000 PLN
806

1918 NIEŚWIEŻ, znaczek na wycinku z listu z oryginalnego obiegu z kasownikiem prowizorycznym Nieswiez.

200 PLN200 PLN
807

1918 BIALYSTOK, germania, parka znaczków za 10 f. z rzadkim kasownikiem prowizorycznym z Białegostoku, lewy znaczek uszkodzony.

40 PLN40 PLN
811

1918 niezrealizowany projekt znaczka Królestwa Polskiego.

15 PLN15 PLN
819

1918 ZAWIERCIE, parka na wycinku z listu z oryginalnego obiegu z kasownikiem prowizorycznym ZAWIERCIE.

40 PLN40 PLN
820

1918 zestaw znaczków i wycinków z stemplami prowizorycznymi, między innymi: Zawiercie, Kolno, Radzyń.

200 PLN200 PLN
821

1918 zestaw znaczków i wycinków z stemplami prowizorycznymi, między innymi: Zawiercie, Tłuszcz, Sompolno, Kutno, Zgierz, Błonie.

200 PLN200 PLN
822

1918 zestaw znaczków i wycinków z stemplami prowizorycznymi, między innymi: Krzepice, Kutno, Międzyrzec Podlaski, Myszków, Płock, Mazowieck, Różan, Zawiercie, Modlin.

200 PLN276 PLN
823

1918 zestaw znaczków i wycinków z stemplami prowizorycznymi, między innymi: Płock, Gostynin, Gąbin, Jabłonna.

150 PLN150 PLN
824

1918 zestaw znaczków i wycinków z stemplami prowizorycznymi, między innymi: Błonie, Dombie, Słupca, Lubicz, Płock, Sochaczew.

150 PLN150 PLN
825

1918 zestaw znaczków i wycinków z stemplami prowizorycznymi, między innymi: Radzyń, Zawiercie, Łomża, Różan, Nowy Dwór, Kutno, Słupca, Grodzisk.

200 PLN287 PLN
826

1918 zestaw znaczków i wycinków z stemplami prowizorycznymi, między innymi: Płock, Radzyń, Sarnaki, Augustów, Słupca, Zawiercie, Sochaczew.

120 PLN120 PLN
827

1918 katalog prac konkursowych na Marki Polskie zorganizowany z inicjatywy Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego. Do konkursu przystąpiło 32 artystów, z których to wyróżniono cztery projekty: E.Bartłomiejczyka, W.Husarskiego, J.Toma i E.Trojanowskiego. Katalog zawiera 32 strony projektami marek pocztowych w kolorze niebieskim (eseje), ponadto trzy strony z próbami w różnych kolorach, które zostały wybrane i zaakceptowane na wykonanie marek pocztowych przez jury konkursu. Katalog zawiera wszystkie strony łącznie okładkami. W tak doskonałym stanie zachowania bardzo rzadkie.

1 200 PLN1 200 PLN
831

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria z prywatnym ząbkowaniem.

90 PLN90 PLN
841

1919 wydanie w walucie koronowej - frankatura czterokolorowa, list polecony wysłany 17.XII z Jarosławia do Salzburga, stempelek cenzury krakowskiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

70 PLN90 PLN
844

1919 kartka z Rudawy koło Krakowa 17.X.19 do Wiednia, część opłaty pocztowej opłacono z austriackiej całostki nie mającej już mocy obiegowej, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.

90 PLN90 PLN
845

1919 BOLECHÓW - wydanie w walucie koronowej, parka znaczków za 15 h. z bardzo rzadkim kasownikiem prowizorycznym z Bolechowa, znaczki uszkodzone.

70 PLN70 PLN
846

1919 wydanie w walucie koronowej, 15 hal - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 27.VII z Warszawy do Leżajska, ponieważ na terenie Warszawy znaczki w walucie koronowej nie miały ważności obiegowej, znaczek unieważniono przekreślając go, a poczta naliczyła dopłatę, którą prawdopodobnie pobrano od adresata; ciekawostka.

120 PLN100 PLN
847

1919 NOWY SĄCZ - wydanie w walucie markowej, znaczek za 25 f. z rzadkim kasownikiem prowizorycznym z Nowego Sącza na wycinku.

60 PLN60 PLN
860

1919 KRASINIEC - wydanie w walucie markowej, znaczek za 10 f. i parka znaczków za 20 f. z bardzo rzadkim w całości ręcznym kasowaniem prowizorycznym z Krasińca.

80 PLN80 PLN