19215

1922 V wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 50 Pf, kreska pionowa pod literami ka w Postkarte; karta wadliwie cięta, pęknięta pionowa kreska i przerwa w kropkowanej linii adresowej (nad grubą linią).

150 PLN150 PLN
19216

1922 V wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 50 Pf, kreska pionowa pod literą t w Postkarte; w znaku opłaty błąd "perełka pod lewym ramieniu górnego krzyża"; dodatkowo przerwa w kropkowanej linii adresowej (nad grubą linią).

150 PLN150 PLN
19217

1922 V wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 1,25 Mk karta, kreska pionowa pod literami ka w Postkarte, czysta.

50 PLN45 PLN
19238

1925/28 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 10+10 Pf karta podwójna; kreska pionowa w obu częściach karty złamana.

300 PLN300 PLN
19257

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, ilustracja Danzig, Rathaus; karta wysłana 28.XI.1931 z urzędu Pasewark (Jantar)do Gdańska.

150 PLN150 PLN
19262

1928/1934 herb Gdańska na tarczy w owalu, potrójna linia pionowa, 5 Pf, karton piaskowy; dofrankowana karta wysłana 22.IV.1929 z urzędu Danzig-Oliva do Eisenach.

30 PLN30 PLN
19282

1938 seria wydania znaczków dopłaty.

300 PLN300 PLN
19287

1940 specjalna karta ostemplowana okolicznościowo 3.VIII w Sopocie.

40 PLN40 PLN
19299

1918 wydanie warszawskie, belka dzielona w układzie 18 + 6 mm; karta podwójna z opłaconą odpowiedzią.

200 PLN200 PLN
19306

1918 wydanie warszawskie, karta podwójna, część z "opłaconą odpowiedzią" skasowana grzecznościowo 29.I.1919 w Będzinie; część "na odpowiedź" ze znacznie przesuniętym nadrukiem.

200 PLN200 PLN
19310

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 72, do tej pory nieznana na tej karcie !!! idealny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

480 PLN1 000 PLN
19321

1919 wydanie krakowskie, całostka wysłana ze Lwowa ze stemplem miejscowej cenzury wojskowej, nadruk typ 117.

100 PLN240 PLN
19351

1925 Kolumna Zygmunta, rysunek znaczka nieretuszowany, format 140 x 90 mm, brak sygnatury nakładu.

60 PLN60 PLN
19353

1926 Kolumna Zygmunta, kreski tła dochodzą do cyfr, format 148 x 105 mm, sygnatura P.Z.G. No 464-6.000.000.-26.; usterka brak kropki po G w sygnaturze nakładu.

100 PLN100 PLN
19354

1926 Kolumna Zygmunta, kreski tła nie dochodzą do cyfr, format 148 x 105 mm, sygnatura G.D.P.iT. (XII-926) 10.000.000.

50 PLN60 PLN
19355

1931 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931, ślady po podlepkach na odwrocie.

15 PLN14 PLN
19357

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - Toruń Stare Bramy; znak opłaty i napis Kartka Pocztowa typografią; widok, liniatura i podpis rotograwiurą, sygnatura XI-1931, długość sygnatury 41,5 mm.

80 PLN80 PLN
19358

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - Poznań Ratusz; znak opłaty i napis Kartka Pocztowa typografią; widok, liniatura i podpis rotograwiurą, sygnatura XI-1931, długość sygnatury 41,5 mm.

80 PLN110 PLN
19359

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - Częstochowa Klasztor; znak opłaty i napis Kartka Pocztowa typografią; widok, liniatura i podpis rotograwiurą, sygnatura XI-1931, długość sygnatury 41,5 mm.

80 PLN140 PLN
19360

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - Dunajec w Pieninach; tylko widok wykonano rotograwiurą, reszta typografią, sygnatura XI-1931, długość sygnatury 41,5 mm.

120 PLN120 PLN
19361

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - Wilanów Pałac; znak opłaty i napis Kartka Pocztowa typografią; widok, liniatura i podpis rotograwiurą, sygnatura XI-1931, długość sygnatury 41,5 mm.

80 PLN80 PLN
19362

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - Warszawa Plac Zamkowy; tylko widok wykonano rotograwiurą, reszta typografią, sygnatura XI-1931, długość sygnatury 41,5 mm.

120 PLN195 PLN
19363

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - Warszawa Pałac w Łazienkach; tylko widok wykonano rotograwiurą, reszta typografią, sygnatura XI-1931, długość sygnatury 41,5 mm.

120 PLN200 PLN
19364

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - Jezioro Góreckie pod Poznaniem, tylko widok wykonano rotograwiurą, reszta typografią, sygnatura XI-1931, długość sygnatury 41,5 mm.

120 PLN140 PLN
19366

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - Warszawa Pomnik ks. Józefa Poniatowskiego; znak opłaty i napis Kartka Pocztowa typografią; widok, liniatura i podpis rotograwiurą, sygnatura XI-1931, długość sygnatury 41,5 mm.

80 PLN100 PLN
19367

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - Lwów Kaplica Boimów; znak opłaty i napis Kartka Pocztowa typografią; widok, liniatura i podpis rotograwiurą, sygnatura XI-1931, długość sygnatury 41,5 mm.

80 PLN215 PLN
19368

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - Czorsztyn Zamek; znak opłaty i napis Kartka Pocztowa typografią; widok, liniatura i podpis rotograwiurą, sygnatura XI-1931, długość sygnatury 41,5 mm.

80 PLN185 PLN
19369

35 PLN35 PLN
19374

1932 Druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura VII-1932.

50 PLN45 PLN
19375

1932 orzeł na tle liniowanym, hasło propagandowe F, sygnatura VI-1932.

30 PLN60 PLN
19378

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, 20 gr. karta ilustrowana - Chrystus wśród uczonych - głowa jednego z nich (Kallimach).

70 PLN70 PLN
19383

1934 wydanie prowizoryczne 15/35 gr, ilustracja nr. 29 - Chrystus wśród uczonych.

70 PLN95 PLN
19384

1934 wydanie prowizoryczne 15/35 gr, ilustracja nr. 22 - Wniebowstąpienie.

70 PLN80 PLN
19385

1934 wydanie prowizoryczne 15/35 gr, ilustracja nr. 20 - Opłakiwanie.

70 PLN145 PLN
19386

1934 wydanie prowizoryczne 15/35 gr, ilustracja nr. 2 - Boże Narodzenie - Matka Boska.

70 PLN135 PLN
19387

1934 wydanie prowizoryczne 15/35 gr, ilustracja nr. 1 - Opłakiwanie - Chrystus i Matka Boska.

70 PLN80 PLN
19394

1937 Gdynia - Dworzec Morski, hasło propagandowe N, sygnatura VI-1938.

40 PLN36 PLN
19395

1937 Gdynia - Dworzec Morski, hasło propagandowe N, sygnatura I-1937.

30 PLN27 PLN
19396

1937 Gdynia - Dworzec Morski, hasło propagandowe M, sygnatura X-1937.

30 PLN40 PLN
19397

1937 Gdynia - Dworzec Morski, hasło propagandowe L, sygnatura I-1937.

30 PLN40 PLN