Num# | Photos | Description | Start price | Buy price |
19215 |
1922 V wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 50 Pf, kreska pionowa pod literami ka w Postkarte; karta wadliwie cięta, pęknięta pionowa kreska i przerwa w kropkowanej linii adresowej (nad grubą linią). | 150 PLN | 150 PLN | |
19216 |
1922 V wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 50 Pf, kreska pionowa pod literą t w Postkarte; w znaku opłaty błąd "perełka pod lewym ramieniu górnego krzyża"; dodatkowo przerwa w kropkowanej linii adresowej (nad grubą linią). | 150 PLN | 150 PLN | |
19217 |
1922 V wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 1,25 Mk karta, kreska pionowa pod literami ka w Postkarte, czysta. | 50 PLN | 45 PLN | |
19238 |
1925/28 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 10+10 Pf karta podwójna; kreska pionowa w obu częściach karty złamana. | 300 PLN | 300 PLN | |
19257 |
1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, ilustracja Danzig, Rathaus; karta wysłana 28.XI.1931 z urzędu Pasewark (Jantar)do Gdańska. | 150 PLN | 150 PLN | |
19262 |
1928/1934 herb Gdańska na tarczy w owalu, potrójna linia pionowa, 5 Pf, karton piaskowy; dofrankowana karta wysłana 22.IV.1929 z urzędu Danzig-Oliva do Eisenach. | 30 PLN | 30 PLN | |
19282 |
1938 seria wydania znaczków dopłaty. | 300 PLN | 300 PLN | |
19287 |
1940 specjalna karta ostemplowana okolicznościowo 3.VIII w Sopocie. | 40 PLN | 40 PLN | |
19299 |
1918 wydanie warszawskie, belka dzielona w układzie 18 + 6 mm; karta podwójna z opłaconą odpowiedzią. | 200 PLN | 200 PLN | |
19306 |
1918 wydanie warszawskie, karta podwójna, część z "opłaconą odpowiedzią" skasowana grzecznościowo 29.I.1919 w Będzinie; część "na odpowiedź" ze znacznie przesuniętym nadrukiem. | 200 PLN | 200 PLN | |
19310 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 72, do tej pory nieznana na tej karcie !!! idealny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | 480 PLN | 1 000 PLN | |
19321 |
1919 wydanie krakowskie, całostka wysłana ze Lwowa ze stemplem miejscowej cenzury wojskowej, nadruk typ 117. | 100 PLN | 240 PLN | |
19351 |
1925 Kolumna Zygmunta, rysunek znaczka nieretuszowany, format 140 x 90 mm, brak sygnatury nakładu. | 60 PLN | 60 PLN | |
19353 |
1926 Kolumna Zygmunta, kreski tła dochodzą do cyfr, format 148 x 105 mm, sygnatura P.Z.G. No 464-6.000.000.-26.; usterka brak kropki po G w sygnaturze nakładu. | 100 PLN | 100 PLN | |
19354 |
1926 Kolumna Zygmunta, kreski tła nie dochodzą do cyfr, format 148 x 105 mm, sygnatura G.D.P.iT. (XII-926) 10.000.000. | 50 PLN | 60 PLN | |
19355 |
1931 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931, ślady po podlepkach na odwrocie. | 15 PLN | 14 PLN | |
19357 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - Toruń Stare Bramy; znak opłaty i napis Kartka Pocztowa typografią; widok, liniatura i podpis rotograwiurą, sygnatura XI-1931, długość sygnatury 41,5 mm. | 80 PLN | 80 PLN | |
19358 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - Poznań Ratusz; znak opłaty i napis Kartka Pocztowa typografią; widok, liniatura i podpis rotograwiurą, sygnatura XI-1931, długość sygnatury 41,5 mm. | 80 PLN | 110 PLN | |
19359 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - Częstochowa Klasztor; znak opłaty i napis Kartka Pocztowa typografią; widok, liniatura i podpis rotograwiurą, sygnatura XI-1931, długość sygnatury 41,5 mm. | 80 PLN | 140 PLN | |
19360 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - Dunajec w Pieninach; tylko widok wykonano rotograwiurą, reszta typografią, sygnatura XI-1931, długość sygnatury 41,5 mm. | 120 PLN | 120 PLN | |
19361 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - Wilanów Pałac; znak opłaty i napis Kartka Pocztowa typografią; widok, liniatura i podpis rotograwiurą, sygnatura XI-1931, długość sygnatury 41,5 mm. | 80 PLN | 80 PLN | |
19362 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - Warszawa Plac Zamkowy; tylko widok wykonano rotograwiurą, reszta typografią, sygnatura XI-1931, długość sygnatury 41,5 mm. | 120 PLN | 195 PLN | |
19363 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - Warszawa Pałac w Łazienkach; tylko widok wykonano rotograwiurą, reszta typografią, sygnatura XI-1931, długość sygnatury 41,5 mm. | 120 PLN | 200 PLN | |
19364 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - Jezioro Góreckie pod Poznaniem, tylko widok wykonano rotograwiurą, reszta typografią, sygnatura XI-1931, długość sygnatury 41,5 mm. | 120 PLN | 140 PLN | |
19366 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - Warszawa Pomnik ks. Józefa Poniatowskiego; znak opłaty i napis Kartka Pocztowa typografią; widok, liniatura i podpis rotograwiurą, sygnatura XI-1931, długość sygnatury 41,5 mm. | 80 PLN | 100 PLN | |
19367 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - Lwów Kaplica Boimów; znak opłaty i napis Kartka Pocztowa typografią; widok, liniatura i podpis rotograwiurą, sygnatura XI-1931, długość sygnatury 41,5 mm. | 80 PLN | 215 PLN | |
19368 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - Czorsztyn Zamek; znak opłaty i napis Kartka Pocztowa typografią; widok, liniatura i podpis rotograwiurą, sygnatura XI-1931, długość sygnatury 41,5 mm. | 80 PLN | 185 PLN | |
19369 |
1932 karta widokowa bez znaczka opłaty pocztowej, przeceniona; ilustracja nr.10 - "Polska: Znaczek pocztowy ku uczczeniu Jerzego Waszyngtona". | 35 PLN | 35 PLN | |
19374 |
1932 Druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura VII-1932. | 50 PLN | 45 PLN | |
19375 |
1932 orzeł na tle liniowanym, hasło propagandowe F, sygnatura VI-1932. | 30 PLN | 60 PLN | |
19378 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, 20 gr. karta ilustrowana - Chrystus wśród uczonych - głowa jednego z nich (Kallimach). | 70 PLN | 70 PLN | |
19383 |
1934 wydanie prowizoryczne 15/35 gr, ilustracja nr. 29 - Chrystus wśród uczonych. | 70 PLN | 95 PLN | |
19384 |
1934 wydanie prowizoryczne 15/35 gr, ilustracja nr. 22 - Wniebowstąpienie. | 70 PLN | 80 PLN | |
19385 |
1934 wydanie prowizoryczne 15/35 gr, ilustracja nr. 20 - Opłakiwanie. | 70 PLN | 145 PLN | |
19386 |
1934 wydanie prowizoryczne 15/35 gr, ilustracja nr. 2 - Boże Narodzenie - Matka Boska. | 70 PLN | 135 PLN | |
19387 |
1934 wydanie prowizoryczne 15/35 gr, ilustracja nr. 1 - Opłakiwanie - Chrystus i Matka Boska. | 70 PLN | 80 PLN | |
19394 |
1937 Gdynia - Dworzec Morski, hasło propagandowe N, sygnatura VI-1938. | 40 PLN | 36 PLN | |
19395 |
1937 Gdynia - Dworzec Morski, hasło propagandowe N, sygnatura I-1937. | 30 PLN | 27 PLN | |
19396 |
1937 Gdynia - Dworzec Morski, hasło propagandowe M, sygnatura X-1937. | 30 PLN | 40 PLN | |
19397 |
1937 Gdynia - Dworzec Morski, hasło propagandowe L, sygnatura I-1937. | 30 PLN | 40 PLN |