| Num# | Photos | Description | Start price | Buy price |
| 57911 |
1973 karnet okolicznościowy o nakładzie 100 sztuk w 30. rocznicę śmierci gen. Władysława Sikorskiego, z odbitką z unieważnionej matrycy wydania poczty obozu Gross Born. | 750 PLN | 750 PLN | |
| 57913 |
1944 Świetlica, kasowany znaczek za 5 f. w kolorze czarnym (Fi.650.-), gwarancja Schmutz. | 600 PLN | 600 PLN | |
| 57922 |
1944 Caritas karta z obiegu, z tyłu korespondencja biblioteki. | 200 PLN | 200 PLN | |
| 57924 |
1944 Syrena, karta pocztowa o jasnobrązowym znaku opłaty bez usterki, na papierze jasnoszarawobrązowym pakunkowym ze znakiem wodnym - 17 prążków na 2 cm, o grubości 0,09 mm, jednostronnie gładzonym, bez napisu POCZTÓWKA; z obiegu, znak opłaty skasowany 4 MARZ 1944 datownikiem, niewielki nakład 400 sztuk (Fi.500.-); słabszy stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | 350 PLN | 280 PLN | |
| 57954 |
1941 Getto w Krakowie, grzecznościowe odbitki kasownika z hebrajskimi napisami "Judische Gemeinde Postsammelstelle", odciśniętego 22.VI (dzień ataku niemieckiego na Związek Sowiecki) i 29.VI na karcie z dodatkowymi znaczkami, z których jeden ostemplowano wcześniej kasownikiem okolicznościowym GG; niespotykany walor filatelistyczny; gwarancja. | 400 PLN | 400 PLN | |
| 57956 |
1941 Getta Łódź i Warszawa, karta pocztowa z getta łódzkiego datowana 17.II, adresowana do żydowskiego odbiorcy na ulicę Ogrodową w Warszawie, która znajdowała się na terenie getta; przesyłka w ramach represji została zatrzymana celem zwrócenia nadawcy (stempelek INHALT UNZULÄSSIG), ostatecznie pozostała w partii korespondencji niedoręczonej, na froncie odciśnięty numer "988"; niezwykły walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 800 PLN | 800 PLN | |
| 57964 |
1942 getto w Warszawie, kartka wysłana z warszawskiego getta 28.05.42 do Szwajcarii, czarna pieczątka „JUDENRAT WARSCHAU”, stemple niemieckiej i szwajcarskiej cenzury oraz stempelki kierunkowe. | 350 PLN | 360 PLN | |
| 57974 |
2023 książka Leszka Ośródki "Historia poczty w Łodzi, 1939 -1946, okupacja miasta i Wydział Pocztowy Żydowskiego Getta na znaczkach pocztowych", kompendium wiedzy o łódzkim getcie, 501 stron, ponad 700 ilustracji, twarda oprawa oprawa. | 190 PLN | 190 PLN | |
| 57976 |
1939 Internowanie na Węgrzech - PRZESYŁKA OD KOBIETY - obóz Nagymaros, formularz o sygnaturze "5763/1939" wysłany 6.XI przez Marię Krokowską do Krakowa; stempelek BELLIGERANT INTERNEE zwalniający od opłaty pocztowej, okrągła pieczęć komendantury obozowej "M.KIR. HONVED I/4 GYUJTOTABOR PARANCSNOKSAG"; ponieważ w obozach internowanych osadzano praktycznie tylko mężczyzn, przesyłki od internowanych kobiet należą do rzadkości!!! bardzo dobry stan zachowania. | 400 PLN | 350 PLN | |
| 57978 |
1939 Dulag Radom obóz przejściowy dla polskich żołnierzy pocztówka na formularzu Polskiego czerwonego Krzyża z zawiadomieniem o miejscu przebywania jeńca wojennego. | 250 PLN | 250 PLN | |
| 57982 |
1940 internowani w Szwajcarii, list wysłany z obozu internowania w Szwajcarii w Büren do Genewy opłacony arkusikiem znaczków poczty dla internowanych, stempel cenzury obozowej „335” i zalepka cenzury szwajcarskiej na odwrocie. | 200 PLN | 200 PLN | |
| 57983 |
1940 arkusiki czteroznaczkowe wydania poczty polowej dla internowanych w Szwajcarii. | 700 PLN | 630 PLN | |
| 57999 |
1940 Internowanie w Rumunii - obóz Targoviste, karta pocztowa wysłana 2.V z obozu do Krakowa, cenzury. | 150 PLN | 120 PLN | |
| 58006 |
1940 Internowanie na Węgrzech - obóz Nagykanizsa, list wysłany 24.IV z obozu do Poznania; cenzury, na odwrocie zalepka Wehrmachtu; pieczęć formacyjna i stempelek zwolnienia od opłaty; nieznacznie słabszy stan zachowania (klapa uszkodzona). | 100 PLN | 80 PLN | |
| 58007 |
1940 Internowanie w Rumunii - obóz Targoviste, karta pocztowa, wysłana 21.III z obozu do Krakowa, cenzura rumuńska. | 150 PLN | 120 PLN | |
| 58030 |
1940 Dulag Krakau, obóz przejściowy dla polskich jeńców wojennych w Krakowie, karta nadana z Jagielnicy (powiat czortkowski, dzisiaj na Ukrainie) wysłana 7.02.40 do adresata znajdującego się w szpitalu jenieckim w Krakowie, stempel obozu i cenzury obozowej; przesyłki z dulagów należą do najrzadszych walorów działu poczt jenieckich, ze względu na bardzo krótki okres ich funkcjonowania (kilka miesięcy) walor w doskonałym stanie zachowania. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
| 58035 |
1940 Internowanie na Węgrzech - obóz Tapioszele, formularz o sygnaturze "630/5.II." wysłany z obozu 19.II do Widawy, węgierski datownik nadawczy BUDAPEST, dwie pieczęci obozowe: dwuwierszowa "M.KIR. I/8 HONVED GYUJTOTABOR PARANCSNOKSAG" i jednowierszowa "ELLENORIZVE", pieczęć cenzury niemieckiego Wehrmachtu; słaby stan zachowania (karta składana na krzyż, przebarwienia). | 70 PLN | 70 PLN | |
| 58036 |
1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony od "cywilnego" uchodźcy z Polski, wysłany 21.III z Ipolysag na Węgrzech do Kańczugi, co rzadkie nie przebywał on w żadnym obozie dla internowanych, ale mieszkał swobodnie, utrzymywany przez węgierskie władze samorządowe - według podręcznika Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej autorstwa St.Barańskiego i J.Falkowskiego: "W wyniku agresji hitlerowskiej na Polskę w 1939 r. na Węgry napłynęła fala uchodźców wojskowych i cywilnych [...] około 2 tys. uchodźców zamieszkałych luźno w dużych miastach"; okrągła pieczęć urzędu gminy Ipolysag i podpis cenzora - jak widać nawet taka korespondencja podlegała cenzurze - tu, co niepotkane - cywilnej; rzadki walor w nieznacznie słabszym stanie zachowania. | 300 PLN | 250 PLN | |
| 58058 |
1941 Stalag IA (obóz w Kamińsku w Stabławkach), kartka na odpowiedź z Lubartowa do obozu, stempel cenzury obozowej, dodatkowo stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Radziecki "V" - wiktoria. | 40 PLN | 40 PLN | |
| 58065 |
1942 Internowanie na Węgrzech - obóz Nagycenk, list z obozu wysłany 26.I do Poznania; zalepki i pieczątki cenzur, stempelek zwolnienia od opłaty pocztowej; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | 150 PLN | 120 PLN | |
| 58168 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Libertas", gwarancja Walocha. | 200 PLN | 200 PLN | |
| 58297 |
1944 Falenica, znaczki wydania lokalnego grzecznościowo stemplowane na kopercie, seria bez znaczka za 1,20 zł, gwarancja Walocha. | 2 400 PLN | 1 950 PLN | |
| 58301 |
1944 Końskie, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Rzadkosz. | 100 PLN | 100 PLN | |
| 58330 |
1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 50 sztuk, fotoatest Rzadkosz. | 3 600 PLN | 3 240 PLN | |
| 58385 |
1944 Rudnik nad Sanem, znaczek z nadrukiem lokalnym typ I, nakład 15 sztuk, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Walocha. | 3 000 PLN | 2 500 PLN | |
| 58389 |
1944 Rudnik nad Sanem, znaczek z nadrukiem lokalnym typ I bez belki, nakład 14 sztuk, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Walocha. | 3 000 PLN | 2 500 PLN | |
| 58393 |
1944 Rudnik nad Sanem, znaczek z nadrukiem lokalnym typ II, nakład niewielki nieznany, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Mikstein, fotoatest. | 3 000 PLN | 2 500 PLN | |
| 58395 |
| 58403 |
1944 Rudnik nad Sanem, znaczek z nadrukiem lokalnym typ IV, nakład niewielki nieznany, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Mikstein, fotoatest. | 3 500 PLN | 3 000 PLN | |
| 58415 |
1944 Siedlce, list z Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach nadany 7.09.44 do Wojewody Lubelskiego, opłata za list powyżej 20 gramów pobrana przez czterokrotne odciśnięcie lokalnego stempla opłaty (dwie odbitki za nadwagę na odwrocie koperty), odręczna cenzura, jedno z najrzadszych prowizoriów wydań lokalnych 1944-45, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest Rzadkosz. | 7 500 PLN | 6 400 PLN | |
| 58446 |
1945 Brwinów, kartka wysłana z Brwinowa 23.01.45 do Podkowy Leśnej prawidłowo opłacona znaczkiem wydania lokalnego, gwarancja Rzadkosz. | 900 PLN | 900 PLN | |
| 58464 |
1944 Wodzowie, znaczek w barwie czerwonej, gwarancja i opis Walocha. | 240 PLN | 240 PLN | |
| 58470 |
1944 Wodzowie, parka w barwach jasnoróżowoczerwonej i cynobrowoczerwonej na zawiasach, pustopole zagięte w pionie, ilustracja obu stron parki, gwarancja i oznaczenie. | 900 PLN | 900 PLN | |
| 58519 |
1944 Goznak, znaczek w barwie zielonej, gwarancja z opisem. | 10 PLN | 10 PLN | |
| 58530 |
1944 Goznak, list polecony z Biłgoraja nadany 22.09.44 do Lublina, prowizoryczny kasownik z datownikiem Biłgoraja, ręcznie pisana erka i odręczny znak cenzorski. | 240 PLN | 240 PLN | |
| 58531 |
1944 Goznak, składany list/kartka polecony z Lublina nadany do Starej Wsi, prowizoryczna erka Lublin 1, stempel cenzury wojskowej nr 8, dziurki po archiwizacji. | 120 PLN | 120 PLN | |
| 58532 |
1944 Goznak, kartka z Kazimierza Dolnego nadana 26.01.45 do Lublina, prowizoryczny kasownik z Kazimierza z ręcznie wpisana datą, stempel cenzury wojskowej nr 1479. | 160 PLN | 144 PLN | |
| 58533 |
1944 Goznak, list polecony z Łukowa koło Biłgoraja do Lublina, prowizoryczna erka, na odwrocie stempel odbiorczy stempel cenzury wojskowej nr 250 i stempel odbiorczy, dziurki po archiwizacji. | 240 PLN | 216 PLN | |
| 58539 |
1944 Goznak, kartka firmowa z Krakowa nadana 12.04.45 do Łęk szlacheckich, stempel cenzury wojskowej nr 513. | 50 PLN | 50 PLN | |
| 58546 |
1944 Goznak, znaczek z błędem zniekształcone Z", gwarancja i opis Walocha. | 30 PLN | 30 PLN |