Num# | Photos | Description | Start price | Buy price |
57144 |
1953 karta należnościowa z Rudnika nad Sanek ze znaczkami dopłaty. | 70 PLN | 70 PLN | |
57151 |
1995 toruńskie prowizorium dopłat, znaczek z nadrukiem lokalnym z Chełma, gwarancja Walocha. | 40 PLN | 40 PLN | |
57152 |
57157 |
1995 toruńskie prowizorium dopłat, znaczek z nadrukiem lokalnym z Nowego Miasta, gwarancja Walocha. | 40 PLN | 40 PLN | |
57164 |
1995 toruńskie prowizorium dopłat, znaczek z nadrukiem lokalnym z Wąbrzeźna, gwarancja Walocha. | 40 PLN | 40 PLN | |
57165 |
57175 |
1920 znaczek z perforacją firmową "RM" z obiegu pocztowego z Gdańska. | 60 PLN | 60 PLN | |
57273 |
1923 herb Gdańska w dużym formacie, arkusz znaczka za 500 mk. | 180 PLN | 180 PLN | |
57276 |
1923 herb Gdańska w dużym formacie, arkusz znaczka za 10.000 mk. | 250 PLN | 250 PLN | |
57313 |
1924/1925 wydanie obiegowe z widokami Gdańska i okolic, serie dwóch wydań. | 2 500 PLN | 2 500 PLN | |
57412 |
1942 "Postsache/ Absender/ Postcheckamt Danzig" (Sprawa pocztowa/ nadawca/ Pocztowy Urząd Czekowy Gdańsk) - rzadki pocztowy stempel pomocniczy na liście poleconym wysłanym 18.9 z Pocztowego Urzędu Czekowego; datownik nadawczy "DANZIG Sch A", specjalna nalepka polecenia i dodatkowy stempelek "Einschreiben", datownik odbiorczy na odwrocie; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 400 PLN | 360 PLN | |
57413 |
1942 "Danzig Westpreusissche Landsiedlung G.m.b.H." - 8 fen frankatura mechaniczna, doskonale odciśnięta na kopercie okienkowej listu (druki) wysłanego 15.5 z urzędu Gdańsk 1; rzadko spotykane ostemplowanie gdańskie w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz. | 400 PLN | 360 PLN | |
57427 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z obiegu pocztowego z Warszawy. | 60 PLN | 60 PLN | |
57440 |
1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 14. | 250 PLN | 250 PLN | |
57441 |
1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłowy z pobraniem z nadrukiem typ 11. | 400 PLN | 400 PLN | |
57444 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 4 - koniczyna zamiast rombu. | 500 PLN | 500 PLN | |
57451 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 6 z obiegu pocztowego z Krakowa do Zawiercia. | 70 PLN | 70 PLN | |
57476 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukami typ 134 z silnym abklaczem. | 300 PLN | 300 PLN | |
57508 |
1922 pokwitowanie telegraficzne z Krakowa. | 100 PLN | 100 PLN | |
57515 |
1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, bez hasła propagandowego, sygnatura (IV-1928), wysłana 5.2 z Warszawy do Kielc (Fi.60.-). | 40 PLN | 40 PLN | |
57518 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania. | 130 PLN | 130 PLN | |
57519 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 32, II nakład, sygnatura XI-1931 długa. | 100 PLN | 100 PLN | |
57521 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22a - HALA GĄSIENICOWA Schronisko, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone). | 120 PLN | 120 PLN | |
57536 |
1934 wydanie przedrukowe, całostka z ilustracją 9, nadruk typ I. | 450 PLN | 598 PLN | |
57539 |
1934 godło państwowe, karta za 25 gr, czysta, dobry stan zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
57540 |
1934 godło państwowe - 30 gr, dwie całostki o sygnaturach: (X-1934) i (V-1936); na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | 250 PLN | 250 PLN | |
57542 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań Ratusz, wysłana 16.X z urzędu Kraków 2 do Warszawy, znak opłaty skasowany wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." (wyróżnik "b"); bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 30 117). | 40 PLN | 40 PLN | |
57544 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 1. | 100 PLN | 100 PLN | |
57545 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 27. | 100 PLN | 100 PLN | |
57548 |
1937 gen. Rydz Śmigły, koperta z wydrukowanym znakiem opłaty. | 100 PLN | 205 PLN | |
57549 |
1937 koperta lotnicza "Śmigły-Rydz", czysta z oryginalnym papierem listowym w środku (Fi.50.-). | 30 PLN | 30 PLN | |
57557 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 29. | 100 PLN | 100 PLN | |
57558 |
1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 27 - Hel. | 200 PLN | 210 PLN | |
57559 |
1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 5 - Ogrodzieniec. | 200 PLN | 200 PLN | |
57568 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, 15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe 11 (dawniej P) - TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE; bardzo dobry stan zachowania. | 20 PLN | 20 PLN | |
57583 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 40. | 200 PLN | 210 PLN | |
57585 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 50. | 200 PLN | 200 PLN | |
57586 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 51. | 200 PLN | 200 PLN | |
57587 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 54. | 200 PLN | 200 PLN | |
57588 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 53. | 200 PLN | 200 PLN |