36246

1919 Chęciny, seria ząbkowanych znaczków poczty miejskiej na podlepkach.

50 PLN50 PLN
36247

1919 Chęciny, seria czysta z oryginalną gumą na podlepkach.

60 PLN60 PLN
36256

1918 Jędrzejów, znaczki z lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Jędrzejów", kasowane grzecznościowo na kopercie.

100 PLN100 PLN
36259

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Krawczyk.

70 PLN70 PLN
36267

1918 Kalisz - wydanie I, znaczek za 5 f. w kolorze ciemnozielonym z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", nadruk typu I nie mieścił się na znaczku, pełna oryginalna guma, rzadko spotykany w tak ładnym stanie zachowania, gwarancja i oznaczenie.

400 PLN400 PLN
36270

1918 Kalisz - wydanie I, znaczek za 7,5 f. z lokalnym obróconym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", nadruk typu I nie mieścił się na znaczku, niewielkie zmatowienia na gumie, liczony jak podlepkowy, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

100 PLN100 PLN
36294

1918 Kalisz, znaczki z nadrukiem II wydania w stemplowanych czworoblokach, gwarancja Jungjohann.

450 PLN490 PLN
36299

1918 Koło, znaczek z nadrukiem II wydania, duże podlepki, gwarancja Petriuk.

300 PLN300 PLN
36313

1918 Mielec, austriacki znaczek opłaty za 50 h. z lokalnym nadrukiem typu III "Poczta Polska" stempelkiem gumowym o rozmiarach 15 x 11,5 mm, piękny stan zachowania z pełną oryginalną gumą; gwarancja.

1 200 PLN1 200 PLN
36335

1918 Ozorków, list polecony z Ozorkowa do Warszawy opłacony znaczkami z lokalnym nadrukami, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja.

500 PLN640 PLN
36340

1918 Rozwadów, kartka z Rozwadowa nadana 15.01.19 do Krakowa, prawidłowa opłata z nadrukami lokalnymi, gwarancja Krawczyk.

400 PLN360 PLN
36353

1918 Tarnów, seria austriackich znaczków opłaty z lokalnymi nadrukami "Orzeł" typu II w kolorach czarnym lub czerwonobrunatnym, gwarancja Bojanowicz.

900 PLN800 PLN
36360

1918 Tarnów, zestaw znaczków z nadrukiem II wydania, gwarancja Danowski.

500 PLN450 PLN
36365

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym typu I, gwarancja Walocha.

220 PLN220 PLN
36366

220 PLN220 PLN
36368

220 PLN220 PLN
36390

1919 Bochnia, znaczek za 3 h. z lokalnym nadrukiem "Bochnia / Poczta Polska / gwiazdka / 5" (Fi.2000.- na podlepce), projekt unarodowionych przedrukami znaczków powstał na polecenie władz samorządowych Bochni, ostatecznie po dyskusjach do obiegu nie weszły, wartość 5/3 h. została odnaleziona w ostatnich latach, do tej pory znane były wartości 15/20 i 25/15 h., czysty bez gumy z lekkim śladem przedwojennej sygnatury SK, na życzenie gwarancja.

2 400 PLN2 160 PLN
36393

300 PLN300 PLN
36395

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym, plama czerwonego tuszu z pieczątki własnościowej, gwarancja Ryblewski.

280 PLN280 PLN
36411

2020 książka Juliana Auleytnera i Stefana Petriuka "Polskie pocztowe wydania lokalne 1918 - 1919 na znaczkach "Germania", Austro-Węgier i Ukrainy"," książka dwujęzyczna po polsku i niemiecku, 372 strony, liczne kolorowe ilustracje, twarda oprawa.

250 PLN371 PLN
36416

200 PLN200 PLN
36419

1918 seria pomnikowa, seria stemplowana na kopercie.

25 PLN25 PLN
36424

2 200 PLN1 980 PLN
36432

1918 ZAWIERCIE, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym Zawiercia.

40 PLN65 PLN
36434

1 000 PLN900 PLN
36435

500 PLN450 PLN
36466

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok znaczków z nadrukiem drugiej formy z poz. 31/42, znaczek na poz. 41 z usterką występującą w części nakładu w postaci braku litery o w Poczta, znaczek z błędem bez podlepek i ich śladu, pozostałe delikatne ślady po podlepkach, ogólnie bardzo ładny stan zachowania, fotoatest.

600 PLN600 PLN
36476

1918 GOSTYNIN - wydanie PP/GGW, znaczek za 5 fen. unieważniony rzadkim okrągłym kasownikiem prowizorycznym "POCZTA GOSTYŃSKA" w Gostyninie, gwarancja i opis.

150 PLN150 PLN
36490

1918 KONIN, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym Konina.

30 PLN30 PLN
36491

1918 wydanie PP/GGW, list polecony z Warszawy 30.12.18 do Myślenic, znaczki z nadrukiem pierwszej formy, gwarancja Schmutz.

600 PLN680 PLN
36527

1918 wydanie PP/GGW, kartka nadana z warszawy 25.03.19 do Austrii, znaczek z nadrukiem pierwszej formy.

400 PLN360 PLN
36540

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, lewy znaczek z błędem "brak trzeciej kreski", nadruk GGW farba anilinową, gwarancja i oznaczenie.

150 PLN150 PLN
36544

1918 wydanie PP/GGW, stemplowany sześcioblok z nadrukiem pierwszej formy z numerem HAN H 2886.18 na dolnym marginesie, gwarancja Petriuk.

80 PLN80 PLN
36546

1918 wydanie PP/GGW, miejscowy list polecony z Warszawy nadany 20.01.19, znaczki z nadrukiem pierwszej formy, gwarancja Schmutz.

500 PLN500 PLN
36560

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy na miejscowym liście poleconym z Warszawy 24.2.19 o charakterze filatelistycznym.

80 PLN160 PLN
36584

1918 wydanie PP/GGW, miejscowa kartka polecona z Warszawy nadana 11.06.19. Mieszana frankatura wydań przedrukowych i ministerialnych.

280 PLN250 PLN
36636

1918 wydanie PP/GGW, list firmowy z Warszawy 15.1.19 do Wiednia, znaczek z przesuniętym nadrukiem pierwszej formy, stempel cenzury przy MSZ, gwarancja.

800 PLN720 PLN
36637

1918 wydanie PP/GGW, list polecony z Sosnowca nadany 30.12.18 do Szwajcarii, na odwrocie stempel cenzury przy MSZ i stempel odbiorczy, uszkodzona klapa koperty.

500 PLN450 PLN
36663

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

120 PLN120 PLN
36701

1918 wydanie PP/GGW, kartka polecona nadana 9.02.19 z warszawy do Szwajcarii, stempel cenzury przy MSZ i stemple odbiorcze, kartka w słabszym stanie.

400 PLN360 PLN