The auction will start on 10.02.2023

Results

Page:
Num# Photos Description Start price Buy price
30740

1812 kompletny składany list do Marienburga (Malbork).

80 PLN72 PLN
30769

1840 kompletny prywatny list z pełną treścią wysłany 11/5 z miejscowości Tuczno do Okonka (Ratzebuhr), czarny dwuwierszowy z datą stempel nadawczy TYTZ, adnotacja dotycząca wagi i na czerwono dopisana wysokość opłaty "2½"; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN108 PLN
30792

1849 kompletny list z pełną treścią wysłany 14/8 z miejscowości Czarne do Okonka (Ratzebuhr), czarny dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy HAMMERSTEIN, na odwrocie stempelek nadejścia 15/8; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

50 PLN45 PLN
30793

1849 kompletny list z pełną treścią wysłany 8 12 z Człuchowa do Szczecinka (Neustettin), czarny dwuobrączkowy stempel nadawczy SCHLOCHAU; na odwrocie stempelek nadejścia 9/12; całość w dobrym stanie zachowania.

20 PLN18 PLN
30832

1859 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Iarocin (Jarocin).

300 PLN300 PLN
30833

1859 list z Leobschütz (Głubczyce) do Niemiec, znaczek unieważniony pięknie odbitym stemplem numerowym z liczbą 831 w czterech okręgach. Dodatkowo ramkowy stempel nadawczy miejscowości.

380 PLN380 PLN
30847

1872 (?) FORDON, znaczek Rzeszy Niemieckiej za 1 grosz, skasowany 11 1 prostokątnym datownikiem w Fordonie, dobry stan zachowania.

30 PLN30 PLN
30855

1875 kartka nadana w ambulansie pocztowym do Katowic.

65 PLN65 PLN
30892

1894 Narajów, austriacki znaczek wydania z 1867 roku unieważniony kasownikiem w Narajowie.

50 PLN50 PLN
30951

1911 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, dofrankowana całostka (koperta) wysłana 25 kwietnia jako polecona z miejscowości Castro w Chile do Wrocławia, datownik urzędu przejściowego CONCEPTION z 3 maja, list po osiągnięciu Europy, przez Belgię dotarł do Prus, w ambulansie Verviers-Kolonia doklejono nalepkę polecenia "Vom Auslande über Bahnp.10." - dla poleconych przesyłek zagranicznych niedostatecznie oznakowanych; datownik odbiorczy 12.6; efektowny walor o niecodziennym, ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
30952

1911 paczkowy przekaz pobraniowy z Niemiec do Wilna, na odwrocie opłaty doręczeniowe rosyjskimi znaczkami.

50 PLN50 PLN
30974

1916 list - koperta firmowa "STOWARZYSZENIE OSZCZĘDNOŚCI I KREDYTU FUNKCYONARYUSZÓW C.K. KOLEI PAŃSTWOWYCH W GALICYI" wysłany ze Lwowa do Wiednia, stempelek cenzury lwowskiej na Poczcie Głównej; temat - KOLEJE.

50 PLN50 PLN
30978

1918 GOLDAP, znaczek Rzeszy Niemieckiej za 25 fenigów, skasowany 31.8 dwuoobrączkowym datownikiem w Gołdapi, dobry stan zachowania (minimalny ubytek papieru na licu).

40 PLN40 PLN
31067

1979 reprint w języku polskim książki M.Bojanowicza "Królestwo Polskie / Polska nr 1 na tle historii poczty", 172 strony z 236 ilustracjami oraz 4 tablice wielobarwne.

160 PLN160 PLN
31068

2010 album z wystawy zbioru pana Zbigniewa Mikulskiego na 150-lecie pierwszego polskiego znaczka na Zamku Królewskim w Warszawie, pięknie wydany, prezentujący perły z największego zbioru obejmującego Królestwo Polskie w tym słynny sześcioblok Tislowitza, 59 stron, twarda oprawa.

160 PLN160 PLN
31071

1914 widokówka wysłana z Krakowa na Morawy ambulansem pocztowym "Fahrende Feldpostsammelstelle / KRAKAU - WIEN B / im Zuge 100".

100 PLN100 PLN
31073

1914 rosyjskie znaczki unieważnione niemymi stemplami kamuflażowymi (Siedlce) używanymi na terenach Królestwa Polskiego w okresie I Wojny Światowej.

120 PLN120 PLN
31082

1915 list wysłany z Dąbrowy do Zawiercia opłacony dwoma znaczkami austro - węgierskiej poczty polowej, stempel austriackiej cenzury w Dąbrowie.

200 PLN200 PLN
31125

1915 wydanie obiegowe dla austro-węgierskiej poczty polowej, zestaw znaczków różnych wydań.

35 PLN35 PLN
31171

1916 list z Myślenic do Porucznika w 13 Pułku Piechoty Legionów, stempel cenzury wojskowej w Bielsku.

50 PLN50 PLN
31174

1917 list polecony z Pabianic do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy

50 PLN50 PLN
31182

1917 okupacja austro-węgierska, karta całostka wysłana z poczty etapowej w Szczebrzeszynie do Wiednia, ocenzurowana w Zamościu.

400 PLN360 PLN
31183

1917 wydanie obiegowe z podobizną cesarza Karola, luzaki z serii.

70 PLN70 PLN
31185

1917 wydanie obiegowe z podobizną cesarza Karola, seria na podlepkach.

90 PLN90 PLN
31186

1917 wydanie obiegowe z podobizną cesarza Karola, seria na podlepkach.

90 PLN90 PLN
31187

1917 wydanie obiegowe z podobizną cesarza Karola, seria na podlepkach.

90 PLN90 PLN
31191

1917 znaczek z podobizną cesarz Karola w czworobloku.

45 PLN45 PLN
31200

1917 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 18.9.1918 z Mińska Mazowieckiego do Otwocka; dodatkowy stempelek nadawcy Okręgowego Towarzystwa Rolniczego; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN45 PLN
31210

1918 poczta lokalna na obszarze okupowanym przez X Armię, seria stemplowana, gwarancja.

1 400 PLN1 200 PLN
31221

1918 okupacja austro-węgierska, list polecony wysłany z poczty etapowej Dąbrowa In Polen „c” do Wiednia, ocenzurowany w Granicy.

80 PLN80 PLN
31225

1918 okupacja austro-węgierska, karta całostka wysłana z poczty etapowej Żarki do Warszawy, ocenzurowana w Granicy, ze stemplem poczty miejskiej w Warszawie.

600 PLN540 PLN
31231

1918 wydanie dobroczynne z dopłatą na fundusz Karlfonds, seria w dwudziestoblokach, katalog Fischer 600,- zł.

290 PLN290 PLN
31257

1919 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu (w PMW woj. stanisławowskie), znaczek prowizorycznego wydania przedrukowego za 60/20 h., poza śladem podlepki piękny stan, gwarancja Schmutz.

40 PLN40 PLN
31298

1914 Legiony Polskie - różowoczerwona nalepka "NA CELE HUMANITARNE LEGIONÓW I SAMARYTANINA" za 2 hal. na wycinku z dokumentu (Fi.110.-).

70 PLN70 PLN
31305

1914 kartka poczty polowej wysłana z Krakowa do oddziału telegraficznego Legionów Polskich na Węgrzech do poczty polowej L2, pieczęć poczty polowej Legionów obsługującej rejon Krakowa "POCZTA POLOWA LEGIONÓW / L. 1.", pieczęć cenzury "MILITAERAMTLICH / censuriert", rzadka przesyłka z wczesnego okresu działań Legionów.

270 PLN1 550 PLN
31308

1914 koperta w której dystrybuowano naklejki na cele dobroczynne Legionów i Samarytanina, rzadkie.

50 PLN105 PLN
31310

1915 kartka wydana nakładem wiedeńskiej delegacji Samarytanina Polskiego.

120 PLN120 PLN
31311

1915 kartka wydana nakładem wiedeńskiej delegacji Samarytanina Polskiego z odbitym znakiem "Na cele humanitarne Legionów".

150 PLN150 PLN
31322

1915-17 nalepki z wizerunkiem orła legionowego na tarczy, serie cięta i ząbkowana, bardzo rzadkie jako kasowane, z opisem na karcie ze zbioru wystawowego.

240 PLN240 PLN
31328

1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), karta w kolorze różowawoszarym numerowana maszynowo, stempel lotniczy typ 5, kontrolny "IX 54" typ II.

200 PLN200 PLN