Auction 99. Russia

27181

1915 Rosja, list polecony ze Smoleńska do Kopenhagi wysłany 13.5, przekazany do ocenzurowania w Piotrogrodzie; doskonale zachowana pieczęć lakowa cenzury i stempelek z inicjałami cenzora; zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim, datownik odbiorczy 9.6; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.65, 86
250 PLN
27182

Mi.69
80 PLN
27183

1915 Rosja, korespondencja do Moskiewskiego Komitetu Pomocy Jeńcom Wojennym w Kopenhadze, list polecony wysłany 16.9 z miejscowości Orzeł, parafka cenzora, nalepka polecenia z podwójną perforacją z lewej strony !!! napisy alfabetem łacińskim; datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.72
200 PLN
27184

Mi.107-09A
75 PLN
27185

1915 list polecony z Kasiny do Szwajcarii.

100 PLN
27186

Mi.63IIAb
100 PLN
27187

Mi.69II
40 PLN
27188

Mi.69II
100 PLN
27189

Mi.69II
100 PLN
27190

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony, wysłany 19.5 z Moskwy do Danii, stempelek cenzora moskiewskiego nr.70; zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; datownik odbiorczy 10.5 na odwrocie; dobry stan zachowania.

Mi.69II
40 PLN
27191

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 29.11 z Wiatki, stempelek miejscowej cenzury z nr.239, nalepka polecenia z napisami alfabetem łacińskim, datownik odbiorczy 24.12; dobry stan zachowania.

Mi.69II
50 PLN
27192

1916 Rosja, korespondencja do Moskiewskiego Komitetu Pomocy Jeńcom Wojennym w Kopenhadze, list polecony wysłany 28.5 z miejscowości Lipeck do ocenzurowania w Piotrogrodzie; dwie zalepki i dwa różne stempelki cenzury piotrogrodzkiej, w tym cenzora nr.105; nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.69II
100 PLN
27193

Mi.69II
50 PLN
27194

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wysłany 21.7 z miejscowości Djewka guberni orenburskiej (ДѢЕВКА ОРЕН.Г.); pieczątka cenzury orenburskiej cenzora nr.167; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.69
40 PLN
27195

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wysłany 14.9 z miejscowości Pretoria w guberni orenburskiej; pieczątka cenzury orenburskiej cenzora nr.167; walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.69
50 PLN
27196

Mi.69
40 PLN
27197

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wysłany 12.7 z miejscowości Kozłów do ocenzurowania w Moskwie, stempelek cenzury moskiewskiej z numerem cenzora 271; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.72II
60 PLN
27198

1916 Rosja,

dofrankowana koperta za 7 kop, rozmiar: 145x120 mm, nadana 9.8 w ekspedycji na Dworcu Mikołajewskim w Petersburgu do Charkowa, znaczki skasowane owalnym datownikiem ПЕТРОГРАДЪ НИКОЛАЕВСКIЙ ВОКЗ. z wyróżnikiem "e" odciśniętym dodatkowo poniżej; na odwrocie wirnik odbiorczy z 11.8; bardzo dobry stanie zachowania;

1919 widokówka (Twer) datowana 8.VI wysłana ze stacji w miejscowości Litosławl do Piotrogrodu, przesłana 10.6 ambulansem nr.1 relacji Piotrogród-Moskwa, znaczek prawdopodobnie ukradziono lub odpadł, owalny datownik ПЕТРОГРАДЪ 1 МОСКВА z wyróżnikiem "б"; bardzo dobry stan zachowania;

1915 widokówka datowana 22.3 wysłana ze stacji w miejscowości Litosławl do Moskwy, przesłana 23.3 ambulansem nr.1 relacji Piotrogród-Moskwa, znaczek unieważniony owalnym datownikiem ПЕТРОГРАДЪ 1 МОСКВА z wyróżnikiem "б", odciśniętym dodatkowo obok; bardzo dobry stan zachowania

na karcie albumowej z eksponatu wystawowego Dr.E.Kossoy'a.

Mi.U37B, 104A, 84
280 PLN
27199

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, koperta za 10 kop. wydania z 1913 roku, rozmiar 145x120mm ze ściętą klapą, dofrankowana i jako polecona wysłana 3.10 z miejscowości Pretoria w guberni orenburskiej; stempelek cenzury orenburskiej cenzora nr.19; zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; datownik odbiorczy na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.U48B, 69
50 PLN
27200

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki, wysłany 1.2 z miejscowości Iwanowo-Wozniesieńsk do ocenzurowania w Piotrogrodzie, gdzie dotarł 5.2, zalepka i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 463; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN
27201

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki, wysłany 10.7 z miejscowości Rżew do ocenzurowania w Piotrogrodzie, kwadratowy stempelek z liczbą 19, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, stempel Piotrogrodu z datą 21.3, zalepka i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 116, list 13.7 wyekspediowano do Danii; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN
27202

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list pieniężny wysłany 26.6 z miejscowości Kuźnieck, niebieska zalepka dla przesyłek rejestrowanych z napisami grażdanką!!! niedozwolona dla korespondencji zagranicznej, na odwrocie pięć pieczęci lakowych; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.66II, 72II
120 PLN
27203

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony, wysłany 27.11 z miejscowości Kanawino (КАНАВИНО НИЖ.), kwadratowy stempelek z cyfrą 2, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, pieczątka cenzury moskiewskiej z numerem cenzora 93, zwraca uwagę nietypowy stempelek polecenia, datownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania.

Mi.67II, 74II
60 PLN
27204

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 22.11 z miejscowości Tuła do ocenzurowania w Moskwie, kwadratowy stempelek z cyfrą 2, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, zalepka i stempelek cenzury moskiewskiej nr.122; erka z napisami grażdanką!!! niedozwolona dla korespondencji zagranicznej, na odwrocie datownik odbiorczy z datą 26.12, a na froncie duński stempelek "Brev ank. til Kbhvn 27.Dec 1917"; dobry stan zachowania.

Mi.69II
100 PLN
27205

1917 Persja - strefa rosyjska, list z Indii Brytyjskich wysłany 7.IX drogą morsko-lądową z Bombaju do Isfahanu, który znajdował się na południowym skraju strefy rosyjskiej; stemple tranzytowe: Mohammerah (na granicy z Arabią) z 18.IX, Ahwaz z 25 i 26.IX; datownik odbiorczy Isfahan, zalepka i stempelek cenzury brytyjskiej z Bombaju; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (koperta z niewielkimi uszkodzeniami).

Mi.80
1 000 PLN
27206

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki, wysłany 1.6 z miejscowości Juża (ЮЖА ВЛАД.Г.), stempel cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 574; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
27207

1918 rocznica Rewolucji Październikowej, seria.

Mi.149-50
15 PLN
27208

1918 Persja - strefa rosyjska, list wysłany 1.XII z miasta Reszt (Rasht) do Isfahanu, znaczek unieważniony kasownikiem RECHT (DEPART); dwa stemple tranzytowe Teheranu z 4 i 8.XII i odbiorczy Isfahan 16.XII (wszystkie te miasta znajdowały się na terenie dawnej strefy rosyjskiej); dodatkowo stempelek angielskiej cenzury "PASSED BY CENSOR NORPERFORCE" - jednostek brytyjskich operujących na północy Persji u wybrzeży Morza Kaspijskiego; całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.309
600 PLN
27209

1922 RFSRS (Rosyjska Federacyjna Socjalistyczna Republika Sowiecka), list wysłany z Piotrogrodu do Rygi, ofrankowany między innymi paskiem pionowym 5 znaczków za 27 R na papierze normalnym, list przyjęto 15.12 w urzędzie na dworcu Mikołajewskim, a wysłano go dopiero 17.12, stemple odbiorcze Rygi z 23.XII; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.198y, 196x, 77
400 PLN
27210

1928 ZSRR, widokówka wysłana 23.VIII do Chabarowska, kasownik odbiorczy.

Mi.273A, 340
20 PLN
27211

Mi.273A
30 PLN
27212

1929 ZSRR, widokówka wysłana 4.III z Błagowieszczańska do Chabarowska, datownik odbiorczy 7.3; znaczek w słabszym stanie.

Mi.342
15 PLN
27213

1931 ZSRR, nieząbkowana seria zepelinowa, na poleconym liście lotniczym wysłanym 15.V z Moskwy do Berlina w pierwszym dniu obiegu znaczków!!! stemple odbiorcze na odwrocie (same znaczki kasowane Mi.300 euro).

Mi.397-401C FDC
1 000 PLN
27214

1932 ZSRR, wystawa filatelistyczna w Moskwie, seria czysta.

Mi.422-23 AX
425 PLN
27215

1935 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa (ilustracja B145), dofrankowana i 17.4.35 wysłana z miejscowości Rebricha w Kraju Ałtajskim do Szwajcarii, znaki opłaty unieważnione datownikiem РЕБРИКА З.СИБ.КР.; datownik odbiorczy Monti Della Trinitia; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P127I
100 PLN
27216

1937 ZSRR, samoloty, seria na żółtawym i białym papierze + znaczki z bloku, kasowane (Mi.136 euro).

Mi.570, 571-77x, y
160 PLN
27217

1937 ZSRR, Wszechzwiązkowa Wystawa Lotnicza w Moskwie, blok skasowany 23.11 datownikiem "МОСКВА ОКТЯБРЬСК.УЗ", pełna oryginalna guma, niewielka podlepka, luksusowy stan zachowania (Mi.500.-).

Mi.Bl.3
900 PLN
27218

1943/45 ZSRR, karta pocztowa, czysta.

Mi.P161III/03
30 PLN
27219

Mi.P161III/06
30 PLN
27220

1945 ZSRR, Dzień Artylerii, seria czysta.

Mi.997-98
20 PLN