Auction 99. PoW Murnau camp

21928

1944 rocznica Powstania Listopadowego, gwarancja.

Fi.14x2C
140 PLN
21929

1944 Rocznica Powstania Listopadowego, rzadka makulatura znaczka za 2 mk. drukowana resztkami farby na papierze białym gładkim grubym, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.14x2C MK
300 PLN
21930

1944 rocznica Powstania Listopadowego, rzadki arkusik - bloczek z czterema znaczkami, piękny stan zachowania, gwarancja Mikulski.

Fi.14x2C ark.
4 500 PLN
21931

Fi.15x2C
230 PLN
21932

1944 Festiwal Muzyki, kasowany narożny czworoblok znaczka za 1 mk. z pomarańczowym tłem na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Schmutz.

Fi.15x2C
1 100 PLN
21933

1944 festiwal muzyki, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.15x2C
220 PLN
21934

1944 Festiwal Muzyki, gwarancja Schmutz.

Fi.15x2C
220 PLN
21935

Fi.15x2C
200 PLN
21936

1944 festiwal muzyki, gwarancja.

Fi.15x2C
170 PLN
21937

1944 Festiwal Muzyki, czteroznaczkowy blok wydany w nakładzie jedynie 80 sztuk, pionowe złamanie na marginesie, fotoatest Kronenberg.

Fi.15x2C bl.
1 800 PLN
21938

1944 Festiwal Muzyki, czteroznaczkowy blok wydany w nakładzie jedynie 80 sztuk, piękny stan zachowania, fotoatest Kronenberg.

Fi.15x2C bl.
1 900 PLN
21939

1944 kury, rzadka próba w kolorze czarnym na papierze białym satynowanym, gwarancja Schmutz.

Fi.D1 P8
1 200 PLN
21940

1944 Kury, kasowany znaczek dopłaty w kolorze niebieskim, gwarancja.

Fi.D1a
100 PLN
21941

Fi.D1a
160 PLN
21942

1944 kury, gwarancja Schmutz.

Fi.D1a
100 PLN
21943

1944 kury, czworoblok znaczków dopłaty, gwarancja Mikulski, Kronenberg.

Fi.D1a
450 PLN
21944

1944 banknoty wewnątrzobozowe wyemitowane przez Komisję Rozrachunkową, zestaw o nominałach: 1 fen., 10 fen., 50 fen., 1 Mk., 2 Mk. i wyjątkowo rzadko spotykany 5 Mk. (niezgięty, narożniki minimalnie zaokrąglone); ogólnie dobry stan zachowania.

3 200 PLN
21945

1944 portret Zosi wykonany zapewne na podstawie fotografii wykonany farbami akwarelowymi przez jeńca por. Andrzeja Stelczyka, akwarela wysłana z korespondencja z obozu i z tego powodu cenzurowana - stempel cenzora na odwrocie, ładna i rzadka akwarela nie często spotykana z obozu w Murnau.

1 200 PLN
21946

1944 portret towarzysza w niewoli wykonany farbami akwarelowymi przez jeńca por. Andrzeja Stelczyka, akwarela wysłana z korespondencja z obozu i z tego powodu cenzurowana - stempel cenzora na odwrocie, ładna i rzadka akwarela nie często spotykana z obozu w Murnau.

1 300 PLN
21947

1945 Poczta Marszowa, seria w bardzo dobrym stanie, nakład 346 serii, gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
2 200 PLN
21948

1945 Poczta Bloku D - kasowany komplet 8 znaczków i bloku ze słynnej kolekcji Oivinda Bohn'a; wydrukowany w ramach trzech wydań: "Poczta Marszowa IIC", "Wyzwolenie Obozu" i "Polski Ośrodek Wojskowy Murnau", sporządzonych z inspiracji jeńców obozu Woldenberg, których Niemcy uprowadzili na zachód i rozmieścili w innych obozach jenieckich, m.in. w Murnau; znaczki w doskonałym stanie zachowania, blok od frontu prezentujący się bardzo ładnie, ma poziome zagięcie między pierwszym, a drugim znaczkiem - jest liczony jak seria znaczków z bloku; rzadko oferowany komplet (Fi.8800,-/7700.-); gwarancja Falkowski, Schmutz (blok).

Fi.1-8, bl.1
7 500 PLN
21949

1945 poczta marszowa, próba w kolorze czarnym, gwarancja Schmutz.

Fi.4P
500 PLN
21950

Fi.4P
800 PLN
21951

Fi.16x
80 PLN
21952

1945 Orzeł Biały, czysty znaczek za 5 mk. na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Krawczyk.

Fi.16x
50 PLN
21953

1945 orzeł biały, sześcioblok znaczków na papierze gumowanym y, gwarancja ołówkiem na jednym znaczku Kronenberg.

Fi.16y
480 PLN
21954

1945 Poczta Marszowa, blok w bardzo dobrym stanie, nakład 250 sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.1
3 300 PLN
21955

1945 list nadany 31.SEP przez Komitet Polski w Monachium do Polskiego Ośrodka Wojskowego w Murnau, który powstał na terenie byłego Oflagu VIIA, kasownik odbiorczy 2.10, sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

400 PLN
21956

900 PLN
21957

1945 Poczta Marszowa, znaczek z bloku na papierze odmiennym od znaczków wydanych w serii, nakład bloku 250 sztuk, gwarancja Schmutz.

550 PLN
21958

1945 list z obiegu pocztowego z 31.3.45 z czerwonym stempelkiem opłaty ryczałtowej w formie znaku opłaty "OPŁACONE RYCZAŁTEM "TO" TEATR OBOZOWY", autorstwa Tadeusza Kluźniaka sporządzony dla Teatru Obozowego z okazji jubileuszu V rocznicy funkcjonowania, Poczta Obozowa wydała zgodę na używania stempelka wyłącznie tej instytucji, bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania, dodatkowo druk z życzeniami będący zawartością tej przesyłki, fotoatest.

1 800 PLN