The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 98. Local postage 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9707

1918 Kalisz - wydanie I, znaczek za 60 f. z lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł / POCZTA" typu I, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.15
150 PLN
9708

1918 Włocławek, znaczki z nadrukiem II wydania w kolorze czarnym.

Fi.16-20, 22
240 PLN
9709

1918 Włocławek, znaczek wydania lokalnego stemplowany stemplem prowizorycznym Włocławka, gwarancja.

Fi.18
70 PLN
9710

1918 Włocławek, znaczek drugiego wydania unieważniony stemplem prowizorycznym, gwarancja.

Fi.18
70 PLN
9711

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym drugiego wydania, gwarancja Perzyński, Fi 180 zł

Fi.18
90 PLN
9712

1918 CZERNIEWICE, CHODECZ, Włocławek, list w kopercie firmowej majątku Krzewie opłacony znaczkami okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 10 fen. i 15 fen. z nadrukami lokalnymi z II wydania Włocławka "Na Skarb/ Narodowy", wysłany w grudniu z poczty Czerniewice do Syndykatu Rolniczego w Warszawie, znaczki unieważniono poprzez przekreślenie ołówkiem kopiowym, na odwrocie kasownik odbiorczy Warszawa z 20.12.18; przedruków II wydania dokonano początkowo tylko na znaczkach za 10 i 15 fen., ponieważ służyły do opłacania normalnej korespondencji, później przedrukowano dalsze wartości, które jednak nie są znane z prawdziwego obiegu pocztowego; znaczki sprzedawano w podwójnej cenie nominalnej, a nadwyżka przeznaczona była na Skarb Narodowy, z wpływów przekazano do Ministerstwa Poczt kwotę 136,50 marek; na tej podstawie widać, że ilość sprzedanych na poczcie znaczków była minimalna; zachowało się niewiele oryginalnych listów, a te niefilatelistyczne użyte poza Włocławkiem są prawdziwymi unikatami; oferowany walor jest zachowany w doskonałym stanie; gwarancja Gryżewski, Schmutz.

Fi.IIa, IIb
6 000 PLN
9713

1918 Włocławek, znaczki wydania "Na Skarb Narodowy" na miejscowo zaadresowanej kopercie (prawidłowo opłaconej) o charakterze filatelistycznym, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym Włocławka, znaczek za 10 fen. z rzadko spotykanym przesunięciem nadruku wychodzącym poza obrazek znaczka.

Fi.18, 19
450 PLN
9714

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym drugiego wydania, gwarancja Perzyński.

Fi.19
120 PLN
9715

1918 Włocławek, III wydanie, seria znaczków okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" z lokalnym nadrukiem "Na Skarb Narodowy" typu 2 z odległością 1,4 mm między wierszami, wszystkie unieważnione kasownikiem prowizorycznym - ramkowym stempelkiem dawnej poczty miejskiej, na wycinkach, ładny stan; sygnowane WR - Rachmanow.

Fi.24-33
400 PLN
9716

1918 Kalisz III, parka znaczków okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 15 fen. z lokalnym nadrukiem POLSKA POCZTA / dwie belki / KALISZ w położeniu nadruk odwrócony i normalny na sąsiednim znaczku, wykonano je w kolorze fioletowym stempelkiem gumowym o wymiarach 17,5 x 19 mm, poza śladami przywarcia farby na gumie ładny stan zachowania; bardzo ceniona gwarancja Perzyński.

Fi.41No + 41
240 PLN
9717

1918 Kalisz III, parka znaczków okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 60 fen. z lokalnym nadrukiem POLSKA POCZTA / dwie belki / KALISZ w położeniu nadruk normalny i odwrócony na sąsiednim znaczku, wykonano je w kolorze fioletowym stempelkiem gumowym o wymiarach 17,5 x 19 mm, poza śladami przywarcia farby znaczka i nadruku na gumie ładny stan zachowania; bardzo ceniona gwarancja Perzyński.

Fi.45 + 45No
202 PLN
SOLD
9718

1918 Olkusz, czysty znaczek za 1 h. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", na podlepce, gwarancja Krawczyk.

Fi.57 No
126 PLN
SOLD
9719

1918 Kalisz, karta pocztowa z lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł / POCZTA" typu 1, przygotowana do obrotu zamiejscowego przed 25.XI - przedrukowaną kartę za 7,5 fen. (taryfa miejscowa), dofrankowano przedrukowanym uprzednio znaczkiem za 2,5 fen. do taryfy 10 fen. (taryfa zamiejscowa), przygotowanie prawidłowo opłaconych kart miało zapewne na celu usprawnienie pracy urzędu pocztowego, gwarancja.

Fi.Cp1
600 PLN
9720

1918 Mielec, karta pocztowa za 10 h. z lokalnym nadrukiem "Poczta Polska" typu III, czysta, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp2
1 800 PLN
9721

1918 Kalisz, kartka z lokalnym nadrukiem grzecznościowo stemplowana.

Fi.Cp2A
100 PLN
9722

1918 Przemyśl, znaczek pospieszny Bośni i Hercegowiny za 2 hal. z rzadszym na tym wydaniu lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", bardzo ładny stan, gwarancja Perzyński.


Mi.117
59 PLN
SOLD
9723

1918 Tarnów, seria austriackich znaczków opłaty z lokalnymi nadrukami "Orzeł" typu II w kolorach czarnym lub czewonobrunatnym, kasowane, gwarancja Bojanowicz.


Mi.185-89, 194-99, 221-24
900 PLN
9724

1918 Rozwadów, znaczek austriacki za 5 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA POLSKA / Orzeł" typu II, czysty z lekkim śladem podlepki w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.


Mi.186
42 PLN
SOLD
9725

1918 Tarnów, parka austriackich znaczków opłaty za 30 hal. z mocno przesuniętym w poziomie lokalnym nadrukiem "Rzp. Polska" typu III, dodatkowo "abklatsch" na odwrocie, piękny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.


Mi.224
300 PLN
9726

1918 Włocławek, III wydanie - seria znaczków okupacji niemieckiej "Gen.-Gouv. Warschau" z przedrukiem lokalnym "Na Skarb Narodowy", ostemplowana na kopercie kasownikiem prowizorycznym.


450 PLN
9727

1918 Brzeziny, całostka z nadrukiem lokalny i grzecznościowo stemplowanymi znaczkami z nadrukami lokalnymi z Brzezin.


100 PLN
9728

1918 Włocławek, znaczek III wydania stemplowany kasownikiem prowizorycznym.


45 PLN
9729

1918 Grodzisk, znaczek z odwrócony nadrukiem lokalnym kasowany stemplem prowizorycznym na wycinku.


20 PLN
9730

1918 Jędrzejów, seria znaczków z lokalnym nadrukiem.


100 PLN
9731

1918 Skierniewice, znaczek z nadrukiem lokalnym z Skierniewic w kolorze fioletowym.


60 PLN
9732

1918 Skierniewice, znaczek z nadrukiem lokalnym z Skierniewic w kolorze czerwonym z kwadratową kropką.


60 PLN
9733

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym V wydania, gwarancja Falkowski.


35 PLN
9734

1918 Grodzisk, znaczek z nadrukiem lokalnym.


10 PLN
9735

1918 Skierniewice, znaczki z nadrukiem lokalny na wycinkach.


120 PLN
9736

1918 Tarnów, znaczki gazetowe z nadrukiem lokalnym stemplowane grzecznościowo na kopercie.


40 PLN
9737

1919 Skałat, znaczki za 3 i 20 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA POLSKA / orzeł / SKAŁAT", oba w pięknym stanie, gwarancja.

Fi.1, 5
450 PLN
9738

1919 Skałat, znaczki za 3, 5, 10 (nakład 402 szt.), 15 i 20 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA POLSKA / orzeł / SKAŁAT" na kopercie zaadresowanej do Lwowa, na odwrocie adnotacja o pochodzeniu Hroboni Skałat, wewnątrz gwarancja E.H.Hawrysiewicz Lwów i sygnatura.

Fi.1-5
2 000 PLN
9739

1919 Skałat, znaczek z ręcznym nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, nakład 402 sztuk, gwarancja.

Fi.3
500 PLN
9740

1919 Skałat, znaczek z ręcznym nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, nakład 279 sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.7
600 PLN
9741

1919 Skałat, znaczek z ręcznym nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, nakład 390 sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.16
600 PLN
9742

1919 Skałat, znaczek z ręcznym nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, nakład 100 sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.17
1 000 PLN
9743

1919 Skałat, znaczek z ręcznym nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, nakład 250 sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.18
500 PLN
9744

1919 Skałat, znaczek z ręcznym nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, nakład 200 sztuk, gwarancja.

Fi.19
600 PLN
9745

1919 Skałat, zestaw fałszerstw (Fälschungen, fakes) wykonanych niedługo po przedruku znaczków oryginalnych, charakterystyczne nierówne i niestarannie centrowane nadruki, praktycznie wszystkie znaczki ze stempelkiem A. Szczerbana ze Lwowa, materiał porównawczy.

Fi.FALSE
220 PLN
9746

1919 Myślenice, kartka austriackiej poczty polowej z lokalnym nadrukiem unaradawiającym.


280 PLN