The auction will end on 13.07.2020
The auction ends in:

Auction 98. Polonica on foreign stamps

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17386

1924 Wystawa Turecko-Polska, znaczek turecki obowiązkowej dopłaty (przedstawiający statek szpitalny) skasowany 4-10-924 na wycinku datownikiem okolicznościowym EXSPOSITION TURCO-POLONAISE, rzadkie, wczesne polonicum z Levantu, czytelnie odbity, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.XIX
400 PLN
17387

1933 seria okolicznościowa poczty austriackie z okazji 300. rocznicy wyzwolenia Austrii od okupacji tureckiej, znaczek za 40 groszy z podobizną króla Jana Sobieskiego.


Mi.557-62
600 PLN
17388

1938 karta pocztowa z ilustracją Lądek-Zdrój (Bad Landeck) z sygnaturą 38-111-1-B6, wysłana 10.6 z Görlitz do Saalberg.


Mi.P236 
25 PLN
17389

1940 nalepki okolicznościowe wystawy filatelistycznej POLPEX.


50 PLN
17390

1941 karta pocztowa z ilustracją Wejherowo (Neustadt Reichsgsau Danzig-Westpreußen) z sygnaturą 42-5-1-B22, czysta.


Mi.P305
40 PLN
17391

1941 Maria Skłodowska i Piotr Curie na panamskim znaczku obowiązkowej dopłaty na walkę z rakiem na liście wysłanym 13.V z Panamy do Detroit; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.Z8, 120
160 PLN
17392

1943 flagi krajów okupowanych przez państwa osi (Niemcy, Włochy, Japonię) - wśród nich flaga Polski, seria znaczków amerykańskich, czysta.


Mi.512-24
50 PLN
17393

1943 USA, okupowane kraje - Polska, FDC-czworoblok znaczków przedstawiających polską flagę na dekoracyjnej kopercie ostemplowanych 22.VI w Chicago w pierwszym dniu obiegu, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.523
40 PLN
17394

1943 koperty pierwszego dnia obiegu serii wydań znaczków poczty amerykańskiej z flagami państw, w tym przypadku z flagą polską. Znaczki te drukowano jako wydanie ogólne bez flagi. Dla "polskiego" wydania w drugiej kolejności drukowano kolor czerwony i na koniec czarny, tak jak na dolnej kopercie. Niewielką część nakładu drukowano w odwrotnej kolejności; najpierw kolor czarny, a następnie czerwony (górna koperta). Kolejność druku dobrze widoczna na polskiej fladze. Błąd ten jest katalogowany w katalogu Scotta jako odmiana #909c. Ciekawy i dosyć rzadki walor.


400 PLN
17395

1944 nalepka okolicznościowa wystawy filatelistycznej POLPEX.


50 PLN
17396

1950 "POLPEX 1950" pamiątkowa winieta w formie bloczka wydana staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago, z okazji 90-rocznicy ukazania się pierwszego polskiego znaczka - Polska nr.1.


50 PLN
17397

1954 Watykan, Wilno - Matka Boska Ostrobramska, seria czysta.


Mi.227-29 
100 PLN
17398

1959 HELENA, zestaw 6 kart pocztowych każda wysłana z miejscowości o nazwie Helena w innym stanie USA: Alabamie, Arkansas, Kalifornii, Montanie, Ohio, Oklahomie.


100 PLN
17399

1960 "POLPEX 1960" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago, z okazji 100-rocznicy ukazania się pierwszego polskiego znaczka - Polska nr.1.


100 PLN
17400

1960 "POLPHILEX 1960 POLSKA WYSTAWA ZNACZKÓW" - zorganizowana z okazji 100-lecie pierwszego polskiego znaczka, pamiątkowa koperta ze stempelkiem organizatora - Związku Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii; bardzo dobry stan zachowania.


30 PLN
17401

1960 Ignacy Jan Paderewski, Wystawa Filatelistyczna upamiętniająca setną rocznicę jego urodzin i jednocześnie sto lat od wydania pierwszego polskiego znaczka, arkusik numerowany.


80 PLN
17402

1961 "Polphilex 61" wystawa "Uchodzctwo w Filatelistyce", zorganizowana przez Związek Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii, pamiątkowa koperta z projektem STAN znaczka DOJDZIEMY, skasowana okolicznościowo 24.III w Londynie, koperta zgięta w trzech miejscach.


30 PLN
17403

1962 Bułgaria - Międzynarodowy Kongres Astronautyczny w Warnie, na znaczku za 5 St Konstanty Ciołkowski; czyste, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.1347-48
20 PLN
17404

1962 radziecka całostka (koperta) z ilustracją przedstawiającą medalion z podobizną Adama Mickiewicza i obelisk ku jego czci wystawiony w Zaosiu miejscu jego urodzenia, wysłana 17-4 z miejscowości Tomaszówka w obwodzie brzeskim do Warszawy, na odwrocie datownik odbiorczy.


40 PLN
17405

1964 Pokaz Filatelistyczny Związku Filatelistów Polskich w W.Brytanii z okazji 25-lecia Polski Podziemnej i 20-lecia Powstania Warszawskiego, dekoracyjna całość.


40 PLN
17406

1965 25 rocznica Bitwy o Anglię, koperta z dodatkową nalepką Polskich Sił Powietrznych.


40 PLN
17407

1965 koperta z dodatkową nalepką, ostemplowana okolicznościowo 10.IV w Leicester z okazji wystawy POLPHILEX 65.


40 PLN
17408

1965 kanadyjska koperta z okolicznościowym nadrukiem POLISH ENGINEERING REVIEW - TECHNIK POLSKI - czasopismo Stowarzyszenia Inżynierów Polskich w Kanadzie, przedstawiającym okładkę numeru z 1944 roku z Kazimierzem Gzowskim, wysłana 16.III z Hull do Warszawy.


30 PLN
17409

1966 Berlin Zachodni - historyczne budowle, na znaczku za 5 Pf przedstawiono Bramę Portową (niem.Berliner Tor) w Szczecinie, a na znaczku za 2DM salę ratusza ze Lwówka Śląskiego - swoiste "polonicum" będące przedmiotem "wojny pocztowej" między Polską, a Republiką Federalną Niemiec; czyste, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.270-85
50 PLN
17410

1966 Watykan, Tysiąclecie Chrztu Polski, seria 6 znaczków autorstwa Kazimiery Dąbrowskiej skasowanych na ilustrowanej kopercie FDC z wizerunkiem Czarnej Madonny; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.502-07
40 PLN
17411

1966 25-lecie 5 Kresowej Dywizji Piechoty, dekoracyjna całość ostemplowana okolicznościowo 17.IX w Londynie.


30 PLN
17412

1966 7 Pułk Strzelców Konnych Wielkopolskich, ilustrowana karta pocztowa z serii Kawaleria RP wydana w nakładzie ok.40 sztuk z okazji 1000-lecia Polski.


100 PLN
17413

1966 1000-lecie państwa polskiego.


20 PLN
17414

1966 Komitet Obchodu Tysiąclecia Chrztu Polski, komplet 6 bloczków oficjalnych - okolicznościowych winiet wg. projektów znaczków Poczty Watykańskiej autorstwa Kazimiery Dąbrowskiej wydanych staraniem Komitetu, na każdym z bloczków wizerunek kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia; rzadkie, patriotyczne wydawnictwo.


200 PLN
17415

1966 amerykański znaczek z okazji 1000-lecia Państwa Polskiego.


20 PLN
17416

1966 okolicznościowa winietka wydana nakładem Związku Inwalidów Wojennych P.S.Z. w NRF z okazji 1000-lecia chrztu Polski.


50 PLN
17417

1966 amerykańskie znaczki z okazji 1000-lecia chrztu Polski.


30 PLN
17418

1966 bloczek okolicznościowy wystawy filatelistycznej Polphilex 66 w Wielkiej Brytanii.


100 PLN
17419

1966 nalepka okolicznościowa polskiego millenium.


60 PLN
17420

1967 100. rocznica urodzin Marii Curie-Skłodowskiej, zestaw dziewięciu prób znaczka za 0,60 Fr., autor i rytownik Jean Pheulpin, jedna pojedyncza jednobarwna oraz dwa paski zawierające po trzy próby jednobarwne i jedną dwubarwną, poza widocznym na skanie zgięciem przechodzącym przez jedną próbę (nie jest liczona) zachowane w pięknym stanie.


Mi.1600 P
1 200 PLN
17421

1968 Wystawa filatelistyczno-dokumentarna Broni Pancernej Londyn 6-8.XII, karta z blokiem pamiątkowym, ostemplowana okolicznościowo w dniu otwarcia wystawy.


40 PLN
17422

1970-2 zestaw 60 sztuk różnych kopert z kasownikami amerykańskich miejscowości o polskobrzmiących nazwach.


280 PLN
17423

1970 nalepka okolicznościowa z okazji pogrzebu gen. Andersa.


70 PLN
17424

1974 30 rocznica bitwy o Monte Cassino, znaczek na dekoracyjnej kopercie, ostemplowany okolicznościowo 18.V w Londynie.


30 PLN
17425

1975 rocznica udziału Samodzielnej Brygady Karpackiej w bitwie o Narvik, znaczki na karcie, ostemplowane okolicznościowo 20.IV na wystawie POLPHILEX 75.


20 PLN