The auction will end on 13.07.2020

Auction 98. Jewish Ghetto, judaica

13082

1 000 PLN
13083

Mi.P129I
80 PLN
13084

1 000 PLN
13085

3 000 PLN
13086

400 PLN
13087

900 PLN
13088

1941 Getto w Łodzi, karta pocztowa do Berlina datowana 22.VII, oznaczona lekko odbitym trójwierszowym stempelkiem "POSTABTEILUNG/ des Aeltesten der Juden/ in Litzmanstadt-Getto" (Fi.1300.- Simon: zbliżony do wzoru 8, ale niepokazany), dodatkowo dwuwierszowa pieczątka informacyjna "in hebräischer und jiddischer/ Sprache verboten" (Simon +400$) i numer "18"; przesyłka w ramach represji została zatrzymana - unikalny stempel ramkowy "UNZULÄSSIG" (Simon +750$) i ostatecznie pozostała w getcie; niezwykle rzadki zestaw wielu stempli pocztowych getta łódzkiego, każdy bardzo wysoko wyceniany; niespotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Korszeń.

2 400 PLN
13089

1941 Getto w Annopolu, karta pocztowa napisana 2.VI i wysłana z miejscowości Horodziej (polskie ziemie zajęte w wyniku agresji 17.IX), poprzez Mińsk dostarczona do "Juden-Rattu" getta w Annopolu Lubelskim, przed wojną mieszkało tu około 1200 Żydów; stempelek Judenratu z Annopola Lubelskiego nie jest dotąd znany; pięknie udokumentowany obieg pocztowy, cenzura Wehrmachtu, rzadka przesyłka z terenów okupowanych przez Sowietów do getta na terenie Generalnej Guberni.

1 000 PLN
13090

2 400 PLN
13091

2 400 PLN
13092

1942 getto w Częstochowie, kartka nadana 1.8.42 do Francji, stempelek getta "Ältestenrat in Tschenstochau", stemple niemieckiej cenzury, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja z opisem "ze stemplem nadawczym - getto w Częstochowie - str. 122 w katalogu Sam Simona" Schmutz.

1 200 PLN
13093

800 PLN
13094

1944 Getto w Łodzi, wydanie nie dopuszczone do obiegu (tzw. wzór IV), seria czysta na papierze prążkowanym, tak jak wydano - 10 Pf. gumowany, a 5 i 20 Pf. niegumowane; narożne egzemplarze zachowane w pięknym stanie, w katalogu Fischer wycenione wyłącznie jako podlepkowe, licząc dopłatę za ★★ tylko dla znaczka gumowanego (Fi.1700.-), gwarancja i opis Korszeń.

Fi.1-3A
1 500 PLN
13095

1944 Getto w Łodzi, wydanie nie dopuszczone do obiegu - tzw. wzór IV, pasek pięciu czystych serii z górnym marginesem złożony między trzecim, a czwartym znaczkiem, tak jak wydano - 10 Pf. gumowany, a 5 i 20 Pf. niegumowane, każdy znaczek w innym typie - opisane przez ekspertów PZF M.Kalinowskiego i B Subocza w "Filateliście" 6/1978, w katalogu Fischer wycenione wyłącznie jako podlepkowe, licząc dopłatę za ★★ tylko dla znaczka gumowanego (Fi.5x1700.-=8500.-), stan zachowania bardzo dobry.

Fi.1-3A typ I-V
7 500 PLN
13096

400 PLN
13097

1944 znaczek wydania niedopuszczonego do obiegu poczty w getcie łódzkim na papierze białym prążkowanym pionowo - y, gwarancja Schmutz.

Fi.3yA
250 PLN
13098

1944 getto w Łodzi, czysty odcinek przekazu pieniężnego dla przekazu pieniężnego z getta, podpis "Postabteilung des Aeltesten der Juden in Litzmannstadt Getto".

850 PLN
13100

Fi.454
Mi.485
200 PLN
13101

Fi.3296
Mi.3444
60 PLN