Auction 98. PoW Murnau camp

12840

1942 drzeworyt autorstwa T. Kluźniaka wykorzystany jako ilustracja do całostki "druty", odbitka z napisem na odwrocie "POCZTÓWKA" zbliżonym formatem do całostki bez odbitego znaku opłaty.

Fi.(Cp2)
450 PLN
12841

1942 odbitka autorska drzeworytu T. Kluźniaka wykorzystanego jako ilustracja do całostki "druty" z podpisem autora na papierze białym gładkim.

Fi.(Cp2)
1 000 PLN
12842

1942 odbitka drzeworytu autorstwa T. Kluźniaka wykorzystana jako ilustracja do całostki "trąbka pocztowa" na papierze białym gładkim.

Fi.(Cp3)
1 000 PLN
12843

1942 budynek obozowy, niekatalogowana próba w kolorze niebieskoszarym na papierze żółtobrunatnym gąbczasty cienkim z szerokimi marginesami, gwarancja Schmutz.

Fi.1P
3 800 PLN
12844

1942 budynek obozowy, niekatalogowana próba w kolorze niebieskim na papierze na papierze białym gładkim z szerokimi marginesami, gwarancja Schmutz.

Fi.1P
3 800 PLN
12845

Fi.1ayC
240 PLN
12846

1942 budynek obozowy, gwarancja.

Fi.1ayC
220 PLN
12847

Fi.1bx1A FFi
100 PLN
12848

Fi.1byC
300 PLN
12849

Fi.2-3ay1C
800 PLN
12850

1942 Druty, seria czysta w jasnych odcieniach, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1150.-), małe zmatowienia na gumie, gwarancja Schmutz.

Fi.2-3ay1C
700 PLN
12851

1942 druty, znaczek na niekatalogowanym papierze niegumowanym białym gładkim średnim prążkowanym poziomo, niekatalogowane, gwarancja Schmutz.

Fi.2aA (P)
3 200 PLN
12852

1942 druty, kartka obiegowa wysłana 25.2.43, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.2ay1A
1 000 PLN
12853

1942 DRUTY - NIEKATALOGOWANA ODMIANA ZNACZKA "WZORCOWEGO"; cięty znaczek za 10 fen. w kolorze granatowym niekatalogowany na papierze szarym gąbczastym grubym gazetowym; według podręcznika Machowskiego: "Znaczki wykazane pod poz.Ia i b oraz IIa i b [tj.wydrukowane dnia 12.11.42] są tzw. znaczkami "wzorcowymi". Zostały one specjalnie starannie odbite, z szerokimi obrzeżami (4-6 mm), na grubym, obustronnie satynowanym papierze (prawdopodobnie z zeszytu), względnie szarym (prawdopodobnie z atlasu)." - odmiana na papierze gazetowym nie została początkowo zauważona; to najwyżej kilka sztuk ze wszystkich 50 znaczków "wzorcowych" wydanych na sztywnych papierach (x3 - biały gładki sztywny, y2 - szary gładki gruby); jest najpewniej egzemplarzem jednostkowym, a użyta pocztowo unikalnym; karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną w kolorze niebieskim "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara); znaczek unieważniony datownikiem dwuobrączkowym z datą "25.4.43"; unikalny walor z oryginalnego obiegu w dobrym stanie zachowania (miejscowe przebarwienia); pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera (własnoręczny opis ołówkiem "2.1.2"), autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; sygnowane Zierer, gwarancja i opis "2ay3A pap.gazetowy (nakł. 12.11.42)" Schmutz.

Fi.2ay3A
12 000 PLN
12854

1942 druty znaczek w kolorze jasnozielonym na papierze y1 bez gumy, uszkodzony prawy górny narożnik, gwarancja Schmutz.

Fi.3ay1C
160 PLN
12855

1942 druty, znaczek na papierze gumowanym y1, gwarancja Schmutz.

Fi.3ay1C
800 PLN
12856

1942 druty, praktycznie nie widoczny ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie.

Fi.3ay1C
400 PLN
12857

1942 druty, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.3by1C
700 PLN
12858

1942 Trąbka pocztowa, unikalna niekatalogowana próba znaczka za 15 f. autorstwa Tadeusza Kluźniaka, odbita z pojedynczej kliszy na papierze białym gładkim grubym w kolorze czerwonobrunatnym; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych Manfreda G.Hebera, może być skatalogowana jako odmiana znaczka 3.1.4.1. o nakładzie 22 szt.; rotbraun, verlaufene Farbe (rozlana farba) - to wszystko cechy charakterystyczne dla tej próby, nowa gwarancja Schmutz.

Fi.4 P
3 200 PLN
12859

1942 trąbka pocztowa, niekatalogowana próba w kolorze niebieskozielonym na małym arkusiku, bardzo rzadkie, gwarancja Perzyński, Schmutz.

Fi.4P
2 800 PLN
12860

Fi.4ax1A FFi
80 PLN
12861

1942 Trąbka pocztowa, komplet znaczków kasowanych na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, odmiany koloru brązowa, ciemnobrązowa i zielona (Fi.470.-), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.4ay1C, by1C, 5y1C
450 PLN
12862

1942 Wystawa Rybacka, znaczek w kolorze karminowoczerwonym na papierze y3, rzadka odmian z nakładu 64 sztuk, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.6ay3A
700 PLN
12863

1942 Wystawa rybacka, kasowany znaczek za 15 f. w kolorze brązowym na papierze szarym gładkim średnim, gwarancja Schmutz.

Fi.6by1C
150 PLN
12864

Fi.6x1A FFi
80 PLN
12865

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, nowodruk znaczka w kolorze ciemnobrązowym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.7NDdx1C
200 PLN
12866

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, nowodruk w kolorze brunatnoczerwonym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.7NDx1C
180 PLN
12867

Fi.7NDx1C
200 PLN
12868

Fi.7by1C
200 PLN
12869

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek w kolorze brunatnym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.7by1C
400 PLN
12870

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, gwarancja Schmutz.

Fi.7dx2C
360 PLN
12871

120 PLN
12872

2 000 PLN
12873

1943 góry, gwarancja i oznaczenie.

Fi.8IIayC
90 PLN
12874

1943 Góry, unikalny czworoblok znaczków za 20 f., każdy inny, oba górne w kolorze jasnoszarozielonym od góry ze skraju arkusza drukarskiego, dodatkowo lewy bez perforacji po lewej stronie, prawy dolny w kolorze ciemnoszarozielonym, lewy dolny w kolorze czarnozielonym (powinien być katalogowany jako 8IIcyC) i tak jak znaczek nad nim bez perforacji po lewej stronie, wszystkie odbite głębiej wyrytą kliszą II, choć lewy dolny jest w tak intensywnej barwie, ze widać efekt tzw."ciemnego nieba" jak dla znaczków odbitych kliszą I, wszystkie znaczki są gumowane więc barwy nie są zmienione, każdy gwarancja i opis koloru Schmutz.

Fi.8IIayC,+ byC + cyC
1 800 PLN
12875

1943 Góry, obie odmiany koloru ciemnozielona i jasnozielona znaczka za 20 f. na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.8IIayC, byC
350 PLN
12876

1943 Góry, znaczek za 20 f. w nietypowym kolorze niebieskoozielonym na papierze białym gładkimgrubym, katalogowany jako ciemnozielony, gwarancja i oznaczenie "IIbx2".

Fi.8IIbx2
120 PLN
12877

1943 góry, marginesowy pasek znaczków w kolorze zielononiebieskim, górny znaczek zmatowienia na gumie, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja z opisem odmiany koloru i oznaczenia Schmutz.

Fi.8IIbyC
750 PLN
12878

1943 Góry, czworoblok z marginesem w idealnym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.8IIbyC
500 PLN
12879

1943 Wdowa, kasowany znaczek za 25 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze białym szorstkim sztywnym, nieregularnie nacinany, gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.9x4C
120 PLN