Auction 97. Inter-war Poland 1919-1939

1763

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 10+5f., rzadki na papierze żeberkowanym pionowo (Fi.100.-), dodatkowo z błędem cyfra I bez prawego górnego szeryfa.

Fi.103Bz
Mi.119Az
100 PLN
1764

1919 I Polska Wystawa Marek, polecona karta wysłana z terenu wystawy 3.V.

Fi.104-06B
Mi.120-22A
20 PLN
1765

1919 list polecony wysłany z I Wystawy marek w Warszawie do Włocławka, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.104-6B, Ck6
70 PLN
1766

1919 Wystawa Marek, marginesowy znaczek za 50+5 f. z nadrukiem formą I, fantastyczny walor o nakładzie jedynie 100 sztuk (z marginesem tylko 10 szt.); ponieważ nadruk nie pasuje rozmiarem do znaczka podstawowego jest znacznie przesunięty ku górze i na dole ma fragment nadruku z drugiego rzędu - na niewielu pojedynczych znaczkach mieści się on w całości, dodatkowo to znaczek z błędem "cyfra I bez prawego górnego szeryfa"; sygnatura "zok", gwarancja Schmutz.

Fi.106 IA
Mi.122ByI
4 800 PLN
1767

1919 I Polska Wystawa Marek, cięty znaczek za 50+5f., ze znacznie przesuniętym na skos nadrukiem II formą - oba nominały pośrodku na górze i częściowo na dole, tekst na bokach, to bardzo zmienia rysunek znaczka - można go pomylić z bardzo drogą formą I, która w dużej części jedynego znanego arkusza też ma przesunięty nadruk, bardzo lekki ślad podlepki, gwarancja i opis MK Schmutz.

Fi.106A MK
Mi.122B
180 PLN
1768

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, parka ciętych kasowanych znaczków za 10 fen. z resztką lica listu na odwrocie, na niej stempel firmowy "Unua Esperantista Filatelejo", wykończone gumowane znaczki cięte są rzadsze od prób (Fi.300-), użyte pocztowo niespotykane, gwarancja Bojanowicz.

Fi.107 nz
Mi.123 U
300 PLN
1769

Fi.107-9, 111-3
Mi.123-5, 127-9
50 PLN
1770

Fi.107-13
Mi.123-29
25 PLN
1771

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek W.Trąmpczyński - duży format, marginesowa próba znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym na białym papierze - niekatalogowana jako potrójny druk, w środku jest to druk lekko zdwojony, a trzeci jest mocno przesunięty na ukos, gwarancja Schmutz..

Fi.109 P4
Mi.125
200 PLN
1772

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - duży format, rzadka marginesowa próba znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym na barwnym kartonie, jedna prześwitka widoczna na odwrocie, front w pięknym stanie, świetna ekspozycyjnie, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.109 P5
Mi.125
200 PLN
1773

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, niegumowana makulatura znaczka za 20 fen. z drukiem podwójnym oznaczona w katalogu Fischera jako próba.

Fi.109P4
Mi.125DD
270 PLN
1774

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, niedokładnie skatalogowana próba znaczka za 20 fen. w kolorze czarnym na gładzonym kartonie, jest dużo rzadsza niż w dużym formacie i mimo miejscowego wytarcia rysunku oraz skośnego zgięcia w nie najgorszym stanie, niska cena wywoławcza, gwarancja Schmutz.

Fi.110 P1
Mi.126
300 PLN
1775

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, bardzo rzadka jako gumowana próba znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym (Fi.440.-) - w zasadzie jak wykończony znaczek cięty, katalogowane próby nie mają gumy, gwarancja.

Fi.110 P3
Mi.126
600 PLN
1776

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - mały format, czworoblok prób znaczków za 20 fen. w kolorze brązowym na białym papierze - niekatalogowana jako potrójny druk, w środku jest to druk lekko zdwojony, a trzeci jest mocno przesunięty na ukos, gwarancja.

Fi.110 P4 Dp
Mi.126
400 PLN
1777

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, marginesowy znaczek za 50 fen mk. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkiem a marginesem, lekki ślad podlepki na marginesie, gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.112 MK1
Mi.128 Uu
250 PLN
1778

Fi.112P2
Mi.128DD
250 PLN
1779

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, kasowany znaczek za 1 mk. z błędem "brak perforacji poziomej", egzemplarz z górnym marginesem to najładniejsza forma takiego błędu, gwarancja.

Fi.113
Mi.129 Uw
150 PLN
1780

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, marginesowy znaczek za 1 mk. bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem, gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.113 MK2
Mi.129 Us
250 PLN
1781

Fi.113P3
Mi.129
350 PLN
1782

Fi.114
180 PLN
1783

1919 znaczki stemplowane kasownikiem Glinnika Maryampolskiego.

Fi.114
60 PLN
1784

1919 kartka na odpowiedź wysłana 27.3.19 do Braknitz koło Budzynia, rzadki stempel cenzury wojskowej z Budzynia "Cenzura", gwarancja.

Fi.Cp3B
700 PLN
1785

1919 kartka ze Lwowa 22.7.19 do Lublina, stempel cenzury wojskowej we Lwowie.

Fi.Cp25
25 PLN
1787

1919 prekursory, dofrankowana niemiecka karta pocztowa wysłana 27.1 z Gniezna do Grudziądza, znaki opłaty skasowane poniemieckim datownikiem GNESEN z wyróżnikiem *1h, znaczki Rzeszy posiadały ważność obiegową na terenie byłego zaboru pruskiego do 1.IV.1920; walor w słabszym stanie zachowania (złamany lewy górny narożnik, ślady archiwizacji); gwarancja Krawczyk.

Mi.P110, 98
200 PLN
1788

1919 "Sprawa urzędowa wolne od opłaty pocztowej" list wysłany 6.9 z Warszawy do Łomży, koperta firmowa "Ministerstwa Rolnictwa i Dóbr Państwowych Urząd Czasowy Dzierżaw Przymusowych" z urzędową pieczęcią listową z godłem "MINISTERSTWO ROLNICTWA I DÓBR KORONNYCH" odciśniętą na froncie i odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN
1789

1919 kartka firmowa z Czarnej koło Pilzna 23.2.19 do Krakowa, stempel opłaty gotówkowej.

120 PLN
1790

1919 seria znaczków kwestarskich "NA BIEDNYCH".

100 PLN
1791

1919 prekursory, kartka z Dębicy do Krakowa opłacona austriackimi znaczkami dopuszczonymi do obiegu do 20.1.19.

100 PLN
1792

1919 znaczki fiskalne magistratu Proszowic.

80 PLN
1793

40 PLN
1794

1919 seria znaczków kwestarskich "NA BIEDNYCH", bardzo ładny stan zachowania.

100 PLN
1795

1919 znaczek kwestarski "NA BIEDNYCH" z pustopolem, bardzo ładny stan zachowania.

30 PLN
1796

1919 list z 8. pułku artylerii nadany w ambulansie pocztowym na trasie Białystok - Warszawa nr 107 (stempel z wyróżnikiem c) do Mogilan, na odwrocie stempel cenzury wojskowej i stempel odbiorczy z Mogielnicy, koperta patriotyczna.

600 PLN
1797

1919 Powstanie Wielkopolskie, list wysłany z Mogilna 8.2.19 do Brzeżan zwrócony nadawcy, rzadki stempel cenzury wojskowej z Mogilna "K".

1 000 PLN
1798

1919 list z Legnicy 12.8.19 do Zdun, stempel formacyjny "Preussiche Grenadier Regiment", rzadki stempel cenzury wojskowej w Ostrzeszowie "WOJSKOWA CENZURA OSTRZESZÓW".

300 PLN
1799

1919 niemiecka całostka wysłana z Radzionkowa 19.8.19 do dyrekcji kolei w Katowicach.

60 PLN
1800

1919 nalepka kwestarska na dar narodowy.

30 PLN
1801

1920 kartka z Cieszyna 9.9.20 do Czechosłowacji, nadruk krakowski typ 137, kartka złamana w połowie.

Fi.74B, Cp19Ix
60 PLN
1802

1920 kartka z Dąbrowy Górniczej do Krakowa, mieszana frankatura trzech wydań, w walucie koronowej, walucie markowej i wydania okolicznościowego.

Fi.77B, 86B, 104B
Mi.81, 102, 120A
40 PLN
1803

1920 kartka z Warszawy do Krakowa.

Fi.86A, 103B
Mi.90, 119A
60 PLN