The auction will end on 02.03.2020

Actual auction Neubrandenburg

4059

1941 listownik wysłany 27.9 do Chełma Lubelskiego, stempelek cenzora nr.9; zwraca uwagę zaczernienie odbitego omyłkowo miejscownika Neubrandenburg i użycie właściwego stempla niemego.

120 PLN
Bid
4060

1943 Oflag IIE - przekaz paczkowy - obowiązkowa nalepka na paczkę odzieżową dla jeńca wysłana 27.3 z obozu do Kairu!!! stempelki cenzury: obozowej nr.11, brytyjskiej i egipskiej, odbitka datownika angielskiego 11 OCT 1943, zwraca uwagę niewielki jednowierszowy stempelek WOLDENBERG/NM odciśnięty na froncie "do góry nogami"; uwzględniając ówczesne położenie walczący stron, Niemcy będący u szczytu powodzenia, w Afryce podchodzący pod Aleksandrię, nieprzerwana ofensywa w Rosji, trwające ciężkie walki na morzu Śródziemnym - jest to unikalny kierunek wysyłki; niepowtarzalny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

500 PLN
Bid
4061

1943 karta - formularz ozdobiony świąteczną kalkomanią wykonaną w obozie!!! wysłany 20.12 do miejscowości Wielgolas; stempelek cenzora nr.13; w lewym dolnym rogu wpisana pierwsza litera nazwiska jeńca - "Ż" od nazwiska "Żulikowski", umożliwiało to segregację przesyłek dla celów cenzury i służyło temu, aby ten sam cenzor obozowy sprawdzał korespondencję tych samych jeńców, co ułatwiało ścisłą kontrolę m.in. nastrojów jenieckich; rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania (karta poziomo zgięta).

200 PLN
Bid
4062

1943 portret porucznika wykonany ołówkiem na żółtawym kartonie (90x145 mm), sygnowany "E.D. 1943 Oflag IIE", autorem jest być może ppor. Edward Dodacki; karta została prawdopodobnie wysłana do rodziny jeńca i nosi ślady szycia do listownika (por. kompletna przesyłka lot 20567 na aukcji LXXXIX).

800 PLN
Bid
4063

350 PLN
Bid
4064

400 PLN
Bid
4065

1944 kaplica, gwarancja Schmutz.

400 PLN
Bid
4066

1944 świetlica, gwarancja Schmutz.

700 PLN
Bid
4067

400 PLN
Bid
4068

1944 Świetlica, rzadki znaczek Poczty Obozu Neubrandenburg użyty w obozie Gross-Born jako opłata za przesłanie BILETU DO TEATRU OBOZOWEGO na miejsce 64, podzielonego na dwie numerowane części, wystawionego imiennie dla kapitana Weretyńskiego na spektakl "Kobiety zbytku i kobiety cienie" wg. powieści H.Z.Smith; bilety teatralne były rozprowadzane za pośrednictwem Poczty Obozowej, a jako formularzy biletowych używano zarówno ofrankowanych kart pocztowych jak i całostek, co ciekawe oferowany tu sporządzono na druku bibliotecznym!!! przy wejściu do teatru oddzierano połowę biletu, zniszczone w ten sposób przesyłki nie były atrakcyjnym przedmiotem kolekcjonerskim i w miarę upływu lat prawie wszystkie wyrzucono; unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania, ocalały jedynie dlatego, że nie został wykorzystany; gwarancja Schmutz.

3 200 PLN
Bid
4069

400 PLN
Bid
4070

1944 Świetlica, najrzadszy znaczek Neubrandenburga - za 5 fen. w kolorze niebieskim, nakład 105 sztuk!!!; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis (ciemnoniebieski) Schmutz.

2 800 PLN
Bid
4071

Fi.4-7C
800 PLN
Bid
4072

1944 Syrenka, gwarancja Schmutz.

Fi.4ay1A
70 PLN
Bid
4073

Fi.4ay1A
200 PLN
Bid
4074

1944 wydanie obiegowe - Syrena, dwa cięte znaczki za 10 f. na bibułkowym papierze, skrajnie różne niekatalogowane odcienie - czerwonobrunatny i jasnoczerwony, gwarancja Schmutz.

Fi.4ay1A
400 PLN
Bid
4075

Fi.4ay1A
70 PLN
Bid
4076

1944 kaplica obozowa, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.5Iax4C
140 PLN
Bid
4077

1944 wydanie obiegowe - Orzeł, odmiana znaczka za 30 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze białym gładkim grubym gumowanym, poza małym przebarwieniem na gumie w ładnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.6ax4C
200 PLN
Bid
4078

400 PLN
Bid
4079

1944 rocznica odzyskania przez Polskę dostępu do morza, gwarancja Walisch.

360 PLN
Bid
4080

450 PLN
Bid
4081

Fi.9ax1
300 PLN
Bid
4082

Fi.9ax2, 9bx2
600 PLN
Bid
4083

1944 Caritas, guma w słabym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.9bx1
100 PLN
Bid
4084

1944 kaplica, koperta na prążkowanym papierze pakunkowym, gwarancja Schmutz.

Fi.Ck1
480 PLN
Bid
4085

1944 Gryf, całostka za 10 fen. - typ 2 (w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara) - na papierze o poziomych włóknach papieru, długość całkowita napisu i znaku opłaty 90 mm, z błędem "kropka nad dolnym ramieniem K", a przed literą K pionowo odciśnięte zbyt płytko wycięte dno matrycy; karta wysłana 8.V znak opłaty unieważniony stemplem Neubrandenburga; zwraca uwagę adres odbiorcy ""Izba Chorych/ Teatr"; dobry stan zachowania (karta w dwóch miejscach pionowo zgięta); gwarancja Schmutz.

160 PLN
Bid
4086

1944 Gryf, gwarancja Schmutz.

100 PLN
Bid
4087

1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze białym prążkowanym o ciemnobrązowym znaku opłaty, format 72x94mm - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.I.yu; według artykułu P.Pelczara w "Przeglądzie Filatelistycznym" 6/2013: "formaty 100 x 70 mm normatywne [-] spotyka się rzadko. Podobno duży format bywał tylko w nakładzie pierwszym."; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja Korszeń.

Fi.Cp2x
80 PLN
Bid
4088

1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze białym prążkowanym o ciemnobrązowym znaku opłaty, format 71x100mm - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.I.yu; według artykułu P.Pelczara w "Przeglądzie Filatelistycznym" 6/2013: "formaty 100 x 70 mm normatywne [-] spotyka się rzadko. Podobno duży format bywał tylko w nakładzie pierwszym."; karta z obiegu, znak opłaty nie skasowany, na odwrocie nadruk tekstu zawiadomienia bibliotecznego; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp2xB
160 PLN
Bid
4089

1944 grafika obozowa, wzór dwubarwnej ilustracji do karty wielkanocnej, według projektu Bolesława Malisza, wykonał Wacław Bulzacki.

500 PLN
Bid