The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 97. Local postage 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
843

1918 Ostrów Mazowiecka, parka znaczków z nadrukiem lokalnym, lewy znaczek z nadrukiem typ I z napisem "Poczta" z dużej litery, prawy znaczek z nadrukiem typ II z napisem "poczta" z małej litery, bardzo ładny stan zachowania, niewielki ślad przywarcia z innego arkusza, gwarancja Mikstein.

Fi.9I, II
800 PLN
844

1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ II stemplowany na wycinku, gwarancja.

Fi.9II
400 PLN
845

1918 Kalisz, czworoblok znaczków z odwróconym nadrukiem pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.9No
300 PLN
846

1918 Łęczyca, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 30 fen. z nadrukiem lokalnym "Polska / poczta / dwie belki / Łęczyca", stempelkiem gumowym o wysokości 19 mm, piękny stan, gwarancja firmowa Gryżewski, gwarancja Perzyński.

Fi.12
360 PLN
847

1918 Koło - II wydanie, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 5 fen. z lokalnym nadrukiem "ornament kwiatowy" stempelkiem metalowym o wymiarach 15,5 x 26,5 mm stosowanym początkowo jako kasownik, bez gumy, ale w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.12
200 PLN
848

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym, ciężkie podlepki, gwarancja Jungjohann.

Fi.12b
40 PLN
849

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem pierwszego wydania, gwarancja.

Fi.12b
35 PLN
850

1918 Konin, kasowany znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 7,5 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem typu II, ładny stan; gwarancja Gryżewski.

Fi.14
360 PLN
851

1918 Włocławek, znaczki z nadrukiem II wydania w kolorze czarnym.

Fi.16-20, 22
240 PLN
852

1918 Kalisz, wydanie II, dziewięć z dziesięciu kasowanych znaczków okupacji niemieckiej "Gen.-Gouv. Warschau" z przedrukiem lokalnym rzadszego typu II, gwarancja Krawczyk.

Fi.17-25
360 PLN
853

1918 Włocławek, znaczek wydania lokalnego stemplowany stemplem prowizorycznym Włocławka, gwarancja.

Fi.18
70 PLN
854

1918 Włocławek, znaczek drugiego wydania unieważniony stemplem prowizorycznym, gwarancja.

Fi.18
70 PLN
855

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym drugiego wydania, gwarancja Perzyński, Fi 180 zł

Fi.18
90 PLN
856

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym drugiego wydania, gwarancja Perzyński.

Fi.19
120 PLN
857

1918 Włocławek, III wydanie, seria znaczków okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" z lokalnym nadrukiem "Na Skarb Narodowy" typu 2 z odległością 1,4 mm między wierszami, wszystkie unieważnione kasownikiem prowizorycznym - ramkowym stempelkiem dawnej poczty miejskiej, na wycinkach, ładny stan; sygnowane WR - Rachmanow.

Fi.24-33
400 PLN
858

1918 Kalisz - wydanie II, znaczki okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA" stempelkiem gumowym o wymiarach 16x24 mm, znaczki za 20 f. w dwu odmianach koloru, brak jedynie wartości 40 f., wyjątkowo piękny stan, gwarancja Perzyński.

Fi.16-23, 25
800 PLN
859

1918 Kalisz III, parka znaczków okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 5 fen. z lokalnym nadrukiem POLSKA POCZTA / dwie belki / KALISZ w położeniu nadruk normalny i odwrócony na sąsiednim znaczku, wykonano je w kolorze fioletowym stempelkiem gumowym o wymiarach 17,5 x 19 mm, piękny stan zachowania; bardzo ceniona gwarancja Perzyński.

Fi.38 + 38No
400 PLN
860

1918 Olkusz, czysty gazetowy znaczek austriacki za 6 hal. z głową Merkurego z niekatalogowanym dotąd przesuniętym skośnie - znaczek nie pasował rozmiarem, lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", bardzo ładny stan na podlepce, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.50
600 PLN
861

1918 Kalisz IV, parka znaczków okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 10 fen. z lokalnym nadrukiem POCZTA POLSKA / dwie belki / KALISZ w położeniu nadruk odwrócony i normalny na sąsiednim znaczku, wykonano je w kolorze fioletowym stempelkiem gumowym o wymiarach 17,5 x 19 mm, piękny stan zachowania; bardzo ceniona gwarancja Perzyński.

Fi.50No + 50
400 PLN
862

1918 Kalisz - wydanie V, znaczek za 15 f. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA" typu V, lekki ślad podlepki, gwarancja Falkowski.

Fi.51
40 PLN
863

1918 Olkusz, czysty znaczek za 1 hal. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", na podlepce, gwarancja Krawczyk.

Fi.53 No
150 PLN
864

1918 Kalisz - wydanie V, znaczek za 40 f. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA" typu V, kasowany na wycinku, gwarancja Falkowski.

Fi.54
40 PLN
865

1918 PIOTRKÓW - FANTAZYJNE FAŁSZERSTWO WYDANIA LOKALNEGO - dwuwierszowy nadruk POCZTA POLSKA na austro-węgierskich znaczkach opłaty, zmieniający bardzo ładny cenzurowany polecony list z oryginalnego obiegu na fałszerstwo na szkodę filatelistów, którego nie można przypisać żadnej określonej miejscowości, dodatkowo fałszywy stempelek "MILITARY GEHAIMNIS", na odwrocie kasownik odbiorczy Berlin 24.6; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.58, 60 FFi
200 PLN
866

1918 Włocławek, niemiecka całostka z nadrukiem lokalnym "Na Skarb Narodowy" w kolorze czarnym, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1a
700 PLN
867

1918 Kalisz, wydanie V - seria znaczków okupacji niemieckiej "Gen.-Gouv. Warschau" z przedrukiem lokalnym, skasowana na kopercie 18.11; każdy znaczek na odwrocie gwarancja Danowski.

Fi.6, 8-10, 12-4, 16
320 PLN
868

1918 Tarnów, seria austriackich znaczków opłaty z lokalnymi nadrukami "Orzeł" typu II w kolorach czarnym lub czewonobrunatnym, kasowane, gwarancja Bojanowicz.


Mi.185-89, 194-99, 221-24
900 PLN
869

1918 Tarnów, kasowany na wycinku austriacki znaczek opłaty za 6 hal. z lokalnym nadrukiem "Rzp. Polska" typu III, ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.


Mi.187
40 PLN
870

1918 Rozwadów, parka znaczków austriackich za 10 hal. z lokalnym nadrukiem typu II "POCZTA POLSKA / Orzeł" w położeniu tete-beche (odwróconym i normalnym), zachowany w pięknym stanie z pełną oryginalną gumą, gwarancja Krawczyk.


Mi.188
600 PLN
871

1918 Tarnów, "okienkowy" czworoblok austriackich znaczków opłaty za 50 hal. z lokalnym nadrukiem "Rzp. Polska" typu III w położeniu odwróconym, dwa z pełną oryginalną gumą bez podlepki, dwa z resztką paska papieru wklejającego odwrócone okienko w arkusz, gwarancja Krawczyk.


Mi.195
800 PLN
872

1918 Tarnów, kasowany austriacki znaczek opłaty za 60 hal. z lokalnym nadrukiem "Rzp. Polska" typu III, ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.


Mi.196
30 PLN
873

1918 Tarnów, kasowany austriacki znaczek opłaty za 80 hal. z lokalnym nadrukiem "Orzeł" typu II w kolorze czarnym, gwarancja Krawczyk.


Mi.197
60 PLN
874

1918 Tarnów, kasowany na wycinku austriacki znaczek opłaty za 1 Kr. z lokalnym nadrukiem "Rzp. Polska" typu III, ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.


Mi.199
40 PLN
875

1918 Myślenice, znaczek gazetowy za 2 hal. z odwróconym lokalnym nadrukiem typu IIIb, resztka gumy, sygnowany T, gwarancja Krawczyk.


Mi.212 
150 PLN
876

1918 Tarnów, kasowany na wycinku austriacki znaczek gazetowy za 4 hal. z lokalnym nadrukiem "Rzp. Polska" typu IV, ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.


Mi.213
30 PLN
877

1918 Rozwadów, znaczek austriacki za 20 hal. z lokalnym nadrukiem typu II "POCZTA POLSKA / Orzeł", zachowany w bardzo ładnym stanie z pełną oryginalną gumą, gwarancja Krawczyk.


Mi.222
80 PLN
878

1918 Tarnów, kasowany austriacki znaczek opłaty za 20 hal. z lokalnym nadrukiem "Rzp. Polska" typu III, ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.


Mi.222a
30 PLN
879

1918 Tarnów, kasowany na wycinku austriacki znaczek opłaty za 25 hal. z lokalnym nadrukiem "Rzp. Polska" typu III, ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.


Mi.223
40 PLN
880

1918 Włocławek, znaczek III wydania stemplowany kasownikiem prowizorycznym.


45 PLN
881

1918 Grodzisk, znaczek z odwrócony nadrukiem lokalnym kasowany stemplem prowizorycznym na wycinku.


20 PLN
882

1918 Jędrzejów, seria znaczków z lokalnym nadrukiem.


100 PLN