The auction will end on 02.03.2020
The auction ends in:

Actual auction Polonica on foreign stamps

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8438

1911 "Ostdeutsche Ausstellung Posen 1911" - jeden z najwcześniejszych stempli okolicznościowych z terenów Ziem Polskich, oficjalna widokówka wysłana 24.8 z terenu wystawy w Poznaniu, znaczek unieważniony kasownikiem POSEN AUSSTELLUNG (WYSTAWA POZNAŃ) z wyróżnikiem "a"; bardzo dobry stan zachowania.


240 PLN
Bid
8439

1924 Wystawa Turecko-Polska, fantastyczne wczesne polonicum z tzw. Levantu, kasownik okolicznościowy z wystawy na wycinku z tureckim znaczkiem obiegowym, czytelnie odbity, w pięknym stanie.


Mi.810 
400 PLN
Bid
8440

1931 Gen.Kazimierz Pułaski, czysty znaczek USA, wydany z okazji 150 lecia jego śmierci.


Mi.331 
10 PLN
Bid
8441

1931 Republika Weimarska, budowle - wydanie z dopłatą na pomoc zimową, na znaczku za 15+5Pf pokazano ratusz we Wrocławiu, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Mi.240 euro).


Mi.459-62
360 PLN
Bid
8442

1931 Republika Weimarska, budowle - wydanie z dopłatą na pomoc zimową, na znaczku za 15+5Pf pokazano ratusz we Wrocławiu, znaczek z zeszyciku - współdruk pionowy przywieszka z tekstem "Verwende die Wohlfarts Postkarte!"+15Pf, skasowane 11.1.32, dobry stan zachowania (krótsze ząbki u dołu).


Mi.S96
30 PLN
Bid
8443

1933 Gen.Tadeusz Kościuszko, czysty znaczek USA, pomnik generała stojący w Parku Lafayetta w Waszyngtonie.


Mi.360 
10 PLN
Bid
8444

1933 seria okolicznościowa poczty austriackie z okazji 300. rocznicy wyzwolenia Austrii od okupacji tureckiej, znaczek za 40 groszy z podobizną króla Jana Sobieskiego.


Mi.557-62
600 PLN
Bid
8445

1935 Turcja - Międzynarodowy Kongres Kobiet w Istambule, znaczek za 50+50 K. z Marią Skłodowską-Curie, jeden z najważniejszych znaczków tematu "Polonica", kompletna seria kasowana.


Mi.985-99 
1 500 PLN
Bid
8446

1938 Kuba, 40 rocznica odkrycia radu, znaczki z Marią Skłodowską-Curie i jej mężem Piotrem Curie, czyste bez podlepek, na znaczku za 5+1 ctvs widoczny od frontu ubytek papieru.


Mi.156-57
20 PLN
Bid
8447

1938 Francja, 40 rocznica odkrycia radu, znaczek z Marią Skłodowską-Curie i jej mężem Piotrem Curie, skasowany datownikiem okolicznościowym.


Mi.433
60 PLN
Bid
8448

1939-49 Maria Skłodowska i Piotr Curie prawie kompletny (bez wyd. z 1941) zestaw panamskich znaczków obowiązkowej dopłaty na walkę z rakiem, czyste bez podlepki; rzadki komplet w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.Z: 1-4, 10, 11-14, 15-16, 24-27, 30
300 PLN
Bid
8449

1940 nalepki okolicznościowe wystawy filatelistycznej POLPEX.


60 PLN
Bid
8450

1941 Maria Skłodowska i Piotr Curie na panamskim znaczku obowiązkowej dopłaty na walkę z rakiem na liście wysłanym 13.VIII z Panamy do Detroit; na końcach kilku ząbków minimalne przebarwienia, koperta leciutko przyżółcona - w rzeczywistości walor prezentuje się o wiele korzystniej niż na powyższym skanie.


Mi.Z6, 120
150 PLN
Bid
8451

1942 (?) podczas II wojny rozprowadzane były na terenie Brazylii specjalne znaczki wydane przez Brazylijski Komitet Pomocy Ofiarom Wojny w Polsce (COMITE BRASILEIRO DE SOCORRO AS VITIMAS DE GUERRA NA POLONIA) powstały w Rio de Janeiro pod patronatem Brazylijskiego Czerwonego Krzyża, komitet po przystąpieniu Brazylii do wojny (31.08.1942) zaczął organizować pomoc dla Polski, z uzyskanych ze sprzedaży środków zakupowano żywność i odzież, które wysyłano do Polski, 3 znaczki o nominałach: 1000, 2000 i 10.000 reisów; czyste, bardzo rzadkie, dobry stan zachowania.


300 PLN
Bid
8452

1944 nalepka okolicznościowa wystawy filatelistycznej POLPEX.


50 PLN
Bid
8453

1954 Watykan, Wilno - Matka Boska Ostrobramska, seria czysta.


Mi.227-29 
100 PLN
Bid
8454

1954 "POLPEX 1954" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.


80 PLN
Bid
8455

1955 "POLPEX 1955" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.


80 PLN
Bid
8456

1956 Francja - Fryderyk Chopin, piękny narożny znaczek cięty o nominale 20 Fr. autorstwa rytownika Henry Cheffera - jego sygnatura w prawym dolnym rogu, wydrukowany w kolorze fioletowym; we Francuskim Muzeum Poczty pokazane są cięte próby kolorów i tzw. "Epreuve de Lux" tego znaczka, jako dodatek trzy inne znaczki cięte z tej serii.


Mi.112-15 nz
600 PLN
Bid
8457

1956 kasownik okolicznościowy poczty Urugwaju z okazji stulecia urodzin Adama Mickiewicza.


40 PLN
Bid
8458

1957 Francja - Mikołaj Kopernik, seria sławnych ludzi.


Mi.1167-73 
30 PLN
Bid
8459

1957 "1 MOSTRA FRANCOBOLLO POLACCO" - Wystawa Znaczków Polskich we Florencji zorganizowana w dniach 25.VI-3.VII, ilustrowana karta pocztowa Włoskiego Towarzystwa Współpracy Kulturalnej z Polską.


60 PLN
Bid
8460

1960 Ignacy Jan Paderewski, czysta seria znaczków USA, wydana z okazji 100 lecia jego narodzin.


Mi.789-90 
10 PLN
Bid
8461

1960 Stulecie Pierwszego Polskiego Znaczka Pocztowego, okolicznościowa pocztówka wydana nakładem Polskiego Związku Filatelistów w Wielkiej Brytanii.


30 PLN
Bid
8462

1960 "Polphilex 60" wystawa z okazji stulecia pierwszego znaczka polskiego, zorganizowana przez Związek Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii, koperta z pamiątkową winietą skasowana okolicznościowo 16.VII w Londynie.


40 PLN
Bid
8463

1960 Stulecie Pierwszego Polskiego Znaczka Pocztowego, okolicznościowa pocztówka wydana nakładem Polskiego Związku Filatelistów w Wielkiej Brytanii.


30 PLN
Bid
8464

1962 Józef Piłsudski i jego epoka w polskiej filatelistyce, dekoracyjna całość ostemplowana okolicznościowo 9.III na wystawie POLPHILEX 62.


40 PLN
Bid
8465

1963 Sir Kazimierz Stanisław Gzowski - budowniczy mostu przez Niagarę, znaczek poczty kanadyjskiej wydany z okazji 150 rocznicy jego urodzin na liście lotniczym wysłanym z Kanady do Warszawy.


Mi.353
20 PLN
Bid
8466

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet 7 okolicznościowych etykiet zapałczanych; temat - KOPERNIK.


50 PLN
Bid
8467

1964 50 rocznica wymarszu 1 Kompanii Kadrowej, ząbkowana nalepka pamiątkowa z portretem Józefa Piłsudskiego i jego cytatem "ŻOŁNIERZE! SPOTKAŁ WAS TEN ZASZCZYT NIEZMIERNY...", doskonały stan zachowania.


40 PLN
Bid
8468

1966 1000-lecie państwa polskiego.


20 PLN
Bid
8469

1966 amerykański znaczek z okazji 1000-lecia Państwa Polskiego.


20 PLN
Bid
8470

1966 amerykańskie znaczki z okazji 1000-lecia chrztu Polski.


30 PLN
Bid
8471

1966 bloczek okolicznościowy wystawy filatelistycznej Polphilex 66 w Wielkiej Brytanii.


100 PLN
Bid
8472

1966 nalepka okolicznościowa polskiego millenium.


60 PLN
Bid
8473

1966 seria poczty watykańskie z okazji 1000-lecia chrześcijaństwa w Polsce.


20 PLN
Bid
8474

1967 100. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, wydanie poczty Księstwa Monako: pięć prób kolorów i czworoblok znaczków z pustopolami, czyste, trudny do skompletowania zestaw; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.878
1 000 PLN
Bid
8475

1967 radziecka całostka (koperta) z ilustracją przedstawiającą Konstego Ciołkowskiego ofrankowana znaczkiem z jego podobizną, ostemplowana okolicznościowo 4.X w Moskwie.


40 PLN
Bid
8476

1968 Konstancja Markiewicz - żona polskiego malarza Kazimierza Markiewicza, 1919-21 w powstańczym rządzie irlandzkim, czysty znaczek Irlandii, wydany z okazji 100 rocznicy jej urodzin.


Mi.206-07 
30 PLN
Bid
8477

1970 Papua i Nowa Gwinea, znaczki za 10 C z Ernestem Malinowskim na liście lotniczym wysłanym 1.6.71 z Port Moresby do Anglii.


Mi.186
50 PLN
Bid