2863 |
1920 Olsztyn, komplet znaczków z nadrukami nie dopuszczonymi do obiegu, wszystkie znaczki z dolnym marginesem w pięknym stanie, nakład znaczków po 500 sztuk, fotoatest Mikulski. | Fi.I-V |
| 2 000 PLN | |
2864 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w kolorze czerwonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Hutnik" projektu prof.J.Raszki - odmiana I - druk jednobarwny, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.IIIx1 |
| 80 PLN SOLD | |
2865 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. niekatalogowany w rzadkich kolorach wiśniowym i żółtopomarańczowym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Hutnik" projektu Prof.J.Raszki - odmiana II - druk dwubarwny, zachowany w bardzo w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.IIIx1 |
| 480 PLN | |
2866 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. niekatalogowany w kolorze zielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze, szeryfy słabiej zaznaczone, projektu Prof.W.Zarzyckiego, gwarancja Krawczyk. | Fi.IIx1 |
| 160 PLN | |
2867 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościół w Komorowicach" projektu prof. W.Zarzyckiego, gwarancja Schmutz. | Fi.IIx1 |
| 200 PLN | |
2868 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w barwie ciemnozielonej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościół w Komorowicach" projektu Prof. W.Zarzyckiego, ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.IIx1 |
| 90 PLN | |
2869 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w kolorze czarnobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu Prof.J.Bukowskiego - odmiana I - znak diakrytyczny Ą cześciowo pod tłem, a wszystkie linie tła dochodzą do owalu, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.IVx1 |
| 80 PLN | |
2870 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w kolorze czarnobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J.Bukowskiego, gwarancja. | Fi.IVx1 |
| 200 PLN | |
2871 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w barwie czarnobrunatnej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.IVx1 |
| 100 PLN | |
2872 |
1920 Górny Śląsk, I wydanie urzędowe, parka znaczków za 30 fen., dolny z nadrukiem C.G.H.S., a górny bez nadruku z widocznym "suchym uderzeniem formy", na odwrocie abklatsch obu nadruków - w tym górnego, którego nie ma na froncie - unikalne, gwarancja Schmutz. | Fi.U5 |
| 600 PLN | |
2873 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w rzadkim kolorze jasnobrunatnym - wzór "Ślązaczka kobieta" projektu Prof.J.Bukowskiegoprojektu Prof.J.Bukowskiego - odmiana II - znak diakrytyczny Ą tylko na barwnym tle, a kreskowanie na rękawie po prawej w postaci czterech kreseczek, na papierze białym kredowanym grubym, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.VIIIx2 |
| 480 PLN | |
2874 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, narożna parka nie wprowadzonych do obiegu nieco rzadszych znaczków opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim na papierze białym gładkim średnim - wzór herb Śląska Cieszyńskiego odmiana I z pełną ramką pod literą L słowa PLEBISCYT projektu Prof.J.Bukowskiego; na szerokim marginesie stempel zakładu przygotowywującego klisze do druku. | Fi.VIx1 |
| 1 000 PLN | |
2875 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J.Bukowskiego, gwarancja. | Fi.VIx1 |
| 200 PLN | |
2876 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. w barwie błękitnoniebieskiej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.VIx1 |
| 100 PLN | |
2877 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 200 hal. w kolorze szarofioletowym - wzór "Rolnik" odmiana II z kreskowanym tłem pod napisami, projektu Prof.J.Czajkowskiego, na papierze białym gładkim średnim, zachowany w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.Xx1 |
| 240 PLN | |
2878 |
1920 Górny Śląsk, niemiecki nadruk - dywersyjne całkowite fałszerstwo propagandowe znaczków polskich - znaczki doklejone na oryginalnej karcie do głosowania!!! ostemplowane w dniu plebiscytu - 20.3 w Lublińcu, która to miejscowość w wyniku plebiscytu przyznana została stronie polskiej; w czasie trwania plebiscytu, Niemcy sporządzili fałszerstwo polskich znaczków obiegowych i dodatkowo opatrzyli je nadrukiem zachęcającym do głosowania za Niemcami, znaczki te oryginalnie kasowane są prawdziwymi unikatami. | |
| 600 PLN | |
2879 |
1920 Górny Śląsk, niemiecki nadruk - dywersyjne całkowite fałszerstwo propagandowe znaczków polskich, znaczek z "abklatchem". | |
| 200 PLN | |
2880 |
1920 Górny Śląsk, zestaw znaczków urzędowych z błędami nadruków. | |
| 90 PLN | |
2881 |
1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, pięknie kasowana seria nieząbkowana, bardzo wysoko wyceniona w Michlu (Mi.400 euro). | Fi.1-7A Mi.1-7B |
| 500 PLN | |
2882 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.500 euro), większość sygnowana Białkowski. | Fi.1-7A Mi.1-7B |
| 600 PLN | |
2883 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tak zwane wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, wysoko wyceniana w katalogach (Mi. 500 euro). | Fi.1-7A |
| 270 PLN | |
2884 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.1400 euro), większość sygnowana Białkowski. | Fi.1-7B Mi.1-7A |
| 1 600 PLN | |
2885 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria kasowana na wycinkach, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.780 euro). | Fi.1-7B Mi.1-7A |
| 1 000 PLN | |
2886 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria skasowana 17.6 na dwóch kopertach w miejscowości Dąbrówka Mała datownikiem niemieckim EICHANU (KR.KATTOWITZ); w 1920 w Dąbrówce Małej mieściło się dowództwo II powstania śląskiego, a od 6 maja 1921 w budynku probostwa rezydował m.in. Wojciech Korfanty (w dniach 7−9 prowadził tu rokowania w sprawie rozejmu ze stroną niemiecką; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (same znaczki kasowane Mi.780 euro). | Fi.1-7B Mi.1-7A |
| 1 500 PLN | |
2887 |
1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, seria ząbkowana na dużych podlepkach. | Fi.1-7B |
| 140 PLN | |
2888 |
1921 znaczek wydania Korfantego. | Fi.2A |
| 20 PLN | |
2889 |
1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, narożny ośmioblok znaczków za 40 fen z nieznanym dotąd na poz.3 błędem "odwrócone y zamiast F w oznaczeniu nominału z prawej strony", do tej pory na tej wartości błąd katalogowano na poz.31, na innych wartościach na poz.12, 14, 19, 21 i 24, czyste bez podlepki (Mi.415 euro); gwarancja. | Fi.4A B1 Mi.4I |
| 600 PLN | |
2890 |
1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, pionowa parka znaczków za 60 fen. z dwoma błędami na poz.24 "odwrócone y zamiast F w oznaczeniu nominału z prawej strony" (Michel 150 euro) i na poz.34 "ptaszek (komma) zamiast kropki po F" (Michel -.-) w Fischerze oba niekatalogowane, czyste bez podlepki (w kilku miejscach minimalne zmatowienia gumy); gwarancja. | Fi.6A B1+B2 Mi.6B I+III |
| 800 PLN | |
2891 |
1921 stemplowany znaczek wydania Korfantego. | Fi.6A |
| 20 PLN | |
2892 |
1921 Górny Śląsk, list z Gliwic do Neustadt opłacony parką znaczków wydania przedrukowego. | Fi.11 |
| 40 PLN | |
2893 |
1921 kartka z Raciborza 31.12.21 do Berlina ofrankowana wydaniem plebiscytowym, dziurki po archiwizacji. | Fi.16 |
| 50 PLN | |
2894 |
1921 Górny Śląsk, niemiecka karta propagandowa "Die alte Heimat" wysłana z Bytomia 20.3 - w dniu Plebiscytu. | Fi.16, 18 |
| 150 PLN | |
2895 |
1921 kartka firmowa z Gliwic 4.4.21 do Niemiec. | Fi.16, 20 |
| 60 PLN SOLD | |
2896 |
1921 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, 10 + 30 fen - frankatura dwukolorowa, list wysłany 24.1 do Minden z miejscowości Carlsruhe - Pokój, która w wyniku plebiscytu przyznana została stronie niemieckiej, niewielkie przebarwienia. | Fi.16, 20 |
| 80 PLN | |
2897 |
1921 Górny Śląsk, przekaz paczkowy z Hindenburg 1 (Zabrze) do Niemiec. | Fi.26, 29 |
| 400 PLN SOLD | |
2898 |
1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, seria kasowanych znaczków w bardzo ładnym stanie (Fi.1100.-), gwarancja Schmutz. | Fi.30-40 |
| 1 000 PLN | |
2899 |
1921 Górny Śląsk, podstawowa seria wydania okolicznosciowego stemplowana na wycinkach, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.30-40 |
| 900 PLN | |
2900 |
1921 Górny Śląsk, wydanie przedrukowe, seria kasowana. | Fi.41-43 |
| 60 PLN | |
2901 |
1921 znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, znaczki cięte i ząbkowane. | |
| 290 PLN | |
2902 |
1921 znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, seria cięta w czworoblokach. | |
| 600 PLN | |