Auction 96. Polonica on foreign stamps

43798

1972 Federacja Polskich Organizacji w Wiktorii (F.P.O.W.), ilustrowana koperta dla Poczty Harcerskiej przygotowana z okazji Roku Kopernikowskiego, odcisk stempla okolicznościowego "POCZTA HARCERSKA WERRIBEE 27.2.1972 Australia Rok Kopernikowski".

50 PLN
43799

1973 Polphilex wystawa filatelistyczna i numizmatyczna, okolicznościowa koperta z pamiątkową winietką, ostemplowana w Londynie.

30 PLN
43800

1973 Mikołaj Kopernik, wydawnictwo pamiątkowe - swoisty nowodruk - sporządzony z okazji Światowej Wystawy Filatelistycznej POLSKA 73, zawierającej "znaczek" amerykański wykonany techniką wklęsłodrukową (staloryt) i dwa polskie znaczki obiegowe (2083-84) wydrukowane w NRD; skasowane trzema wystawowymi stemplami okolicznościowymi; temat - KOPERNIK.

60 PLN
43801

1974 XXX-rocznica zdobycia Monte Cassino, dekoracyjna koperta z kasownikiem okolicznościowym poczty kanadyjskiej.

Mi.539A
40 PLN
43802

1976 16 zjazd Polskich Sił Powietrznych w Anglii, koperta z pamiątkową winietką ostemplowana okolicznościowo 4.IX w Londynie.

40 PLN
43803

40 PLN
43804

1978 Francja - odsłonięcie pomnika poświęconego Polskim Kombatantom walczącym za Francję w latach 1939-1945 autorstwa francuskiego rzeźbiarza André Grecka (1912-1993); w Paryżu na placu de Varsovie stanął Monument Polskiego Żołnierza podtrzymywanego przez Alegorię Zwycięstwa; próba autorska rytownika Pierre Béqueta - jego sygnatura pod znaczkiem, znaczek o nominale 1,70 Fr. wydrukowano w kolorze czarnym; we Francuskim Muzeum Poczty pokazane są cięte próby kolorów i tzw. "Epreuve de Lux" tego znaczka (można je kupić w odrębnym locie), odbitka autorska ostemplowana IMPRIMERIE DES TIMBRES_POSTE - CONTROLE i sygnowana przez rytownika jest unikalna, na użytek autora wykonuje się ich zwykle po kilka sztuk.

Mi.2126
2 400 PLN
43805

1978 Francja - odsłonięcie pomnika poświęconego Polskim Kombatantom walczącym za Francję w latach 1939-1945 autorstwa francuskiego rzeźbiarza André Grecka (1912-1993); w Paryżu na placu de Varsovie stanął Monument Polskiego Żołnierza podtrzymywanego przez Alegorię Zwycięstwa; próba autorska rytownika Pierre Béqueta - jego sygnatura pod znaczkiem, znaczek o nominale 1,70 Fr. wydrukowano w kolorze fioletowym; we Francuskim Muzeum Poczty pokazane są cięte próby kolorów i tzw. "Epreuve de Lux" tego znaczka (można je kupić w odrębnym locie), odbitka autorska ostemplowana IMPRIMERIE DES TIMBRES_POSTE - CONTROLE i sygnowana przez rytownika jest unikalna, na użytek autora wykonuje się ich zwykle po kilka sztuk.

Mi.2126
2 400 PLN
43806

1978 Francja - odsłonięcie pomnika poświęconego Polskim Kombatantom walczącym za Francję w latach 1939-1945 autorstwa francuskiego rzeźbiarza André Grecka (1912-1993); w Paryżu na placu de Varsovie stanął Monument Polskiego Żołnierza podtrzymywanego przez Alegorię Zwycięstwa; duży zestaw - numerowany karnet okolicznościowy, dziesięć prób kolorów w tym jedna dwubarwna w kolorze znaczka definitywnego, tzw. Épreuves De Luxe tego znaczka, koperta pierwszego dnia obiegu i czworobloki znaczka ciętego, czystego oraz czystego ze stemplem FDC na pustopolu, niemożliwy do zebrania zestaw.

Mi.2126
1 800 PLN
43807

1979 Międzynarodowa Wystawa POLPHIL 79 w Melbourne, koperta ofrankowana znaczkiem z nadrukiem okolicznościowym na górnym marginesie, ostemplowanym okolicznościowo 19.XI w Melbourne.

Mi.659
30 PLN
43808

1980 Czechosłowacja, Interkosmos - wspólne loty kosmiczne m.in. ZSRR-Polska, seria i bloczek, czyste.

Mi.2558-62, Bl.40A
20 PLN
43809

1980 pamiątkową winieta upamiętniającą 40 rocznicę zbrodni katyńskiej.

20 PLN
43810

1981 100 rocznica urodzin gen.Władysława Sikorskiego, 3 ilustrowane karty ostemplowane okolicznościowo 20.V w Londynie.

50 PLN
43811

1985 45 rocznica udziału Polskich Sił Powietrznych w Bitwie o Anglię, karta ostemplowana okolicznościowo 14.IX w Londynie; znaczek z perforacją prywatną PFF (Polska Federacja Filatelistyczna).

40 PLN
43812

1989 XXIX Światowy Zjazd Polskich Sił Powietrznych w Anglii (World Reunion), okolicznościowa karta ostemplowana 9.9 w Londynie.

30 PLN
43813

1998 200. rocznica urodzin Adama Mickiewicza, ukraińska całostka-koperta, czysta.

20 PLN