The auctions ends in:

Page:
Germany
Poz# Features Catalog Description Actual price
43950

Mi.U5II, 14 

1859 Hanower, całostka - koperta dofrankowana parką znaczków wysłana 6/2 z Münden do Magdeburga, na odwrocie stempelek ambulansu Münden-Berlin z 7/2 i stempelek nadejścia; dobry stan zachowania (znaczki zacięte i z niewielkimi przebarwieniami).

50 PLN

43951


1859 znaczki unieważnione pruskimi stemplami numerowymi: 668 Jarmen, 1132 Penkun i 1529 Ueckermünde.

300 PLN

43952

Mi.U10 

1864 Oldenburg, koperta wysłana 3.6 z Rastede do Varel, datownik odbiorczy na odwrocie, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN

43953

Mi.18 

1865 Prusy, 3 Sgr frankatura pojedyncza - kompletny list z pełną treścią wysłany 5/4 z Berlina do Hohenstein, znaczek skasowany datownikiem BERLIN POST-EXP.23.

30 PLN

43954

Mi.14

1866 poczta Saksonii, list z Lipska do Rostocku.

120 PLN

43955

Mi.9 

1872 Rzesza, pierwsze wydanie znaczków zjednoczonych Niemiec, 3 Kr frankatura pojedyncza - list wysłany 27.5 z Frankfurtu do Römhild, datownik odbiorczy na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania.

40 PLN

43956

Mi.P1IId

1873 Bawaria, odmiana karty pocztowej z napisem "mst" zamiast "mit" w drugiej linii tekstu 4) punktu, wysłana 13.III z Hof, datownik nadawczy w kolorze niebieskim; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN

43957

Mi.DP24 

1884 Wirtembergia, urzędowa karta pocztowa wysłana 18.6 z Wildberg do Emmingen, dodatkowy stempelek z godłem CAMERALAMT REUTHING.

40 PLN

43958

Mi.P26II 

1886 Wirtembergia, karta pocztowa wysłana 20.1 z urzędu pocztowego na dworcu kolejowym w Ludwigsburgu.

20 PLN

43959

Mi.P30 

1888 Wirtembergia, karta pocztowa wysłana 25.6 z Gaildorf do Laubach, stemple odbiorcze.

20 PLN

43960

Mi.P40/01 

1890 Bawaria, podwójna karta pocztowa wysłana 7.X z Fuerth do Wiesbaden.

30 PLN

43961

Mi.P34

1892 Wirtembergia, karta pocztowa nadana bezpośrednio w wagonie pocztowym wysłana z Ulm do Öhringen, datowana 13 Juli, znak opłaty unieważniono ręcznie, obok odciśnięto datownik ambulansu "K.B.BAHNPOST ULM KMPT" z wyróżnikiem "III", na odwrocie datownik odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN

43962

Mi.P42/02w 

1893 Bawaria, podwójna karta pocztowa wysłana 9. VIII z Homburga do Barmen.

50 PLN

43963

Mi.P65/04 

1903/07 Bawaria, karta z prywatnym dodrukiem "GESELLSCHAFT-HARMONIE NÜRNBERG", czysta.

40 PLN

43964

Mi.PZD4/02

1906 Bawaria, 5 Pf/ 2 Pf - przedrukowa karta pocztowa prywatnego nakładu.

80 PLN

43965

1906 Niemiecka Afryka Południowo-Wschodnia (DSWA), w 1904 na terenie kolonii wybuchło powstanie ludów Herero, które trwało do 1908 roku, po początkowych sukcesach, powstańcy ulegli 15 tysięcznemu niemieckiemu korpusowi ekspedycyjnemu, Niemcy przy tłumieniu powstania wykazali się wielkim okrucieństwem, przyjmuje się, że zginęło około 65 tysięcy Hererów, straty po stronie niemieckiej wyniosły ponad 1700 zabitych; widokówka wysłana 6.I ze Swakopomund przez żołnierza Korpusu Ekspedycyjnego (jednostka ochrony kolei) do Reisse, listowa pieczęć formacyjna; kasownik odbiorczy; doskonały stan zachowania.

500 PLN

43966

Mi.26 

1911 Niemiecka Afryka Południowo-Wschodnia (DSWA), widokówka wysłana 12.7 z Brackwasser do Krakowa; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN

43967

Mi.77I 

1911 Bawaria, widokówka wydana z okazji Dnia stokrotek, wysłana 11.5 z Monachium do Bayreuth, idealny stan zachowania; temat - KWIATY.

100 PLN

43968

Mi.P91II/01 

1911 Bawaria, ilustrowana karta jubileuszowa.

30 PLN

43969

Mi.P87I/02

1913 Bawaria, karta pocztowa wysłana 29.V z pośrednictwa pocztowego, ramkowy stempel "Posthilfstelle Flintsbach Taxe: Winzer", znak opłaty skasowany datownikiem WINZER; dobry stan zachowania.

120 PLN

43970

Mi.P98 

1914 Rzesza, podwójna karta, czysta.

40 PLN

43971

1915 Niemiecka Afryka Południowo-Wschodnia (DSWA) - Fort Napier w Pietermaritzburg w Afryce Południowej - obóz dla niemieckich jeńców wojennych wziętych do niewoli w czasie walk I wojny światowej na terenie DSWA, formularz z obozu wysłany 16.VII do Kimberley, stempelek cenzury.

500 PLN

43972

1916 przekaz paczkowy z Wrocławia do Kaiserslautern.

70 PLN

43973

Mi.102 

1919 Republika Weimarska, 2-Pf - frankatura wielokrotna, karta pocztowa,wysłana 18.3 z Zwickau do Orne.

40 PLN

43974

1919 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 5 na trasie Królewiec - Warnicken (dzisiaj Lesnoje w obwodzie kaliningradzkim), widokówka z Warnicken.

70 PLN

43975

Mi.K22 

1921 Republika Weimarska, sekretnik, brzegi niezaklejone, pełna, oryginalna guma.

10 PLN

43976

1921 przekaz paczkowy wartościowy z Berlina do Norwegii z wysoką opłatą multifrankaturą.

160 PLN

43977

Mi.115 

1922 Republika Weimarska - Inflacja, 2,50 M (dwie odmiany koloru) - frankatura wielokrotna, karta pocztowa wysłana 22.12 z Solingen do Fürth.

160 PLN

43978

1922 przekaz paczkowy z Wrocławia do Karlsruhe.

70 PLN

43979

Mi.292 

1923 Republika Weimarska - Inflacja, 250.000/ 200 M - frankatura wielokrotna, list wysłany 5.10 z Finsterwalde do Bytomia.

40 PLN

43980

Mi.P74 

1923 Republika Weimarska - Inflacja, 100 M (odmiana koloru) - frankatura wielokrotna, list urzędowy wysłany 14.8 z Ministerstwa Transportu w Berlinie do linii żeglugowej Hamburg-Ameryka w Hamburga.

50 PLN

43981

Mi.364-67 

1924/27 Republika Weimarska, budowle, seria kasowana.

30 PLN

43982

Mi.368-906ex

1924-44 III Rzesza, zestaw serii i znaczków pojedynczych (95 szt.), czyste bez podlepek (Mi.325 euro).

260 PLN

43983

1924-1941 Republika Weimarska/III Rzesza, zestaw znaczków kasowanych (Mi.400 euro).

160 PLN

43984

Mi.407-09 

1927 Republika Weimarska, wydanie przedrukowe I.A.A., seria kasowana.

200 PLN

43985

Mi.410-22

1928 Republika Weimarska, prezydenci Rzeszy, seria obiegowa, czysta na podlepkach (Mi.120 euro, bez podlepki 1100 euro).

240 PLN

43986

Mi.135-41 

1929 Saara, malarstwo, seria czysta na podlepkach.

70 PLN

43987

Mi.D22-32 

1929/1934 Saara, różne widoki, seria urzędowa, czysta na podlepkach.

25 PLN

43988


Mi.446-49

1930 III Rzesza, Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna - IPOSTA, kasowany okolicznościowo czworoblok znaczków z bloku (Mi.560 euro), zdjęty z listu wysłanego w szóstym dniu wystawy.

700 PLN

43989


Mi.Bl.1

1930 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Iposta w Berlinie, blok z śladami po podlepkach na marginesie, znaczki z bloku bez zarzutu - Mi. 446-9 **.

750 PLN