Auction 96. PoW Murnau camp

39133

1944 rocznica Powstania Listopadowego, gwarancja i oznaczenie.

Fi.14x2C
160 PLN
39134

1944 rocznica Powstania Listopadowego, gwarancja.

Fi.14x2C
180 PLN
39135

1944 Rocznica Powstania Listopadowego, znaczek za 2 mk. na papierze białym gładkim grubym, gwarancja.

Fi.14x2C
200 PLN
39136

Fi.14x2C
180 PLN
39137

1944 rocznica Powstania Listopadowego, rzadki arkusik - bloczek z czterema znaczkami, piękny stan zachowania, gwarancja Mikulski.

Fi.14x2C ark.
4 500 PLN
39138

Fi.15x2C
230 PLN
39139

1944 festiwal muzyki, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.15x2C
220 PLN
39140

1944 Festiwal Muzyki, gwarancja Schmutz.

Fi.15x2C
220 PLN
39141

Fi.15x2C
200 PLN
39142

1944 festiwal muzyki, gwarancja.

Fi.15x2C
180 PLN
39143

1944 Festiwal Muzyki, czteroznaczkowy blok wydany w nakładzie jedynie 80 sztuk, pionowe złamanie na marginesie, fotoatest Kronenberg.

Fi.15x2C bl.
1 800 PLN
39144

Fi.15x2C bl.
1 900 PLN
39145

1944 Kraty, karta pocztowa ze znakiem opłaty w kolorze szaroczarnym z poświatą granatu na papierze białym bibulastym (f) obustronnie porowatym łatwo chłonącym rozcieńczalnik farb (olej) - stąd lekkie prześwitywanie ilustracji; format 98x66 mm; napis POCZTÓWKA typu N3 (w/g klasyfikacji P.Pelczara) o długości 51 mm, widoczna liniatura adresowa linia pionowa i trzy poziome; na rewersie ilustracja z napisem ALLELUJA w kolorze oliwkowoszarym; zbiorczy opis cech - IIfN3; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 8.1; spośród w sumie 600 kart tylko około 25 szt. miało na rewersie ilustrację z napisem ALLELUJA (w tym kilka w takiej wersji) - odpowiednia adnotacja na froncie pod napisem POCZTÓWKA; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp11IV - II f N3
6 000 PLN
39146

1944 kury, rzadka próba w kolorze czarnym na papierze białym satynowanym, gwarancja Schmutz.

Fi.D1 P8
1 500 PLN
39147

1944 Kury, kasowany znaczek dopłaty w kolorze niebieskim, gwarancja.

Fi.D1a
100 PLN
39148

Fi.D1a
160 PLN
39149

1944 kury, gwarancja Schmutz.

Fi.D1a
100 PLN
39150

1944 kury, czworoblok znaczków dopłaty, gwarancja Mikulski, Kronenberg.

Fi.D1a
450 PLN
39151

1944 Kury, czworoblok znaczków dopłaty w kolorze niebieskim, gwarancja.

Fi.D1a
440 PLN
39152

Fi.D1a, 10x1C
10 000 PLN
39153

1944 portret Zosi wykonany zapewne na podstawie fotografii wykonany farbami akwarelowymi przez jeńca por. Andrzeja Stelczyka, akwarela wysłana z korespondencja z obozu i z tego powodu cenzurowana - stempel cenzora na odwrocie, ładna i rzadka akwarela nie często spotykana z obozu w Murnau.

1 200 PLN
39154

1944 portret towarzysza w niewoli wykonany farbami akwarelowymi przez jeńca por. Andrzeja Stelczyka, akwarela wysłana z korespondencja z obozu i z tego powodu cenzurowana - stempel cenzora na odwrocie, ładna i rzadka akwarela nie często spotykana z obozu w Murnau.

1 300 PLN
39155

1945 Poczta Bloku D - Poczta Marszowa, seria znaczków czystych wydana na pamiątkę morderczego marszu jeńców obozu Woldenberg, którzy uprowadzeni na zachód przed oswobodzeniem obozu IIC, zostali rozmieszczeni w innych obozach jenieckich, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
2 400 PLN
39156

1945 Poczta Marszowa, seria w bardzo dobrym stanie, nakład 346 serii, gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
2 300 PLN
39157

1945 poczta marszowa, próba w kolorze czarnym, gwarancja Schmutz.

Fi.4P
600 PLN
39158

Fi.4P
800 PLN
39159

Fi.16x
80 PLN
39160

1945 Orzeł Biały, czysty znaczek za 5 mk. na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Krawczyk.

Fi.16x
60 PLN
39161

1945 orzeł biały, sześcioblok znaczków na papierze gumowanym y, gwarancja ołówkiem na jednym znaczku Kronenberg.

Fi.16y
480 PLN
39162

1945 orzeł biały, parka znaczków na papierze y, górny znaczek podlepka, gwarancja Berek, Jendroszek.

Fi.16y
100 PLN
39163

Fi.Ark.16x
2 000 PLN
39164

1945 Poczta Marszowa, blok w bardzo dobrym stanie, nakład 250 sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.1
3 400 PLN
39165

1945 Poczta Bloku D - Poczta Marszowa - wydanie upamiętniające szlak ewakuacji grupy jeńców z Woldenbergu do Murnau, blok kasowany, unikalny w dużym formacie, standardowy format ~ 107-110 x 147-150 mm, gwarancja i opis "blok o dużym formacie; 127 x 204 mm" Schmutz.

Fi.bl.1
7 000 PLN
39166

250 PLN
39167

900 PLN
39168

1945 Poczta Marszowa, znaczek z bloku na papierze odmiennym od znaczków wydanych w serii, nakład bloku 250 sztuk, gwarancja Schmutz.

600 PLN
39169

1945 list z obiegu pocztowego z 31.3.45 z czerwonym stempelkiem opłaty ryczałtowej w formie znaku opłaty "OPŁACONE RYCZAŁTEM "TO" TEATR OBOZOWY", autorstwa Tadeusza Kluźniaka sporządzony dla Teatru Obozowego z okazji jubileuszu V rocznicy funkcjonowania, Poczta Obozowa wydała zgodę na używania stempelka wyłącznie tej instytucji, bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania, dodatkowo druk z życzeniami będący zawartością tej przesyłki, fotoatest.

1 800 PLN
39170

1945 legitymacja byłego jeńca wojennego stalagu VIIA Murnau wydana przez Polskie Siły Zbrojne, okrągła pieczęć z napisami polskimi i angielskimi "POLISH P.W. CONTACT OFFICER/ OFICER KONTAKTOWY DLA SPRAW b.J.W. No 45", stempelki lekarz przeprowadzającego badanie "DR.MED. KALIKST BRONIKOWSKI MJR.LEK." i "NAJSTARSZY LEKARZ OBOZU", niecodzienny dokument w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji), dodatkowo dwie fotografie przedstawiające widoki Murnau.

250 PLN