Auction 94. Local postage 1918-1919

18602

Fi.18
90 PLN
18603

1918 Włocławek, II wydanie, seria znaczków okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" z lokalnym nadrukiem "Na Skarb narodowy", unieważniona kasownikiem prowizorycznym; nominały 10 i 15 fen. są jedynymi znaczkami z tego wydania będącymi w niefilatelistycznym obiegu, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.IIa, IIb
360 PLN
18604

Fi.19
120 PLN
18605

Fi.24-33
400 PLN
18606

Fi.30-44
Mi.185-9, 194-9, 221
600 PLN
18607

1918 Kalisz III, parka znaczków okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 3 fen. z lokalnym nadrukiem POLSKA POCZTA / dwie belki / KALISZ w położeniu nadruk odwrócony i normalny na sąsiednim znaczku, wykonano je w kolorze fioletowym stempelkiem gumowym o wymiarach 17,5 x 19 mm, ładny stan; bardzo ceniona gwarancja Perzyński.

Fi.37No + 37
400 PLN
18608

1918 Kalisz IV, parka znaczków okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 20 fen. w kolorze fioletowoniebieskim z lokalnym nadrukiem POCZTA POLSKA / dwie belki / KALISZ w położeniu nadruk odwrócony i normalny na sąsiednim znaczku, wykonano je w kolorze fioletowym stempelkiem gumowym o wymiarach 17,5 x 19 mm, ładny stan; bardzo ceniona gwarancja Perzyński.

Fi.52cNo + 52c
400 PLN
18609

1918 Kalisz IV, parka znaczków okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 30 fen. z lokalnym nadrukiem POCZTA POLSKA / dwie belki / KALISZ w położeniu nadruk odwrócony i normalny na sąsiednim znaczku, wykonano je w kolorze fioletowym stempelkiem gumowym o wymiarach 17,5 x 19 mm, ładny stan; bardzo ceniona gwarancja Perzyński.

Fi.43No + 43
160 PLN
18610

1918 Olkusz, kasowany znaczek okupacji austriackiej za 5 hal. z podobizną cesarza Karola z lokalnym obróconym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz"; w Olkuszu brakowało znaczków za 5 hal., próbowano zmontować kompletny arkusz, bądź też połączono znaczki za 5 hal. z innymi wartościami; to właśnie taki znaczek okienkowy, który niedokładnie wklejony w przedrukowywany arkusz obrócił się, powstał unikalny nadruk skośny z abklatschem na odwrocie, sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.56 No
Mi.56A
1 600 PLN
18611

1918 Olkusz, czysty znaczek za 6 hal. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", cień śladu po podlepce, sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.57 No
250 PLN
18612

1918 Olkusz, kasowany znaczek okupacji austriackiej za 25 hal. z podobizną cesarza Karola z lokalnym podwójnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz"; w Olkuszu brakowało znaczków za 25 hal., próbowano zmontować kompletny arkusz, bądź też połączono znaczki za 25 hal. z innymi wartościami; to właśnie taki znaczek okienkowy, który niedokładnie wklejony w przedrukowywany arkusz odpadł i został przedrukowany drugi raz skośnie, przyczyną bądź skutkiem mogła być widoczna na skanie fałda w papierze, sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.62 Np
Mi.62A
2 000 PLN
18613

1918 Włocławek, karta pocztowa z lokalnym nadrukiem "Na Skarb Narodowy" typu II - w katalogu Fischera na karcie zwykłej niekatalogowanym, w PZP i obu katalogach PPF karta jest skatalogowana prawidłowo; powinna być skatalogowana jako Cp3, a te z nadrukiem na częściach karty podwójnej jako 4A i 4B; ; czysta w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp(3)
2 000 PLN
18614

1918 Kalisz, karta pocztowa za 7,5 fen. z lokalnym nadrukiem typu 1; poza widocznym na skanie naturalnym wtrąceniem w papierze dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

500 PLN
18615

1918 Włocławek, I i II wydanie - karta pocztowa i wszystkie wartości znaczków okupacji niemieckiej "Gen.-Gouv. Warschau" z przedrukami lokalnymi typu I "POCZTA POLSKA" i II "Na Skarb Narodowy" będące w rzeczywistym obiegu pocztowym (Fi.4800.-); znaki unieważnione kasownikiem prowizorycznym - ramkowym stempelkiem dawnej poczty miejskiej; wysłane miejscowo 5.XII.1918, gwarancja Cichocki.

Fi.Cp1a, 4-8, 10-13, 18-19
4 000 PLN
18616

1918 Kalisz, kartka z lokalnym nadrukiem grzecznościowo stemplowana.

Fi.Cp2A
100 PLN
18617

Mi.185-89, 194-99, 221-24
900 PLN
18618

1918 Myślenice, austriacki znaczek opłaty za 3 hal. z odwróconym lokalnym nadrukiem typu IIIa, kasowany na wycinku, ze zbioru, zagwarantowany i opisany jako porównawczy przez Miksteina.

Mi.185
400 PLN
18619

1918 Tarnów, znaczki opłaty z lokalnym nadrukiem typu II, skasowane 11.I.1919 na kopercie.

Mi.194, 195, 196, 19
300 PLN
18620

1918 Tarnów, znaczek opłaty za 50 hal. z lokalnym nadrukiem typu II w kolorze czerwonym, na wycinku, fantastyczna jakość nadruku, świetny jako wzorcowy egzemplarz, gwarancja Krawczyk.

Mi.195
70 PLN
18621

1918 Przemyśl, austriacki znaczek opłaty za 90 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", ładny stan, sygnowany SK, gwarancja Perzyński.

Mi.198
50 PLN
18622

1918 Tarnów, znaczek gazetowy za 6 hal. z odwróconym, lokalnym nadrukiem typu III, na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Mi.214
250 PLN
18623

1918 Tarnów, Krzyż Św.Andrzeja z arkusza austriackich znaczków pospiesznych za 2 h. z niekatalogowanym na tym znaczku lokalnym nadrukiem typu II; przedrukowano znikomą ilość takich znaczków, a nadruk na pustopolu TO UNIKAT - w arkuszu było 100 znaczków i tylko 4 takie pustopola, świetny jako wzorcowy egzemplarz, gwarancja Ryblewski.

Mi.219 Kr
800 PLN
18624

1918 Tarnów, znaczek opłaty za 25 hal. z lokalnym nadrukiem typu III w położeniu odwróconym, gwarancja Krawczyk.

Mi.223
250 PLN
18625

1918 Tarnów, znaczek dopłaty za 30 hal. z lokalnym nadrukiem typu II, na wycinku, fantastyczna jakość nadruku, świetny jako wzorcowy egzemplarz, gwarancja Krawczyk.

Mi.P52
70 PLN
18626

100 PLN
18627

1918 Włocławek, znaczek III wydania stemplowany kasownikiem prowizorycznym.

45 PLN
18628

1918 Kalisz, znaczki z nadrukiem lokalnym V wydania.

70 PLN
18629

20 PLN
18630

1918 Jędrzejów, seria znaczków z lokalnym nadrukiem.

100 PLN
18631

60 PLN
18632

60 PLN
18633

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym V wydania, gwarancja Falkowski.

35 PLN
18634

1918 Grodzisk urząd pocztowy, znaczek z nadrukiem lokalnym unieważniony b. wyrażnym kasownikiem prowizorycznym.

140 PLN
18635

1918 Grodzisk, znaczek z nadrukiem lokalnym.

10 PLN
18636

1918 Skierniewice, znaczki z nadrukiem lokalny na wycinkach.

120 PLN
18637

1918 Grodziska, znaczki wydania lokalnego stemplowany kasownikiem prowizorycznym na wycinkach.

198 PLN
18638

1918 Przemyśl, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Rachmanow.

15 PLN
18639

1918 Błonie, kartka bez treści Błonia do Warszawy, znaczki i całostka z nadrukiem lokalnym unieważnione stemplem prowizorycznym Błonia "URZĄD POCZTOWY BŁONIE PROWIZORIO", na froncie stempel odbiorczy.

250 PLN
18640

1919 Skałat, znaczek za 3 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA POLSKA / orzeł / SKAŁAT", bardzo ładny stan z jedną podlepką, gwarancja Łaszkiewicz.

150 PLN
18641

Fi.1, 5
450 PLN