The auction will start on 09.09.2022

Auction 94. Air mail

25705

2007 karty pocztowe czyste, rocznik - 26 sztuk (Fi.80.-).

120 PLN
25706

1912 Niemcy, specjalna całostka lotnicza za 5 Pf z dopłatą 50 Pf na fundusz Nationalflugspende, z ilustracją przedstawiającą sterowiec Zeppelin w locie nad Frankfurtem nad Menem, przesłana 13.10 pocztą lotniczą z Frankfurtu do Wiesbaden, karta adresowana do Inowrocławia; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.SFP1
400 PLN
25707

1918 PIERWSZA NA ŚWIECIE REGULARNA LINIA POCZTY LOTNICZEJ!!! poczta cywilna Wiedeń - Lwów, dwie karty pocztowe ofrankowane znaczkami przygotowanymi specjalnie do opłacania korespondencji lotniczej na tej trasie, wysłane 30.IV i 2.V z Wiednia do Lwowa, datowniki odbiorcze FLUGPOST • POCZTA LOTNICZA ∗ LEMBERG 1 ∗ LWÓW 1 ∗; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.22b
300 PLN
25708

350 PLN
25709

1923 Znaczki składkowe LOPP - Warszawa - Śmigło, znaczek za 50 gr. w kolorze czerwonym, ze względu na rzadkość mimo słabego stanu wystawiony na licytację.

20 PLN
25710

1923 "AEROLLOYD" połączenie lotnicze Warszawa-Lwów, ekspresowy list lotniczy (druk) wysłany 26.VI z Warszawy do Lwowa, stempelek gotówkowej dopłaty za przesyłkę lotniczą, stempelek "Par avion", na odwrocie kasownik odbiorczy Lwów 1 z 28.VI; całość o ładnie udokumentowanym obiegu w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Bura.

Fi.22
800 PLN
25711

1923 kartka lotnicza z Warszawy do Pragi, opłata znaczkiem i gotówką - stempelek "Percu fres", na odwrocie dwa stemple odbiorcze.

Fi.138
200 PLN
25712

1924-35 Wydanie Lokalne - miejskich i powiatowych komitetów LOPP - miejscowość nieznana - alegoria, czysty znaczek MKOP (Miejski Komitet Obrony Powietrznej?) za 10 gr., niekatalogowany u Fischera ani w Katalogu Znaczków i Nalepek LOPP i FOM W.Ługowskiego i J.Kosmali, ex-Taipale, ładnie centrowany w dobrym stanie zachowania.

600 PLN
25713

Fi.3B
50 PLN
25714

Fi.15
20 PLN
25715

1925 Norwegia, polecony list lotniczy, wysłany 27.VIII z Oslo do Berlina; na odwrocie stemple odbiorcze, m.in. trzywierszowy w ramce "Mit Luftpost befördert über/ Flughafen Tempelhofer Feld/ Postamt Berlin C2", dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.109-15, 99
200 PLN
25716

1925 ZSRR, polecony list lotniczy, wysłany 11.9 z Moskwy do Berlina; stempel odbiorczy urzędu kolejowego dla przesyłek lotniczych: "Mit Luftpost/ befordert/ Bahnpostamt 4"; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.273I, 275I, 281
150 PLN
25717

150 PLN
25718

1926 Poczta Lotnicza z Wystawy Radiowej w Warszawie, list do Krakowa, znaczki skasowane 13 VI datownikiem okolicznościowym "WYSTAWA RADJOWA 15-24 MAJA w WARSZAWIE" (Myślicki 26 001), dodatkowy stempel okolicznościowy stosowany do przesyłek lotniczych nadanych na terenie Wystawy "POCZTĄ LOTNICZĄ Wystawa Radiowa Exposition de Radio POSTE AERIENNE" - doskonała odbitka stempla (Myślicki 26 203) o najwyższym stopniu rzadkości - D, dodatkowe stempelki: lotniczej opłaty gotówkowej "POBRANO/PERÇU", "SAMOLOTEM"; stempel odbiorczy urzędu lotniczego w Krakowie "Nadeszła Pocztą Lotniczą"; na odwrocie datownik odbiorczy; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.43
400 PLN
25719

1927 nalepka składkowa Ligi Obrony Powietrznej Państwa.

20 PLN
25720

20 PLN
25721

1927 otwarcie linii Lotniczej Łódź-Lwów z okazji Targów Wschodnich, czerwony stempel dodatkowy "I-y Lot ŁÓDŹ-LWÓW 1er vol.", list lotniczy przesłany z Łodzi do Lwowa - lotem tym przesłano zaledwie 100 sztuk poczty!!! doskonały stan zachowania.

Fi.54a
400 PLN
25722

1927 czworoblok winietek balonowych dla przelotu balonami "Warszawa" i "Lwów".

250 PLN
25723

Fi.39
20 PLN
25724

Fi.81
160 PLN
25725

Fi.93c
260 PLN
25726

Fi.93h
360 PLN
25727

1929 Otwarcie linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk 1.VI.1929 I lot Gdańsk - Poznań, list lotniczy przesłany na trasie Gdańsk - Poznań; lotem tym przesłano zaledwie 150 sztuk poczty!!! doskonały stan zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.93h
400 PLN
25728

1929 wydanie na przesyłki lotnicze, 5 + 10 + 20 + 45 gr - frankatura czterokolorowa!!! prawidłowo opłacony zagraniczny list lotniczy wysłany 21.XI.1929 z urzędu Lublin 1 do Pragi, kasowniki tranzytowe i odbiorcze: WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY, PRAHA LETISTE i PRAHA 5 SMIHOV; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.219, 220, 222, 224
Mi.227, 228, 230, 232
300 PLN
25729

1930 Chile, polecony list lotniczy wysłany 9.VII z Valparaiso do Berlina, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.149, 151a, 166Ib, 17
100 PLN
25730

1931 wydanie na przesyłki lotnicze, 5 + 10 + 15 + 30 + 45 gr - frankatura pięciokolorowa!!! zagraniczny lotniczy list polecony wysłany 2.VI.1931 z urzędu Warszawa 1 do Nicei, przesyłkę opłacono w wysokości 1,60 zł, podczas gdy prawidłowa opłata wynosiła 2,20 zł; brakującą kwotę 50 gr(?) pobrano od nadawcy gotówką - stempelek "Pobrano zł... gr... Perçu" z dopisaną kwotą; następnie list dostarczono do urzędu WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY, skąd drogą lotniczą przesłano go do Francji: kasowniki tranzytowe i odbiorcze PARIS GARE DU NORD AVION 3.V; GARE-AVION MARSEILLE 4.6; NICE-ARRIVE 5-6; 3 wartości z górnymi marginesami z liczbami rozrachunkowymi; dekoracyjny walor o wspaniale udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.219-224ex
Mi.227-232ex
500 PLN
25731

1931 Szwecja, karta pocztowa przesłana 27.7 lotem Sztokholm - Amsterdam do Kopenhagi.

Mi.125AW
60 PLN
25732

1931 LZ 127 Graf Zeppelin - lot na Islandię - poczta islandzka, polecona widokówka opłacona znaczkami przedrukowymi poczty sterowcowej przesłana 30.VI z Rejkiawiku do Lorch, dodatkowy stempel okolicznościowy; stempel odbiorczy; doskonały stan zachowania (Sieger 114B).

Mi.147, 148
600 PLN
25733

1931 Indie Holenderskie, I lot Indie Holenderskie-Australia, dekoracyjna koperta ofrankowana specjalnym znaczkiem przygotowanym dla tego lotu wysłana 29.4 z Batawii do Sydney, przewieziona 9.V samolotem, stempel odbiorczy Sydney z 13.V; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.180
120 PLN
25734

1931 LZ 127 Graf Zeppelin - widokówka z Münster, ofrankowana znaczkiem poczty zepelinowej za 1RM, przesłana sterowcem do Essen; doskonały stan zachowania (Sieger 121E).

Mi.455
200 PLN
25735

1931 LZ 127 Graf Zeppelin - lot na Węgry - poczta węgierska, komplet: list i karta frankowane specjalnie przygotowanymi na tę okazję znaczkami, przesłane 28.III sterowcem (Sieger 102).

Mi.478-79
600 PLN
25736

Fi.115
240 PLN
25737

1932 Warszawa - Wilno - Ryga - Tallin "LOT", list z Warszawy do Rygi, dodatkowy okrągły stempel okolicznościowy "PIERWSZY LOT POCZTOWY 17-VIII-32 WARSZAWA WILNO RYGA TALLIN" (Myślicki 32 205) o najwyższym stopniu rzadkości - D, w jego katalogu nawet nie reprodukowany!!! na froncie łotewski stempelek dopłaty z dopisaną liczbą "10", na odwrocie datowniki odbiorcze Rygi; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; sygn. B.B.JOFFE.

Fi.115b
300 PLN
25738

1933 wydanie na przesyłki lotnicze, 10 + 15 + 20 + 30 + 45 gr - frankatura pięciokolorowa!!! zagraniczny list lotniczy wysłany 1 IX z urzędu Łódź 1 do Hamburga, na odwrocie datowniki przejściowe WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY z -2 IX, na froncie niemiecki stempel lotniczy "MIT LUFTPOST BEFÖRDERT ZWEIGLUFTPOSTAMT BERLIN ZENTRALFLUGHAFEN", na odwrocie datowniki: BERLIN ZENTRALFLUGHAFEN z wyróżnikiem "a" i BERLIN C z wyróżnikiem "L2*"; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.220-224ex
Mi.228-232ex
400 PLN
25739

1934 XXII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, koperta przewieziona balonem "Syrena", zwraca uwagę rzadkie użycie dwóch stempli okolicznościowych: polskiego i francuskiego; na odwrocie nalepka Aeroklubu RP.

Fi.7b
200 PLN
25740

1934 Wydanie z okazji imprez lotniczych - Kraków - samoloty, używane od 1935 roku jako dobrowolne dopłaty do poczty balonowej.

Fi.8-10
102 PLN
25741

Fi.64
120 PLN
25742

1934 I lot Poznań-Berlin "LOT", DLH, dodatkowy stempelek okolicznościowy "Pierwszy lot do Berlina Poznań 3", bardzo ładnie odciśnięty lotniczy stempelek odbiorczy "MIT LUFTPOST BEFÖRDERT LUFTPOSTAMT BERLIN C2", na odwrocie datownik odbiorczy Berlin C z wyróżnikiem "L2*"; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania (Fi.240.-).

Fi.118b
200 PLN
25743

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria znaczków z przedrukiem na liście lotniczym wysłanym 16.IX z Warszawy do Kielc, znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY CHALLENGE WARSZAWA PORT LOTNICZY" z wyróżnikiem "d", dodatkowo stempelek ramkowy "SAMOLOTEM"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 014).

Fi.268-69L
Mi.289-90
120 PLN
25744

1934 Argentyna, list lotniczy wysłany 12.V z Astra do Grunau (Jeżów Sudecki) adresowany do wytwórni szybowców Edmunda Schneidera - konstruktora słynnego szybowca "Grunau Baby" (wyprodukowano ponad 6000 sztuk w różnych wersjach, co czyni go najliczniej produkowanym szybowcem w historii); tranzytowe stemple lotnisk w Stuttgarcie i Berlinie; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.311, 312
200 PLN